Jump to content

Избор на пералня


Recommended Posts

Да, Уърпул го нарича "шесто чувство". Перла нивомер. Има варианти със седем нива на пълнене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Забравих да кажа, че за настройка /калибровка с лаптоп не се налага освен ако нямаш проблеми. Така ми казаха от сервиза.

Моята вече направи две години, но гледам, че още се продава този модел. А все още ли връзката с компютъра става по инфраред или вече ползват по-модерена връзка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми го обясни това нещо! Питам, щото не мога да обясня на моята кобра, по спокоен начин, че немам 20 чифта гащи и 50 чифта чорапи, че да я чакам 5 дена, за да събере за цяла пералня! Какъв е проблема, ако не е пълна скапаната пералня ?

Основната причина е, че няма смисъл да хабиш вода, ток и препарати за 4 чифта чорапи и гащи, като можеш да изчкаш да се напълни с повече дрехи....но за момента токът и водата в България са евтини и хората не се замислят за тези неща.

По въпроса с пералните Miele - в София имам такава от около 12-13 години и не е мръднала ...нищо че няма порт за синхронизация с РС :)

А по блоковете в Дания масово има общи перални и в 90% от случаите пералните са от същата марка - това са перални на по 10/20 и повече години и перат дрехите на цял блок или 2-3 входа от блока и до сега не съм видял нито една от тези машини да не работи....и то при положение, че датската вода е МЕГА варовита и едва ли някой им сипва калгон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята е същия модел ли ?

Същия е порта.

Модела е този, но предполагам не е толкова от значение. Ще останеш доволен, жената също. Старата също беше MIELE и я пенсионирахме след 20 години вярна служба. Единствения ремонт беше смяна на лагерите на барабана и мотора. В момента все още работи, при познати. Беше (все още е) "железна", за новите - времето ще покаже.

По въпроса с пералните Miele - в София имам такава от около 12-13 години и не е мръднала ...нищо че няма порт за синхронизация с РС :)

Освен за настройки, ъпдейт на фърмуера също така се използва и за диагностика. Същото е като при автомобилите. :)

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В упътването пише оптичен порт ама не знам колко е вярно.

Друго да питам, има ли как да се променя времето на програмите или сама си определя колко да са дълги според прането ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням от "мануел-а", тя си чеква редица параметри и сама си определя колко точно да ги джурка. Отделно от това, в зависимост от това колко прах/гел си й подал, може да си добави някое и друго изплакване и така... Иначе можеш да й пробутваш разни заповеди в стил "по-кратко" или по-дълго (с накисване, пред-пранета и прочее... )

Почвай да переш, стига пита hilezh.gif И си вземи от химиите на Миле, от MCM... и хубав гел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пералнята не се чува или да вибрира докато пере или плакне или квото и да е. Но когато центрофугира независимо на 800 или 1200 трепери капака горе на пералнята и тя треперка. Нормално ли е това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shpeksi извинявай за тъпия въпрос ама ...транспортните болтове отзад махна ли ги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да покажеш един клип когато започне да вибрира да видя за какво става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и няма на пералнята. Може да се опиташ малко да я нивелираш ако не си но си работи добре. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...