Jump to content

Има ли филтър климатроника?


100 Quattro

Recommended Posts

Ами моето В3-89 има филтър, вярно прилича на решетка за комари, а на А4-ката е хартиен. Намира се под декоративният защитен панел под предният прозорец, от дясната срана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се махнат чистачките , после една пластмасова кора,следва една ламарина тя е до стъклото и има няколко болтчета.Моята е А6-95 и мисля че няма разлика със 100.Та точно накрая на стъклото има една кутия с изпарителя там има 3 болтчета и се вдига едно капаче.Това е от страната на пътника.Въздуха се засмуква там под стъклото и първо е филтъра.На мен ми го смениха за 23 лв. всичко, за около 30мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен 100% няма - миналата година разглобявахме венитилатора и михме топлообменника и филтър няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филтър, за който говори detson, и при мен го няма. А бахумбата от картинката още не съм се престрашил да я разглобя да видя какво има вътре. Един път тръгнах да я отварям и много бързо се отказах. Виждал съм схема в каталог за фитри, че там е филтъра за купето. ЕТКА-та също това казва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно където казва Detson се намира!А иначе се учудвам,че някой колеги казват,че нямат,тъй като знам,че e стандартна част към климатроника...Бързо обаче се задръстват,което предполага по-честа смяна(все пак това си е консуматив) и е възможно предишния собственик,ако си е падал малко пинтия да я е скопил в това отношение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото предишните собственици не са сложили нов?

Сериозно няма ли я поне кутията, където влиза??

Съвсем сериозно няма място за такъв , кутията не се отваря от никъде ....... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е и кутия.Има жлебове и се плъзга по тях точно пред изпарителя.

/нямах апарат да го снимам/При мен също липсваше като го купих

Аудито,но поне си стоеше отгоре захващането.Филтъра е с дебелина около

15мм и се сменя на две смени на маслото.Много помага да няма миризма в

купето от плесенясване на изпарителя при ползване на климатроника.

Все пак иди на на сервиз поне първия път и всичко ще ти се изясни

после можеш и сам.Успех.

Редактирано от detson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,снимай го това място на което се намира този филтър,че вече 1 час седя пред двигателя и се чудя и се мая и немога да го видя къде седи.Ще съм ти много благодарен ако го снимаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук съм снимал целия процес на ремонт на моя климатик. Някой може ли да покаже, на някоя от снимките, къде би трябвало да бъде този апокрифен филтър?

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2456&AlbumId=18595

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в това чудо няма никакви направляващи за филтър, а и нема начин как лесно да се разглоби.... :dance::dance::dance:

Ето от тук влиза въздуха и отива директно в топлообменника

o632589354589687500.jpg

Пред него няма нищо, за което би могло да се захвене нещо като филтър....

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето една снимка дано да помогне.А6 1.9 ТДИ

Има три болтчета и се вдига капачето под над-

писа.Филтъра се издърпва нагоре.Е трябва

да се махне ламарината и чистачките.Успех.

post-3383-1156534967_thumb.jpg

Редактирано от detson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте на колегите, А6, С4 2.0 140 коня, днес бях в Юнитрейд заради проблем с пулта за у-е на климатроника и напълно подкрепям DETSON , майстора ми каза , че и по-слабото духане е абсолютно сигурно заради поленовия филтър/задръстен е/ и се намира точно там кадет казва Detson.Безаварийно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото видях снимките за да стигнеш до филтъра трябва да откачиш радиаторчето на климатика и после пак фреон или нещо се бъркам :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...