Jump to content

Щората в багажника на Avant


J_O_R_O

Recommended Posts

post-3720-0-70495700-1337242597_thumb.jp

Здравейте колеги, за това става дума дето е оградено с червено, счупиха се и сега щората постоянно се прибира сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера и аз имам същия проблем от лявата страна и се чудя как да залепя отчупения държач.Първо мисля да сваля самата пластмаса и после с някое Поксипол или нещо друго да го залепя и подсиля по някакъв начин.Ще следя темата с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих нови кори, но преди да ги сложа, от вътрешната страна на тези уши, кухината я запълних с едно яко 2-компонентно лепило за пластмаси и смятам, че зор ще види преди пак да се счупят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TТова е слабо място на Аванта. Сменил съм един комплект кори точно поради тази причина. Сега пак гледам, че е тръгнало да се чупи едното ухо. Проблема идва от това, че пластмасата старее, а профила на накрайниците на щората са издължени, и това оказва допълнително напрежение на корите.

Колегата преди мен е предложил един вариант, аз щях да предложа същия. Да се армира с една мрежичка фино изрязана, и след това да се запълни с лепило. Какво да е лепилото не мога да предложа.

Колегата Evgeni K. може да сподели какво е ползвал- със сигурност ще е полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се счупиха и двете "ушички" в рамките на една седмица. С кви ли не лепила не пробвах - не става. Явно усилието върху тях от щората е голямо и не издържа каквото и да е лепило. Сега, ако се свалят целите кори и се прави някаква армировка и се лепи професионално (примерно някъде, където лепят брони и такива детайли) може и да стане. Но галимацията по свалянето на тези кори е сериозна. Аз реших проблема така - залепих ушичките с "Поксипол" и от горната страна на отчупените парченца (точно срещу усилието което им прилага разпъната щора) завих в корите на багажника по една рапидка - от тия острите черни, които са за гипсокартон. Рапидката служи като опора на отчупеното парченце, а лепилото просто го фиксира. Така карам вече 1 година и няма проблеми. Не е много естетично и елегантно решение, но е ефективно. Пък и кой толкова ще му заглежда :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се счупиха ...

Не се занимавах да свалям кори - само ги разхлабих малко и ги залепих с поялника и малко допълнително пластмаса с близка твърдост и цвят ...

Засега (вече два месеца) издържат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих нови кори, но преди да ги сложа, от вътрешната страна на тези уши, кухината я запълних с едно яко 2-компонентно лепило за пластмаси и смятам, че зор ще види преди пак да се счупят.

колега и аз си купих нови (стари) кори поради тази причина обаче още не съм намерил време да ги сложа ! искам да те питам дали има някаква тънкост при свалянето на старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш щората,в леглото където лежи има болт,другите се виждат,няма нищо сложно,оглеждаш внимателно и развиваш.Има и по 2 щипки май на кора,едни метални конуси които се дърпат,при монтажа на новата гледай да уцелиш дупките за щипките.Трябва и да се развие болта,който държи колана за да може да се измуши,намира се под задната седалка май беше 17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах същия проблем.

Свалих корите и ги занесох на един пич тук в Стара Загора,който се занимава със лепене на брони и др. пласмаси.Той ги залепи, като отзад ги армира с една мрежичка.След това ги запълни с някаква смола(двукомпонентно лепило).От тогава почти 3 години нямам проблем.

П.П.Внимавайте при свалянето - някои от щипките на корите се чупят много лесно.Аз ги счупих почти всички. :wall: Обаче майстора залепи и тях :flehan: , като също ги армира и станаха според мен по-здрави от оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз си купих нови (стари) кори поради тази причина обаче още не съм намерил време да ги сложа ! искам да те питам дали има някаква тънкост при свалянето на старите.

Абе доста си играх да разбера как се вадят, леко повдигах, оглеждах и накрая като ми пощуря и ги изтръгнах като див чобанин. Счупи се това онова, но по спомен нямаше много фатални последици. Ако имаш търпение ще стане работата.

Използвах на поксипол 2 компонентно (бял и жълт компонент) 3-4 лв., но много неща е лепило това нещо и никога няма да е излишно да имате такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на мен ми писна и моята я слагам по средата между черната и белата пласмаса колегата точно го е подчертал там си стоят палците на кората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поиграх и залепих счупеното с поксипол(двукомпонентното) и от вътрешната страна залепих допълнителна пластмаса която обхвана охото та чак до здравото около него.Мисля,че стана здраво и надежно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали няма начин да се подсили още преди да се е счупило? Примерно с на го нафукаш с лепило отвътре? Или опасноста да направиш повече поразии по щипки и т.н. е по-голяма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поиграх и залепих счупеното с поксипол(двукомпонентното) и от вътрешната страна залепих допълнителна пластмаса която обхвана ухото та чак до здравото около него.Мисля,че стана здраво и надежно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуснете някоя снимка, как се махат тези кори....по какъв начин сте залепили/възстановили "ухото"

при мен се бяха спукали само, не бяха паднали и ги лепих два пъти с капчица но не е здраво, сигурно ще трябва да ги свалям dry.gif

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

И при мен се отчупи част въпросната кора и това стана зимата, явно пластмасата се втвърди. Реших си проблема, като ми изработиха метална планка със същия профил. По-късно ще снимам и ще кача снимки. Проблема е залепянето, тъй-като не ми се иска да навивам видии. Пробвах с полиоретаново лепило, но не се получи сега ми предтсои опит с друг вид еко лепило. Също така, трябва да се поогъне самата планка, за да придобие извивката на кората и тогава става прекрасно. Ако се и пръсне със спрей вече заспива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте с това - цък Преди лепенето трябва да се зачистят добре повърхностите. Ако се свалят корите ще е елементарно да се направи супер здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка 1, Снимка 2 Това е моето решение на проблема, сега следва да го залепя ако може. Както се вижда съм пробвал с полиоретаново лепило, но не стана. Търся вариант с друго лепило, ако не стане ще се пробива с видии.
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Колега "v1k" , от къде ги взе тези работи на снимките?

Колега това го намерих докато си рових из работния куфар, кой знае от къде е. Но ми свърши работа. Не съм го правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като предложение, за изработка може да ползвате приверно ПВЦ тръба от малките размери и да отрежете като буквата U или С, подлежи на нагряване, може да се боядисва, може да се лепи, нещо подобно на моето решение, макарче не съм го правил, може да се усили с метал, който е мек за да може да се огъва лесно, и да се залепи за пластмасата.В магазините за крепежни елементи има неща които могат да се приложат, с малко фантазия, може да не е най красивото, но важно е да върши работа. Но ако се огледате може да намерите нещо подходящо, хахахаха :dance:.. За щипките от снимките, с по една по малка рапидка, финно се завива в кората странично и готово.:zustimm:

Редактирано от v1k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...