Jump to content

Audi Allroad въпроси


AALEXANDROV

Recommended Posts

От известно време мисля върху един въпрос.

Дали е възможно колата да се вдига по-бързо от едно ниво на друго?

Един вид да имам запас от въздух под налягане и когато регулатора отвори, за да пропусне въздух до възглавниците, тоя въздух да отиде веднага, а не да се чака компресора да надуе.

Както е на камионите.

Една бутилчица 10-тина литра мисля, че ще е достатъчна.

Ако се сложи между компресора и регулатора.

Пуска въздух, колата се вдига и след това компресора си възстановява напягането.

Освен ако регулатора не изключва компресора след като се достигне нивото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами то е така направено,иначе как мислиш че минава на паркинг ниво-3то,има бутилка,на която обема и натрупаното налягане е предостатачно.
Вдига се за секунди когато компресора е в добро здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една бутилчица 10-тина литра мисля, че ще е достатъчна.

 

Тя системата си има бутилка в багажника, мисля, че е около 5л

 

audi_allroad_air_pressure_tank.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто захладня и мойта минава трудно на горно ниво.Сега ми пристигна ремонтния комплект на компресора и като ми се освободи канала ще го пробвам.Дано има ефект че инак трябва да се изваждам по сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено сте за компресори,при мен вдига за секунди,но компресора е нов,април месец го слагах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, след смяна на задна дясна възгвлавница ми светна лампата на ръчната, някои да е имал такъв проблем? майстора който ми  я сменя вдига рамене и казва това не е от нас не сме пипали нищо по ръчната :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов или рециклиран.Какви пари върви сега.

Нов.

Този.

http://www.xn----8sbebbeexdhga9awi0gycya8ai.com/vazdushno-okachvane-audi/vazdushno-okachvane-audi-allroad-a6-c5-4b/116-vazdushen-kompresor-audi-allroad-wabco

Стария си го рециклирах,да стои резерв,макар че бе искарал 12 години на колата,понеже си бе оригиналния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено сте за компресори,при мен вдига за секунди,но компресора е нов,април месец го слагах.

за колко секунди ти вдига нивата колега за да видим ние каде сме с старите компресори.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различно,и температурата има значение,но не повече от 7-8 сек.

Ще направя клип някой ден.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов нов още малко ще направи година,а и допомпваше изпускаща възглавница повече от 2 месеца докато открия теч-а.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също се вдига за Не повече от 15 сек. Но това е когато бутилката в багажника е пълна с въздух. Но когато включи копресора да напомпи въздух в бутилката и реша да вдигам тогава времето скача на 45 - 50 сек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също се вдига за Не повече от 15 сек....

има значение и скоростта с която се движиш.. и в зависмост от това, вдига бързо или бавно... например: от ниво 1 до ниво 2 се вдига: ако си под 5км/ч = веднага. до 35км/ч - за около 30 сек, от 35-70км/ч за около 120 сек. 

 

тук е подробно: http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_243.pdf стр.10/11/12 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семерингата на раздатката-СМЕНЕНА.
Ама голям филм,особено когато е с бавни.
Ако на някой му предстои интервенция ще помагам,нямаше време за снимки,ама дълго време ще го помня.

Редактирано от tseco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто захладня и мойта минава трудно на горно ниво.Сега ми пристигна ремонтния комплект на компресора и като ми се освободи канала ще го пробвам.Дано има ефект че инак трябва да се изваждам по сериозно.

Днес смених сигмента на компресора с нов и определено има ефект.Колата се вдига сравнително бързо , особено сравнено с преди това.Цилиндъра на компресора обаче има леки следи от износване.Въпреки това вече работи доста добре.Цилиндъра можеше да го дам на фреза но незнам дали вече сигмента щеше да уплатни добре(макар на пръв поглед изглежда да има известен аванс за уплътняване) а сигмента все пак не е ремонтен размер.При мен износването на цилиндъра не е голямо, но не ми се рискуваше,пък и исках колата да ми стане за деня.Въпреки всичко ефекта е налице и който има проблем с компресора може да пробва с един ремонтен комплект.

 

И все пак някой срещал ли е да се продава ново тялото на цилиндъра,защото ако и то се смени компресора буквално става като нов, или евентуално ремонтен сигмент при евентуално разстъргване на цилиндъра ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има значение и скоростта с която се движиш.. и в зависмост от това, вдига бързо или бавно... например: от ниво 1 до ниво 2 се вдига: ако си под 5км/ч = веднага. до 35км/ч - за около 30 сек, от 35-70км/ч за около 120 сек. 

 

тук е подробно: http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_243.pdf стр.10/11/12 

Колега това което си написал не се ли отнася за автоматичното вдигане на колата,демек когато си с висока скорост и намалиш на 70 след 120 сек. колата се вдига на 2 и на по ниската скорост на 3.Несъм забелязал вдигането да става по бавно при по висока скорост.Но утре ще проверя все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко въпроси.

Какво масло да взема за автомата?

Колко да взема? Ще се източва с машина.

Филтри някви има ли, ако да какъв да взема?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. преди няколко години сменях това на автомата ми:

Масло ск. кутия G 052 162 A2 7x 35.44лв.

филтър на кутията 01V 325 429 84.89лв.

Уплътнение 01V 325 443 29лв.

Уплътнение 01V 321 371 55.55лв.

колегата Райно ще ти каже цените в момента...

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петко, добре си намислил да смениш маслото.

Ако кутията е добре, това е най-добрата превенция да нямаш ядове с кутията, докато притежаваш колата.

Останалото Серго го е казал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко въпроси.

Какво масло да взема за автомата?

Колко да взема? Ще се източва с машина.

Филтри някви има ли, ако да какъв да взема?

Благодаря!

Пеца ...обади се на масларчето Владо (АСЕ)

Доволен ше.останеш от цени и части

Всички коли си обслужвам с негови части. ...години наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...