Jump to content

Избор за: Настолен Компютър


Recommended Posts

Пич ти си нямаш на идея колко струва тази карта нова и как мачка!

Никоя сглобена от теб машина до 2000лв не може да стъпи на едното ядро примерно на един употребяван Dell T3500 с такава карта, а камо ли на един Dell T5500 с 2хCPU и две такива карти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че картата е много добра и скъпа, само дето се притеснявам че е втора ръка. Ще послушам колегата SunShine и ще се разбера някак си с човека. Мерси за съветите!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! Ето я новата щайга:

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
ASUS B85-PLUS /B85/LGA1150
2 х 4G DDR3 1600 ADATA 
PSU FORTRON HYPER 600 600W
SAPPHIRE RADEON R9 280X 3GB GDDR5 VAPOR-X
Оценка на Уиндоус 7,5

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-късно, или утре ще кача снимките. Без видео картата 900лв. Всичко новичко. Картата 250лв.на 2 месеца, свалена от копачка.

Добре ли е, или ме иронизираш? [emoji4] [emoji53]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя по-горе диска:

ssd kingston 120gb.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях включил захранването на вентилатора на процесора на друго място и го даде като грешка, преместих го и нямаше проблем.

post-84752-0-04822100-1413868482_thumb.j

post-84752-0-63816900-1413868504_thumb.j

post-84752-0-48206900-1413868547_thumb.j

post-84752-0-95948100-1413868560_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-късно, или утре ще кача снимките. Без видео картата 900лв. Всичко новичко. Картата 250лв.на 2 месеца, свалена от копачка.

Добре ли е, или ме иронизираш?

 

 

Не е добре, погледнато през призмата за идеята "работна машина"

Купил си кекава петица на ниска честота, без НТ и с малко кеш.

Взел си възможно най-оплюваното ссд на пазара.

А картата няма да покаже нищо интересно като перформънс в специализирания софтуер.

 

Вчера купих за един познат 840ево 120-ка за 115 лева (това за сравнение на цената).

 

 

Какво те спря да си вземеш ксеона и куадрото?

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами първо картата е в пъти по-добра от куадрото, а за процесора i5 ми е достатъчен. Все пак няма да е сърварен компютър. А относно ссд-то ми излезе на оферта, по евтин от интел и по вече опит в такива продукти от другите производители. Така или иначе гаранцията им е една, както и живота. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази карта е за цъкане на игрички.

За кингстън ссд ще си замълча, но си направил грешен избор.

Като се има в предвид, че споменаваш интел!

Относно i-5 цата, това е десктоп средна работа процесор.

Не белести с нищо а цената му е едва с около сто лева по ниска от ксеона.

За това те попитах в началото какво ще правиш с тоя компютър.

Ти си знаеш най-добре...

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За интел, прав си, спор няма, но тоз ми е на оферта.

А за другото времето ще каже, тез дни ще се инсталира солида и ще споделя.

Благодаря ти за съветите, беше ми полезен.

Поздрави!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз цъкам на T5500 няма да казвам каква е конфигурацията, но тази оценка на хардуера, която дава твоя малее значително :)

Верно моя е повечко пари но е с два проца, две видео карти куадро и няколко ссд-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уин експириънс оценката е много бозава история.

Мен ми бие 7.9 навсякъде освен проца 7.7 но той си е кекав и за това.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да ти пожелаем да си го ползваш със здраве и широка усмивка, няма какво друго. :):bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нищо не значи.

Важно е колко бързо смята в специализирания софтуер.

Това няма да се разбере, докато не започнат да се правят неща, които наистина изискват CAD/CAM Workstation. Колегата спомена, че тепърва ще се учи, та поне ще може да си разцъка и някоя игричка. За сглобки до 200-300 части(може и повече в зависимост от сложността им) ще си е много добре компа. Най-вероятно, няма да може да ползва Realistic View на солида(не се поддържа от всички карти).

Тези работи за сложните сглобки ги споменавам, защото се чудех, защо точно станциите на кострукторския ни отдел са с по над 30ГБ рам, супер-дупер куадрота и ксеони, на всичкото отгоре и по 4-5 хиляди евра. Тогава един ми показа как сглобка около 500-600мб (много части, сложни повърхности, дефинирани различни материали, ел инсталация) се отваря за по-малко от минута и се върти мазно из пространстовото. Е това не може да стане на геймърска машина.

В същото време, в работилницата използваме NX и още една обработваща програма ,на офис компютър с и5 и вграденото видео, без проблеми. Но разликата е, че тук се отварят частите поотделно и не се симулират въздушни потоци и натоварвания, а само се правят обработките.

На колегата да му е честита машинката и да си го радва дълго време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На колегата да му е честита машинката и да си го радва дълго време!

Мерси колега!  :bia: ! Много правилно си ме разбрал. А от днес съм със солид, лицензирана  версия отпусната от ТУ-Варна. Като гледах техните машини, е моята е на светлини години. На този етап компа е много добър и аз съм доволен! :zustimm:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, да ползвам и аз темата на колегата, за да не отварям нова. :) Търся  лаптоп (втора ръка) който да има HDMI изход, за да мога да връзвам към него телевизора.За предпочитане да е или 10 или 13инча . Идеята ми е да пускам на малката клипове от youtube и с майка и да гледаме филми, когато имаме възможност. Бюджетът е около 200лева. Ако някой има предложение или съвет, моля да го сподели.

 

Поздрави. :respekt:  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни сумата със сто лева и вземи тоя.

HP-ProBook-4310s

след време още една плочка памет и едно ссд и повече няма смисъл от upgrade.

п.с в Русе може да го разгледаш, гледам, че не ти е много далече....

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за клипове и филми, няма смисъл от сто годишен използван лаптоп.

Ще ти върши работа някой малък паразит, който се връзва към телевизора и го прави "умен" :hilezh:

http://www.itx.bg/bg/computers/nettop.html

http://www.ebay.com/bhp/smart-tv-box

http://www.ebay.com/itm/CX-919-Quad-Core-Android-4-4-Mini-PC-WiFi-Google-TV-Box-Bluetooth-2GB-8G-/380857796447?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item58ace4c75f

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже няма смисъл и от това. Ако видео картата на настолния ти компютър има hdmi изход, си купуваш един hdmi кабел за 20-60 лв. и си готов. Има дълги кабеши 10-15m. Аз съм с такъв най-евтиния и върши работа повече от година, картина/звук-перфекгни

Sent from стационарния

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

В първите дни на новата година обмислям да сглобя една машина, която ще се ползва предимно за игри.

Конфигурацията ще бъде:

Дъно: ASUS H97-PROЦПУ: i5 4690 3.5/3.9GHzРАМ: 2x8 Corsair ValueSelect 1600MHzССД: Toshiba Q Series PRO 256GBВГА: ASUS STRIX GTX970 4GBПСУ: Corsair 750W

Чудя се дали да не взема А-Дата М.2 ССД, вместо тошибата, но искам мнение какви са предимствата и недостатъците спрямо тошибата.

За това става въпрос: https://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=580027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...