Jump to content

А6 замяна на оригинален волан с този на С6


spookss

Recommended Posts

post-69367-0-86266400-1334734646_thumb.jИскам да попитам мога ли да заменя оригиналното кормило с това което е с трите лъча . В момента волана ми е този от снимката Редактирано от spookss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно от какъв автомобил мога да си сложа трилъчев волан за да не се занимавам с преправяне на лентов кабел и шлици.Информацията ще е от полза.

И аз съм с А6 С5 преди фейса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен би трябвало да стане,не виждам причина да не стане :gruebel:колега на теб може да ти стане от Б6 моят е три лъчев

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги споделете опит и мен ме интересува как става смяната на четирилъчов с трилъчов, какъв волан да търся, моята а6 е ц5 98год и е малките ситни шлици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя дето го гледаш е сложен допънително. Купуваш волан от моргата и го слагаш. При по-старите модели (мисля 98 и 99) има разлика в шлиците, но то така или ианче като го вземаш трябва да го пробваш на място (отнема 10 минути). Внимавай с жиците на еърбега и да не забравиш да вържеш клаксона - при мен забравихме клаксона (едно кабелче е) и аиде операцията на ново  :hilezh:

Иначе трилъчевия волан нарпаво проемня колата. Воланът от C6 4 F не знам дали става ама според мен не си отива на тая кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама грам не отива от 4F! Иначе за ставането на такъв - няма невъзможни неща. Имаше тема тук някой го беше правил, имаше и линк към руски сайт с много снимки и напътствия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с четри лъчево мулти :) и се чудя какво толкова Ви харесва този трилъчев волан :) Явно си е въпрос на вкус като се замисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз не я разбирам тая мания. Много повече бих се стремил към мулти, отколкото 3-лъчка, а има хора, които си развалят комфорта и махат мулти, да си сложат базова 3-лъчка. :nixweiss:

 

ПС Малко ми напомня на манията със сменени волани на жигулките и ладичките от 90-те.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и мултифункционален, четирилъчевия си е базовия/стандартен волан. Трилъчевия се води спортен, а и при него има опция за смяна на скоростите от волана. Това при Б5, но предполагам и при С5 е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При повечето трилъчеви може да се сменят скоростите от волана, НО аз ако имам възможност да си намеря мулти за S-ката /имам предвид да си е S6 мултиволан/, на момента го сменям, ама няма!

Редактирано от MOON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля престанете да спамите по темите с ненужни коментари, по този начин питанията на хората остават без отговор защото изостават назад в темата и никой не отговаря !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се монтира без преправяне трилъчов волан от а8 98 год на а6 ц5 98 год която в момента е с четирилъчов ? 


Редактирано от toni_a6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето,аз бях с четири лъчев,сега с три.Само не ми работят бутоните.Взех си и лентов кабел,но като го сложих и ми светна таблото като цветомузика ABS  ESP,после прекодирвах.Сега съм си със стария лентов кабел.Някой колега от Варна ако му разбира,ще се радвам да помогне.

post-42054-0-15163200-1421348705_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Може ли да се монтира без преправяне трилъчов волан от а8 98 год на а6 ц5 98 год която в момента е с четирилъчов ? 

 

Предполагам че да , но точно в тези години е смяната на шлиците и само с проверка стават нещата (на място или поне по ЕТКА). Иначе на а4, а6, а8 са взаимозаменяеми. Вариант за преправяне няма - шлиците няма как да ги нарежеш наново.

Трилъчевия се води спортен, а и при него има опция за смяна на скоростите от волана. 

Абе трилъевия просто изглежда много по-добре - особенно този преди фейслифта. Ся верно ако имаш мулти-волан е малко пресилено да го махнеш, ама ако си със стандартния няма изобщо какво да се чудиш.

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От С6 на С5 освен че от към бутони не може да накарат да работят а и шлиците са други.Иначе на С5 може да се монтира от Б5 и А8 от 99 до 2003 без проблем в шлиците стига да искате само волана.Ако трябва да се подкарват разни мулти-схеми,трябва и лентовия кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ц5 от Б5 става и преди 99. А трилъчевия е по-дебел, формата му е друга и изобщо освен визуално разликата е много голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има толкова А6ци за части,просто няма смисъл да се чудите дали ще стане или не от друга кола.Монтирането става за 15 минути,но усещането след това е съвсем различно.Аз взех трилъчев с копчета за смяна на скоростите и си ги вързах към мултимедията за да сменям песни и регулирам звука.

1091014_10200556329647015_1534078858_o.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Няма ли ентусиасти провеждали тази процедура :D..да дадат малко инфо дали ще трябват допълнителни чаркуляци и манипулации..това което разбрах досега е че еърбега с преправя към стария лентов кабел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти станат шлиците от която и да е кола след 99 година, иначе воланите от постове 16 и 20 от темата се сменят буквално за 5мин. и всичко си е оригинално.

Редактирано от toni_a6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...