Jump to content

Челно стъкло Ц4


RaSHiTo

Recommended Posts

Здравейте,

Вчера ми се спука челното стъкло ей така от нищото :steinigung: Единственото решение е смяна понеже цепнатината е през цялото стъкло - от тавана до чистачките. Въпроса ми е дали да си сложа PILKINGTON или китайски/турско. Разликата не е фрапираща, но искам конкретно менение от с опит (препатили).

Доста почетох, че китайските и турските се чупели при пъврото камъче по магистралата (за тия праи толкова), но пък за PILKINGTON -нищо. На сайта им пише, че са големи и с качествени продукти, но.... :gruebel:

Очаквам мнения :help::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайските са боклуци повечето имат дефекти макар и малки ще са дразнещи. Турските са си нормални и не се чупят от най-малкото камъче а съвсем нормално \по стечение на обстоятелствата съм чупил два пъти турско и се пука как си трябва няма проблем :hilezh: ..

Ако разликата не е фрапираща вземи си ориг. винаги е най-добрият вариант но ако трябва да е алтернативно не се плаши

от турското

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на някоя автоморга,оглеждаш всичките С4-ки и си избираш най хубавото оригинално стъкло и предполагам, че цената ще е по ниска от магазинските .

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата кола го сменях с турско. На 2-та седмица, след като го смених беше чукнато от камъче, и то сериозно. Така карах 4 години без да се счупи, така че е на късмет малко работата според мен.

Принципно колегата е прав - ако намериш читаво стъкло от морга си е най-добре - оргиналното си е оргинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Разликата не е фрапираща, .....

колко струва PILKINGTON-а при официалния вносител ,и колко турското?

брат ми преди време работеше в фирма внасяща автостъкла от Турция и там турците слагат печат какъв то искаш...,кеф ти PILKINGTON,кеф ти SIGLA....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко струва PILKINGTON-а при официалния вносител ,и колко турското?

брат ми преди време работеше в фирма внасяща автостъкла от Турция и там турците слагат печат какъв то искаш...,кеф ти PILKINGTON,кеф ти SIGLA....

Ами 80-100 лева е разликата (зависи каква отстъпка се договори). Но виж това с печатите е напълно възможно :2gunsfiring_v1:

Аз точно такива притеснения имах и за това пуснах темата :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро смених моето предно стъкло. От Порше.бг дадоха цена за оригинално стъкло 600 лв + 80 лв. за лайстната от страни. Бате Димо го достаави оригинално за 340 лв. също оригинално, като не знаехме каква марка ще бъде. Като дойде се видя че е PILKINGTON, с емблемите на AUDI и всичко останало. Зелената бленда отгоре му е по-добра от старото ми стъкло, което си беше оригиналното на колата - преливката е по-плавна и м харесва. Блендата дойде на 70 лв., а за монажа - още 70 лв.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със стъкло от морга рискуваш да е в микро следи от камъчета, което вечер не е много приятно...С ново нямаш никаква гаранция ако нямаш каско, че някое камъче няма да хвръкне по него на първата седмица и да си назад със една солидна сума...Аз сложих някакво Испанско мисля беше, за около 160-180лв с монтажа...Засега няма проблем, има бленда и не виждам почти разлика от оригиналното ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях моето и сложих турско! Нямам никакви проблеми,а и нямат никаква видима разлика! А старото,което се пукна си беше оригиналното,немското!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за някой сервиз? Доста почетох, че в Кобра си "оставяли ръцете" при монтажа?!

В "Мустанг" иди в Дианабад. Аз там съм сменял и останах много доволен. В "Кобра" тогава ми искаха 40лв за монтаж, а в Мустанг монтажа си влиза в цената на стъклото, освен това беше и малко по-евтино самото стъкло. Дават и доживотна гаранция за протичане на вода, в Кобра незнам дали дават или не.

Не ми хареса само, че като взех колата бяха залепили едни ленти тиксо от средата на джама до тавана на колата. Казаха ми да не ги свалям 1-2 дни. После като ги махнах лепилото от тиксото си остана на колата вовеки :) Незнам може и да няма друг начин, но не е много приятно, може и лака да се прецака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С разтворител се чисти лепилото, само не знам дали няма да повреди боята, но не вярвам. Пробвай на някое скрито място дали я поврежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С разтворител се чисти лепилото, само не знам дали няма да повреди боята, но не вярвам. Пробвай на някое скрито място дали я поврежда.

Пробвах го - прецаква лака, останаха едни петна, които нямат махане после. Но това беше преди - Сиерата не е налична вече :) колкото и да ме е яд, че я продадох :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за някой сервиз? Доста почетох, че в Кобра си "оставяли ръцете" при монтажа?!

Аз стъкло си имах,но извиках от Кобра да ми го поставят,но все пак аз съм от Айтос и дойдоха хора от Бургас,не мога да кажа нищо за София!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го - прецаква лака, останаха едни петна, които нямат махане после.

Има препарат за махане на лепенки.Малка тубичка с четчица,намазваш и почистваш с кърпа.Не поврежда лака и струва 2-3 лева.Преди години махах точно лепката от кафяво тиксо-няма такава гадост,на всичкото отгоре на бяла боя.С такъв препарат стана за минута.Не помня марка,но го има в книжарниците , в Бриколаж и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден разбрах,че такова лепило от тиксо се махало с терпентин.Ама и идея си нямам,какво представлява този терпентин и дали разяжда боя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде четох, че не трябва напълно да се маха стария силикон от рамката на колата защото се ползва за основа. Просто се изрязва с макетно ножче, после се намазва с някакъв препарат и тогава се слага новия силикон и после новото стъкло. Ако стъклото е купено втора употреба може би трябва да се изчисти силикона само от стъклото :nixweiss:.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

читавите "стъклари" задължително си имат основа с която мажат преди да нанесат силикона,но повечето не го правят и после се появяват течове,защото силикона не слепва добре и става само като уплътнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...