Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 3


sky

Recommended Posts

Точно така Бабо.

Разлика има в дюзите за моторите, които са с 4-ри буквен код. Иначе всички други до този момент-204, 224, 232 са идентични и взаимозаменяеми :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

На прага съм на закупуването на кола от Германия :.) Става въпрос за следното Ауди А6 2.4 2005та година:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a6-avant-2-4-lpg-navi-shz-klimaaut-2-hand-erfurt/174375333.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=109&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=147&maxPowerAsArray=KW&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=CNG&fuels=LPG&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&maxPrice=11001&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar

Мой приятел вече ходи да я огледа на място и е останал с доста добри впечатления от нея. Каза, че сервизната книжка също изглежда реална, въпреки че колата е от хендлер. Може ли да споделите мнения за колата? Притеснява ме факта, че автоматика би трябвало да е мултироник, а за него доста негативи изчетох. Също така е склонен да смъкне цената поне до 8300, тъй като е за експорт. Моля за бързи отговори, тъй като наистина съм готов да я пазарувам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата катализатора горния след турбото и долния под кардана.Колата е 2005 няма DPF. BMK

След всички тия промени (нови ЕВРО5 дюзи и махнати катализатори) някакви промени по софтуера на колата правени ли са? Защото се съмнявам да работи добре със стоковия, при положение че ламбда сондата ще дава странни показания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дюзите не стоят точно така нещата.Дюзите с код ВЕ са за моторите с четири букви,не стават за по-старите по ред причини-работят на различно налягане,компютрите на моторите са различни,няма възможности за "баене".Питах Мишо за да не бъркаме колегата,но и да не е той,в ЕТКА-та си го пише.

За другото не съм сигурен,че запомних добре-това,че нещата се оправят,като се откачи дебитомера или каквото беше там,не означавало,че частта е повредена,така трябвало да бъде.

Аз пак казвам,че на мястото на колегата бих се допитал до специалист,като явно ще трябва да е друг,а не този,който ползва понастоящем.Доколкото знам,всеки от нас работи друго,каквото знаем е от опит покрай нашите коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатори, дюзи, ламбда с грешни показания :) тя само като пропушва пак си добре :)

Евро5 дюзите работят на по-високо налягане това налага модификация по софтуера.

Ламбдата ти шашка компа с некоректни данни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

На прага съм на закупуването на кола от Германия :.) Става въпрос за следното Ауди А6 2.4 2005та година:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a6-avant-2-4-lpg-navi-shz-klimaaut-2-hand-erfurt/174375333.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=109&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=147&maxPowerAsArray=KW&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=CNG&fuels=LPG&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&maxPrice=11001&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar

Мой приятел вече ходи да я огледа на място и е останал с доста добри впечатления от нея. Каза, че сервизната книжка също изглежда реална, въпреки че колата е от хендлер. Може ли да споделите мнения за колата? Притеснява ме факта, че автоматика би трябвало да е мултироник, а за него доста негативи изчетох. Също така е склонен да смъкне цената поне до 8300, тъй като е за експорт. Моля за бързи отговори, тъй като наистина съм готов да я пазарувам :)/>

Внимавай с този автоматик. Ако не те притеснява евентуален ремонт я вземай, иначе си търси ръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай с този автоматик. Ако не те притеснява евентуален ремонт я вземай, иначе си търси ръчка.

Ами силно казано, че не ме притеснява. Точно това и написах, исках мнение най-вече за мултитроника. А имаш ли идея колко пари горе долу струва евентуален ремонт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всички тия промени (нови ЕВРО5 дюзи и махнати катализатори) някакви промени по софтуера на колата правени ли са? Защото се съмнявам да работи добре със стоковия, при положение че ламбда сондата ще дава странни показания :)/>

Нищо не е пипано по софтуера.Как могат да се проверят показанията на ламбдата? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бедна ти е фантазията колко карти трябва да се пренапишат и как трябва да се прекодират Евро 5 дюзи, за да "тръгнат" като хората.

Демек, понаиграл си се леко :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги по марка, помагайтне със съвет....

Откакто имам колата, съм установил че при скорости на 140 км/час и по спициално в диапазоно 140 км/час - 160-170 км час, се усещат вибрации, претрисане .....Усеща се във волана....

Това на какво се дълиж? Страх ме е да не би да е от каре???

Пак казвам, прави го в интеревала 140-160 км час.......На някого случил ли му се е??,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хлабава връзка и влиза в резонанс. Да не е средното или крайното гърне?

Скай, признавам те / за пореден път /....!!!!! :respekt:/>/> ::respekt:/>/> :respekt:/>/> :respekt:/>/> :respekt:/>/> :respekt:/>/> :respekt:/>/> :

Ти не си човек, ти си змей! / В добрия смисъл на думата /! :flehan:/>/> :zustimm:/>/> :respekt:/>/>

Имам за смяна мека връзка, намираща се пред катализатора...

Всъщност и двете меки връзки пред катализатора??? същите са за смяна...Казвали са ми го сервизджии....

Нима е възможно да е от това??? От тая дребна работа???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами силно казано, че не ме притеснява. Точно това и написах, исках мнение най-вече за мултитроника. А имаш ли идея колко пари горе долу струва евентуален ремонт?

Колега,аз също бях на прага да си купя такава,но излезе друго нещо което купих и остана на заден план колата. Иначе ако сега е времето за нова кола,това я тя: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a6-avant-2-4-quattro-navi-standheizung-xenon-dietzenbach-n%C3%A4he-frankfurt-am-main/174143956.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=95&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&negativeFeatures=EXPORT само дето няма цветен телевизор,ама се преживява

:smilie_colors1:/>

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това видя ли го Fuel consumption (urban): ca 16.1 l/100 km?Да няма после драми,хем не и се върви,хем без екстри пък гори като 4.2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем със газов инжекцион. То сегашното ми е 1.8 -125 коня и в града по 15-16 не мога да го сваля. А това гори 10 газ извънградско. Така че драма няма...

а от екстрите няма само цветен телевизор и преден парктроник.Кожата не я броя за екстра,понеже държи жега лятото,а зимата все едно сядаш на пейката в парка.

Но това е само мое мнение,не го натяквам на никой :zustimm:

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, та тая няма дори нави бе пич. Май е някаква централка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казх,ще го преживея :hilezh:/>/> За мен е важно да е здрава ,комфортна и запазена. Другото са подробности. А тая направо свети .Ако не беше излязла другата покупка...........вече щях да летя за Германия :rolleyes:/>/>

И малко оффтопик. Да попитам на Ц4 стават ли гуми 205/60/16 :gruebel: Дали ще опират някъде?

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе то и аз така приказвах и като се качих после в на sky курника и си намразих моя ;).

Варианта ти е един купуваш такъв и забравяш да гледаш после другите:lol:

Само да видиш как му се затварят вратите :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има мнение,затова хората са толкова различни. Както не можеш да си обесниш защо мангалите купуват само червени коли :hilezh:/> или форд транзит,не чему трябва,ама да има. Приоритетите на всеки са различни,така че за мен е важно да е здрава и конфортна,понеже през седмица пътувам в чужбина,а от прочетеното за модела,не един и двама са се прибирали с пътна помощ от море в Гърция. То гаранция няма....

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между това дали ченджъра A6 4F чете или не MP3 е в само една цифра:

Четящ - 4E0 035 110

Нечетящ -4E0 035 111

....и стотина евро.

Чете от по-новите модели ако завършва на 110. От 2007 ги слагат такива.

hilezh.gif изпревари ме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...