Jump to content

Audi Allroad въпроси


AALEXANDROV

Recommended Posts

Да смених ме софта и на кутията и всичко си дойде на мястото.Замерих с Г-тек на 1/4 миля даде 15.4 a от 0 до 100 за 7.5сек. Имам даже и "launch control" :D/>/>

029748887.jpg

Тези дни очаквам да я качим на диното и да видим реал

ната разлика в мощността, но цифрите са без значение колата радва много.

Тва са хубави данни но не вярвам да са от твоя олроуд Всъщност съм сигурен, че не са от него. Няма такъв филм с чип да постигнеш такова ускорение или уреда не е настроен или тва не е твоя дизел... Ако много ти се спори може да пробваш на живо да ме обориш :gruebel: и тия автомати в олроуда са доста кекави по-добре не си правете експерименти че не е приятен резултат откъм $$

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

кутията няма нищо общо с обикновенната на А6.

Има разлики в хардуера и софтуера...

Четете преди да пишете нещо...

Това са заводските характеристики на АКЕ

какво сте подобрили?

При включване на автомата на "S" се постигат същите данни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз хубаво си чета и казвам че тва нещо няма как да стане с при така изброените факти от колегата....

Такива числа дават 4х4 коли с далеч повече коне... Интересно е какво всъщност са сътворили с кутията :rolleyes: Има вариант хардуерно да се подсилят пакети и т.н но си мисля че единствено софта на мотора са пипали икутията се адаптира към него .. може и да греша ама надали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не грешиш...

Дори не са сменили чипа,а са писали върху стария - Лично за мен мн.лоша идея...

Ще изчакаме колегата да ни осветли повече по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултатите наистина са повече от добри, но да не забравяме освен чипа и софта за кутията, че колегата е "отпушил" и системата за изгорелите газове - има писано за това няколко страници по-напред.

Плюс това вижте втория клип, колата визуално си прави 100-те за около 8 секунди...

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ако много ти се спори може да пробваш на живо да ме обориш...

И на мен ми е интересно, ама с какво ще го бориш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах и преди не виждам разлика по различна от това когато автомата е на "S"

Нито в kW/Nm.

Тази графика която си постнал е ясна. Не можах да разбера с какво я сравняваш и как правиш извода, че нещата са непроменени. Може ли малко пояснения?

Искаш да кажеш, че "S" държи колата в оувърбууст и добавя въртящ момент?

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно, ама с какво ще го бориш?

Ми най -вече с факти а именно че този резултати не са реални...Още повече се зачетох за измервания ,още повече че бях чипнал до безобразие :hilezh: на предно ръчка такова изврашение и знам че няма как да стане нито до 100 нито до 400м такова нещо с тази кола.

Отделно че с поснатите резултати ще изпревари 730д то което върви малко повече от а6 и прави на точка а8 с 3ТДи и за тва съм леко скептичен :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата има няколко програми/по-точно 98/,които според положението на избирача и темпа на каране на автомобила,автомата избира оптимален вариант.При селекция на "S",автомата държи двигателя в обороти/1300-1400/,а турбината 0.6-0.7 - след 10-12мин.каране в това състояние,автомата избира друг режим като реално при всеки автомобил е индивидуален 1600-1700об.надув 1.0 или над.Единствения недостатък е повишен разход което е нормално...

Nm.-при положение че атомобила излиза с малко над 390Nm.-само с софтуерно подобрение можеш да постигнеш 10до25-в най добрия вариант30Nm.При положение че са смени чиповете.

Да вземем 30Nm.в реални условия вземи един динамометричен ключ сложи го на 30Nm.и завърти с два пръста...

Мощноста идва от хардуера,турбина,увеличение пълнене-празнене с промяна на главите,цилиндри,увеличение дебита на ГНП/по-точно,налягането което подава,1800bar.да станат 2100bar./примерно...

Софтуера кара нещата да работят надеждно и дълго,както и възможност за корекции,но всяка корекция е свързана с последствия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не грешиш...

Дори не са сменили чипа,а са писали върху стария - Лично за мен мн.лоша идея...

Ще изчакаме колегата да ни осветли повече по въпроса

Кое е лоша идея? Кой чип се сменя? Поясни какво имаш в предвид.

Редактирано от Karaboichev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва са хубави данни но не вярвам да са от твоя олроуд Всъщност съм сигурен, че не са от него. Няма такъв филм с чип да постигнеш такова ускорение или уреда не е настроен или тва не е твоя дизел... Ако много ти се спори може да пробваш на живо да ме обориш :gruebel:/> и тия автомати в олроуда са доста кекави по-добре не си правете експерименти че не е приятен резултат откъм $$

Лъжец ли ме наричаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто физически,чипа на двигателя с нов софтуер.

Ти беше споменал че сте презаписали съществуващия.

Не Венци я флашна през ОБД буксата така че чисто физически чипа на мотора е съшия.

Това ли имаш предвид че е проблем, че чипа не е заменен?

Редактирано от Karaboichev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се впечатлих от графиката преди и след . Предполагам , че тия дето сме с ръчки , бихме понесли ремапа с по малко драматизми поне що се отнася до кутията . Прав ли съм , или пропускам нещо колеги ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКЕ е двигателя , но не съм запознат изобщо с възможностите.Ще съм ти благодарен , ако ме просветлиш( сигурен съм ,че и на други ще им е от полза)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kockoo, ама това е графика на 2.7 битурбо. И дори и при това положние "още няколко нещица" са доста съществена интервенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКЕ е двигателя , но не съм запознат изобщо с възможностите.Ще съм ти благодарен , ако ме просветлиш( сигурен съм ,че и на други ще им е от полза)

Колега утре се надявам тук http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=138102 да публикуват дино графиката на "моята колата"

Замерена е преди и след чипа и ще можеш да придобиеш представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъжец ли ме наричаш?

Казвам ,че това не са реални резултати за мотор като твоя в шаси като твоето и автомат ти както искаш го разбирай...

И както ти казавам с тея резултати ще опънеш а6 4Ф :gruebel:/> сам заеш че няма как да стане. За това и смятам че уреда с които е измервано не е измерил вярно. Че тръгва с софтуер тръгва но повече субективно от колкото реално... Никога не съм бягал от реални тестове да видим ако продължаваш да твърдиш нещата от снимката :)/>

СА разбирам че им правиш реклама на пичовете... фрее ОК :)

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък реклама... човекът е доволен и споделя. Нали затова е темата/форума?

Жалко че не може да се сверите де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...