Jump to content

Печка Audi A6 2006 ->


Gele

Recommended Posts

ам сега Аз как да разбера да ли ми топли и купето то си духа вътре но,тая печка има ли към нея някъква помпа да върти антифриза и каде стои ? :gruebel:/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мойта печка си я поправих. Вече работи и колата ми загрява. Колега може да ти направя диагностика и да ти кажа на твойта какво й е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Наближава сезона на печките,ще пада чистене,моята работи ,но профилактично  ще я почистя горивната  камера  от нагар .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вкарай пистолета на компресора в ауспухчето и духни :) после през въздушния филтър и си готов.

нали знаеш, че вебасто дават да сменяш болтове и гарнитура на всяко отваряне :)



На 4Ф се оказа, че с адаптация на климатик панела можеш да настроиш кога да се пуска печката, може да настроиш къде да духа повече топло, къде повече студено, същото важи и за охлаждането дали да духа повече на крачетата или на предното стъкло. Може да се настрои дали искаш рязко да ти стопля или изстудява купето...

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделиш ли на кои канали са магиите?

Имам един проблем - при температура навън около 22-24 градуса, и настроена вътрешна температура 21 градуса, вентилатора духа много силно и ме дразни.

Всичко е на ауто, с изключен климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам таймер на борда,преди да сляза настройвам позициите ,обикновено на стъклото и в краката,щом печката дигне 40 г почва леко обдухване,,на 60 е почти на мах.вентилатора,но с една особеност ,силата на вентилатора е намалена поне с 50%,така е измислено,иначе вероятно след половин часов цикъл ,или ако се забавиш да слезеш навреме,няма да има ток да завърти стартера.След номера със задръстената печка преди 2 години ,нямам нищо против да я почиствам преди зимата,гарнитури нямам,о пръстени бол.болтове не съм сменял.Дунапреновия обезшумител на входа на въздуха,беше тръгнал да се разпада,парченцата се набили в горелката и въздух йок,мале как гърмеше :bdaysmile: ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag: www.audi-portal.com

buzzi: това със степента вентилатор при мен се настройва също, направих ги на минимални обороти да ми пази акумулатора. Дунапрена го премахнах изцяло. Не виждам смисъл да слагам нов, просто ще работи по-бедно. В интерес на истината пипал ли си CO настройките на твойта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Нищо не съм пипал софтуерно,само я чистя ,оказа се че гади ната под 11 болта отказва да пали,та по заредих акумулатора и сега след чистенето е ток и жега,направо я измих,лъсна чак

 

031694692-big.jpg?r=0

 

 

ясно се вижда нагара ,най от долу ,това е горивната камера

 

031694694-big.jpg?r=0

 

важното е че сега бачка и мн ме радва

 

 

 

мн се извинявам за уникалните скапани снимки,поне нагара дето прави горенето,по точно паленето невъзможно се вижда

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че бачка ОК ,ама ми се вижда че горивната камера е малко деформирана от жегата...виш ауспуха дали е добре ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След колко време работа на печката е нормално да вдигне стрелката на температурата на антифриза и да се усеща топлото? Днес сутринта я пуснах с дистанционното, определено запали, защото видях бял пушек да излиза от под левия калник. 10-15 мин. по-късно се качих в колата и нито духаше вътре от духалките, нито беше баня, печката беше спряла. Запалих колата и температурата на антифриза същото не се беше вдигнала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От менюто на климатроника се настройва колко време да работи печката. Аз го оставям на 15 минути и като вляза в колата е толо и ако е имало скреж/лед по стъклата обикновенно се е стопил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте,

Един малко глупав въпрос .

Имам Audi A6 Avant 3.2FSI - 2006 г.

КОгато го купувах ми казаха, че има печка. Но не мога да открия от къде се пуска. Та вариантите са два или са ме излъгали или съм технически неграмотен smile.gif . Та някой ако знае моля да пише .

Колега, а възможно ли е да имаш допълнително дистанционно, което да ти бъде само за печката и да са пропуснали да ти го дадат ?! Питам, защото аз пролетта си взех моята и към комплекта ключове ми дадоха такова допълнително дистанционно, което ми обясниха, че е само за печката - т.е. идеята е преди още да си се качил в колата - тя да се подгрее, но без да я отключваш дори... Аз все още не съм я пробвал, но съдейки по прогнозата - тия дни ще я изпробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Печката си я ползвам постоянно, много добра екстра е... лятото духа студено, а зимата топло. нямам идея само дали от менюто някъде се пуска за топъл старт на колата или по подразбиране си го има, някъде бях чел, че топли и резервоара, но не съм сигурен:} като цяло има доста настройки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали е при всички, даже на самото дистанционно на копчето за пускане са изобразени двата режима, лятото когато пускам на таблото на колата над километража се появява малка перка и охлажда, сега зимата като пускам картинката е реотанче... за самото охлаждане и другите неща си ги имам и в настройките на самата печка в setup, даже се чудя дали печка е правилното название на тази екстра:}

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе човек това какво ти се показва на таблото го зарежи -печката се нарича -Parking heather ((паркинг нагревател)) за какво охлаждане говориш?единствено колите снабдени с соларен таван имат функция да охлаждат купето докато са паркирани,но това е друга тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега шибедах нямам, а говоря за това, че лятото като натисна бутона на дистанционното на печката и в колата започва да духа хладен въздух /при загасена кола, без значение дали съм в нея или не/... интересно ми беше защото според мен след като се задейства от дистанционното на печката значи имат все пак нещо общо... нека някои които разбира да разясни, че да стане ясно, нали затова е форума да си помагаме :}

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе човек това какво ти се показва на таблото го зарежи -печката се нарича -Parking heather ((паркинг нагревател)) за какво охлаждане говориш?единствено колите снабдени с соларен таван имат функция да охлаждат купето докато са паркирани,но това е друга тема...

аз имам пе4ка и соларен таван. не духа студено никога, в смисьл клима компресора не работи. работи само вентилатора му.  уж да пада температурата в купето, ама не е кои знае колко ефективно това... но за зимата си е голем кеф.. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като имаш таван е перфектно.....но има 2 или 3 нива на оборудване на тия неща и само най високото ниво е с Parking cooler (паркинг охладител)Той не охлажда кой знае колко но е по добре от нищо...

А печката си е печка..няма нищо общо с охлаждането .През лятото просто не е запалила и вентилатора е вкарал свеж въздух отвън...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

      Здравейте,

   От известно време и аз съм собственик на коментираната марка и модел.

   При мене в менюто има AUX HEATING и AUX VENT. Със соларният ( имам предвид слънчев панел с ел. клетка), лятото при паркиран на слънце автомобил в купето работи вентилацията и "парниковият" ефект го няма.Влизаш си в колата и не те блъска жега (А6 авант, черен).Но няма как да охлажда под температурата на околната среда.

   Печката си топли при определени външни условия,мисля под 5 градуса,ако не се бъркам или 10.Може би дистанционното на печката при по-топло време активира AUX VENT.Което си е логично ако не е активирано от SETUP-a  на климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...