Jump to content

Audi - A4 (8E) - 1.9 TDI (130 Hp) 2003г. vs Passat B5.5 - 1.9 TDI (130 Hp) 2002г.


Recommended Posts

Audi - A4 (8E) - 1.9 TDI (130 Hp) 2003г. (седан) vs Passat B5.5 - 1.9 TDI (130 Hp) 2002г. (седан) ?

Търся мека возия, комфорт и евтина подръжка?

Плюсове и минуси на двето коли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 8Е изобщо не е с мека возия, дори не се доближава. Затова пък като поведение на пътя е доста подобрена спрямо предходния модел.

В този клас коли, да търсиш мека возия ми е странно. :huh:

Поддръжката... зависи с кво я сравняваш. Аз преди поддържах 4Ф и сега 8Е ми се струва че е без пари. :D

За пасат за съжаление нищо не мога да ти кажа, не съм карал. Знам че е по-широко за пътниците отзад, ако това има значение за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасата е по-широк и отпред и вози доста по-добре,все пак е един клас над А4 - ката.

Поддръжката е едно към едно,остава само имиджа като плюс за Аудито.

Успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето впечатление е, че Пасатът маалко по-меко вози. Но не си го обяснявам, тъй като по логика би трябвало да е обратното. Ако А4-ката обаче е с 16-ки или дори 15-ки, возията си е прилично мека за този клас. Поддръжката мисля, че им е с около 10-20% разлика в полза на Пасата. Но това не оправдава далеч по-скромния интериор, обезшумяване и слаби материали. Харесвам го Пасата и то особено ако е с 4х4, но бих избрал Аудито. Особено ако е авант.

П.П. Мой приятел ще продава скоро такъв Пасат (2002-ра) с този мотор, комби и с 4х4, хайлайн с би-ксенон и т.н. Не знам цена обаче. При интерес, мога да попитам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Daks, мерси, но се оглеждам за седан.

А за какви пари мога да ги намеря тези два модела читави и запазени в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето впечатление е, че Пасатът маалко по-меко вози. Но не си го обяснявам, тъй като по логика би трябвало да е обратното...

По коя логика? Пасата е с по-голямо междуосие и това е предимство когато търсиш по-конфортно окачване.

А относно това че аудито е по тясно... според мен там проблема е че нали уж е премиум и се търси по-добро разпределение на масите. Затова е и правен компромис. Не случайно една шкода октавия, която е на базата на А3, отзад е по-широка, ама нали не е премиум. :hilezh:

Редактирано от IVO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката и на двете коли е почти еднаква..Ако искаш комфорт и возия и равностойна с на А4 и Пасата поддръжка търси А6..

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като поддръжка са 99% еднакви, така че не се надявай много на разлики в цените - все пак моторизацията и ходовата част са почти идентични!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали в момента е въобще възможно да намеря Passat B5.5 - 1.9 TDI (130 Hp) 2002г седан под 150 000км, със запазено купе и мотор?

А ако успея каква ще му е цената според Вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи пасата е с по-добра возия, по-просторен, по-евтин като поддръжка и покупка ?

Също така е Фолксваген, а не Ауди, по-грозен е, по-пластмасов, по-шумен вътре, с по-слабото окачване - като на В5(с железен шенкел)... Не на последно място, таблото му свети в грозно синьо-лилав цвят! Има още много неща, които водят към по-ниската цена!

Аз пари за Флоксваген, при наличие на вариант Ауди, не бих дал!

Редактирано от Proff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да са по- качествени материалите в 8Е- ми не са. Вярно, покрити са с по- приятно лаково покритие, което обаче бели лесно и после стои грозно. Пасатът е много по- приятен за пътуване отзад, няма паразитни шумове и скърцане на пластмаси. Дизайнът е "проблем" при VW, вътре е някак сиво и скучно, синята подсветка е кофти, екстериора също е доста консервативен. Ауди-то има избор на по- мощни двигатели и въпреки възрастта още изглежда съвременно. Колите с малък пробег ще държат висока цена, а намирането на 10 годишен запазен екземпляр опира по- скоро до късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee, на мен лично осветлението на километража на пасата много ми допада. Все пак е въпрос на вкус.

И неговите пластмаси се белят, не по-малко от тези на 8Е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi - A4 (8E) - 1.9 TDI (130 Hp) 2003г

Passat B5.5 - 1.9 TDI (130 Hp) 2002г.

Аудито изглежда десет пъти по-добре от пасата!

post-73441-0-78369100-1345016290_thumb.j

post-73441-0-72704800-1345016330_thumb.j

Редактирано от vasililiev
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човекът добре е задал въпроса. Сравнява по-стар модел на а4, с една идея удължено междуосие, поевтинен и постен интериор и по-слабо обезшумяване, с по-нов модел а4. Напълно възможно е по-старото да вози по-меко, комфорта е субективно понятие и поддръжката на по-старото по правило е по-тънка. Но кое е по-добрата кола е съвсем друга тема. Се едно кое е по-добре, вектра А или Б....

Редактирано от andre7080
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi - A4 (8E) - 1.9 TDI (130 Hp) 2003г

Passat B5.5 - 1.9 TDI (130 Hp) 2002г.

Аудито изглежда десет пъти по-добре от пасата!

Ти сравняваш най-постния възможен пасат. Намери снимка на хайлайн пасат и тогава може да се коментира.

Например dscf1517b.jpg

Редактирано от W_Smith
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е и най-постното Б6, с което сравнява колегата! От двете коли - б6 е много по-готина кола, всичко е направено с повече вкус към детайла, по-стилно е, колата се усеща дори по-масивна като направия. Обаче пасата е определено по-удобен за возене, отзад разликата е доста голяма. В пасата не ми харесват уредите, климатроника и изобщо всички елементи, които са типични за vw. На каране смятам, че Б6 ще излезе по-приятната кола също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте тази. Какво значи това ''klima'' и добре ли е за 9500 лв.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11337757161407333&f1=details

Редактирано от vasililiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този хайлайн пасат, ако е запазен и читав, колко струва в момента ?

Остави колко струва, виж жабката и десния еърбег - все едно аз съм ги правил... ръкохватките на вратите :blink: , да не говорим за централната колонка (конзола). А4 В5 фейса е много по-добре от Пасат 5 и 5,5, а сравнение с В6 е неуместно! Ако се търси по-нова кола за малко пари и добра моторизация бих казал, че решението е Пасат или Суперб. Даже втората е по-добро решение. Но ако търсим лукс и ювелирна изработка - само Ауди или... МБ и БМВ.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...