Jump to content

Зимни гуми a6 2006


vasil636

Recommended Posts

Здравейте, един приятел ми подарява зимни гуми Dunlop 205/55/16 на един сезон, перфектни. Та питането ми е стават ли за ауди а6 avant 2006, тъй като на капачката го дават с 225/55/16 и дали би имало някакъв проблем да карам с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, един приятел ми подарява зимни гуми Dunlop 205/55/16 на един сезон, перфектни. Та питането ми е стават ли за ауди а6 avant 2006, тъй като на капачката го дават с 225/55/16 и дали би имало някакъв проблем да карам с тях.

Това са гуми - 2см по-тесни от минималното и с 2,2 см по малки от предписания диаметър, да оставим на страна че тегловия им индекс също ще е под минимално допустимия за кола от 2 тона без шофьора, а най-вероятно и скоростния индекс е по-нисък.

Така първо, че ще застрашаваш своята и сигурността на околните , но и ще изглеждат жалко на това голямо купе, а и въобще едва ли ще паснат на джантите ти които са по-широки.

Единствения разумен вариант е - продай и си доплати за твоя размер.

Ето калкулаторза гуми да си сметнеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги видяхте тия 2 тона без водача, колегата не е казал, че кара RS6, колата е около 1800кг.На сняг ще върви по добре, само че ще се смъкне 1см по-близо до пътя колата, ако бяха 205/60/16 щеше да е по добре, ама кат са подарък и са нови, квито такива.Най добре да ги бартеросаш или продадеш, но няма да е проблем и да си ги караш.Само джантата да не ти е по-широка от 7- максимум 7.5J

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джанти тепърва ще взимам 16ки , а на такива със сигурност стават, защото от такива са свалени, въпроса е допустим ли е такъв размер гуми за това купе и какви биха били евентуалните проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги видяхте тия 2 тона без водача, колегата не е казал, че кара RS6, колата е около 1800кг.

В книжката на колата ми ги видях. Колегата кара А6 avant 3.0 TDI => Quattro, каквато по стечение карам и аз. Та на тези характеристики съответства собствено тегло от 1880 кг без екстрите. Ако добавим пълен резервоар нафта от 80кг + 60кг за един шибидах = 2020 кг. Ако в твойта книжка пише друго, нямам идея защо се получава, а ако информацията ти е от интернет вероятно отговаря за по-малък двигател на предно предаване. Там най лекия вариант на предно го докарва и до 1685кг без никакви екстри.

Когато към тегло от 2000 кг добавиш 4 човека с багаж и стъпиш на 2400кг идва по 600кг на гума.

Е, в този случай да караш с теглови индекс по-малък от 93 (650 кг) , дори и да не правиш снежни тестове на RS6 по пътищата в БГ па макар и с нови зимни гуми (които са и по-меки), ще стане опасно и за околните. wall.gif

Редактирано от MSM
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си 225/55/16, това е правилният за колата размер гума и според мен удачният за България... но за това мнения много :hilezh:

205/55/16 е гума за Голф, най-вероятно с теглови индекс 91, както предполага MSM. Едно, че ще изглеждат нелепо погледнати от страни, друго че ще се свалят и без това не много високата кола още надолу, което определено не е плюс за зимата, трето, че дори 2.0TDI трябва стои на гуми с идекс 95 ако са 16".

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/60/16 или 225/55/16 е за теб , тук изкачат чат-пат такива читави ,но доста рядко ,успех .

Иначе с 205/55 ще изглежда препикана колата . :hilezh:

Редактирано от audibul12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За А6 4Ф е около 1900Кг т.е абсолютно мин. теглови индекс е 93!

Това означава че колата ви с тези гуми може да носи товар от 266Кг..

Това са 4ма възрастно по 66Кг без багаж!

Но в края на краищата всеки сам си решава как да се нахули в канавката!

Редактирано от baba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0tdi вариват м/у 1600 и 1750кг зависи коНби или седан. Мойта е 1680кг седан заради екстрите и гумите, които дават са 205/60/16 и 215/60/16, големи балони, но си седи на пътя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

 Намерих тази стара тема, та да не отварям нова:

кой размер зимни гуми е по-добре да избера за А6 2.7 ТДИ на предно предаване

225/55/16 или 205/60/16. На лепенката на капачката не е упоменат размера 205/60/16, но гледам че карат с такива

А и според мен по-тясната гума е по добра за зимата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, един приятел ми подарява зимни гуми Dunlop 205/55/16 на един сезон, перфектни. Та питането ми е стават ли за ауди а6 avant 2006, тъй като на капачката го дават с 225/55/16 и дали би имало някакъв проблем да карам с тях.

За тебе не стават, дори като компромис. Ако беше с 2.0тди имаше някакъв вариант да ги караш.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225/55/16 за лятото, 205/60/16 за зимата :)

не знам дали е грешка, но за летни не си вземам кой знае какви марки

но за зимни само мишелин или дънлоп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги,купих си две чисто нови гуми,другите две са ми на една зима,еднакви са като модел,размер и шарка.Въпро са ми е къде трябва да сложа двете нови гуми,отпред или отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете мнения са логични.Мисля да сложа новите отпред.Те старите не са толкова износени,карани са само четири месеца така че ще са дотатъчно стабилни по завоите.Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да споделя и аз нещо относно гумите.Купих нови зимни Dunlop Wint sport 4 D -новата шарка размер 225/50/17.Промени се коренно поведението на колата в положителна посока.По-тихи са и возията стана по-приятна.Чакам с нетърпение снега да ги пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

245/45/18 Dunlop sp wi sport m3 ms

втора зима ги карам, много са добри...

имал съм през годините yokohama, michelin, toyo, continental, но

Dunlop са яки копачи:}

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги на задния мост по добрите гуми. Независимо дали си предно или 4х4.

Новите гуми винаги се слагат отзад :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил по-добрите гуми отпред, защото спирането ми в градски условия е най-важно, независимо зима/лято!

Лятото с галоши отпред при лек дъжд си довиждане, да не говорим за зимата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...