Jump to content

Конкретна обява B6 1.8Т quattro


Recommended Posts

човека се съгласи да закараме колата на сервиз където поискам...обмислям да направим диагностиката в София, но не знам дали е добра идея в официалния сервиз на Порше бг - там може да ми нацъкат ремонти за минимум 5-10к...някакви предложения за добър сервиз в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много ми е интересно как ще ти "нацъкат" ремонти за 5-10к лв в B6 1.8T. Тази кола ако се нуждае от такива ремонти, едва ли би стигнала до София на самоход.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами така си мисля, колега...на мой приятел на БМВ-то 530-ка от 2003г. в Камор му нацъкаха 20к лв. сметка...пък си върви колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колата нали няма да я правиш там? Отиваш само на диагностика, да си говорят каквото искат, пък ако открият някакъв мега ремонт ще ти е "коз" с който да говориш за цена. Ако по тази кола има такива ремонти, тя няма да се движи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да ходиш в Порше за диагностика на 12-13 годишна Б6 си е безумие.... че те там в сервиза ги смениха всичките Септември миналата година и са някакви тотално неориентирани - предполагам половината не са и виждали Б6 на живо, освен паркирано на улицата

Да ходиш за ъпдейт на някакъв софтуер разбирам... да ходиш за гаранционен ремонт или заради удължаване на мобилитетната гаранция - пак ... но за оглед за покупка на Б6 честно не виждам смисъл

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик. Аз съм доволен от Порше, 3 пъти съм ходил за някакви дребни работи, винаги са ми обръщали внимание и са ми свършвали работа, така както аз искам. Никакви забележки, мога само да съжалявам, че не мога да си позволя да ги ползвам за всичко.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каквото съм отишъл миналата година всичко са свършили като трябва и се отнасят с тебе като с човек, а не както колегата горе каза едва ли не се молиш на някакви квартални въшльовци. И тоя прехваления мишо е същата стока, може и да разбира ама е аграр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И тоя прехваления мишо е същата стока, може и да разбира ама е аграр.

Ще помоля за конкретен случай,защото силно се съмнявам,че го познаваш лично.Аз поне съм останал с впечатлението,че майстори не ползваш,и то не за икономия/въпреки че в това отношение си станал нарицателен/,а защото не се е родил този,който разбира повече от теб.

Опирал съм до доста майстори,и форумни,и не,и в моя град,и в София.И съм на мнение,че Мишо е изключително добър в своята област.Ако трябваше да коментирам няколкото оплаквания от него във форума,щях да обърна внимание,че 90% са от това,че е бил рязък и нелюбезен по телефона.Ами с очите си съм видял,че той трябва или само да говори по телефона,или да вземе да свърши и някаква работа.Не знам дали някой съобразява,че докато го занимава по телефона и получава безплатната качествена консултация,друг седи при него до колата си и чака да я започне.

Не му е мястото тази тема,потребителите,имали работа с него,да напишат впечатленията си,и от свършената работа,и от цените,и от отношението.Защото откъм тези три аспекта,за мен с основание може да се нарича форумен майстор.

Молбата ми е да влизаме в полемика и да се ограничиш до отговор на въпроса ми в началото.Както каза един друг колега в една друга тема,посетена от теб-"бях забравил защо бях спрял да пиша във форума".

В тази страница,конструктивно е само мнението на Веско,колегата с питането да си прецени,ако успее да отсее тоновете плява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звъннах в Порше София Запад - казаха 39 лв. е всяка услуга...също имат доста свободни часове другата седмица...още се чудя, ако наистина не са добри там по-добре да не записвам час...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде да ме видя да предлагам аз да я прегледам ?

Нека се опитам да обобщя това, което ти не разбираш явно:

- в Порше ходят основно коли в гаранция и на възраст до около 7-8 години

- целия сервизен екип на Изток беше освободен миналата година есента, защото са ги хванали да връткат далаверка с части и консумативи...

- специализираните "гаражни" майстори (тези, които правят само Ауди-та) виждат по 3-4 Б6-ци на седмица и са доста по-подготвени

- в "гаражните" сервизи ще можеш сам да си погледнеш колата вдигната на подемника, съответно да си зададеш въпросите по време на огледа ... и ако не ти харесат отговорите да питаш още (ако знаеш какво)

- ако колата има дребен проблем с турбината или микро-пукнатина в главата нито в Порше, нито бай Генчо ще го хване ... и няма и никаква гаранция да ти дадат

И понеже Мишо се оказа намесен в темата ще кажа, че той отдавна не гледа коли за покупка поради същата причина - огледа, направен от който и да е, не гарантира нищо за състоянието на скъпи детайли по колата.. тези неща се виждат във времето след като покараш

Изясни ли ти се картинката?

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвал си сулио.

Шпек, проблема на тоя тип майстори е не че не разбират, а че вършат всичко. От приемане на телефонни обаждания и записване на клиенти до основен ремонт на двигателя. Докато е така, не може да се очаква повторяемост в обслужването, каквото и да значи това.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звъннах в Порше София Запад - казаха 39 лв. е всяка услуга...също имат доста свободни часове другата седмица...още се чудя, ако наистина не са добри там по-добре да не записвам час...

Колега, в Порше имат най-добрите тестери за ВАГ. Вие ще я карате колата, т.е. ако има нещо ще излезе като грешка/гранични параметри ... другото е да ти видят окачване, ама по нашите пътища ще го усетиш. Само там ще ти кажат и как е била поддържана колата, ако е била, де! :)/>/>/> Изглежда ми в добро състояние, но тези не стокови спирачки и други "подобрения" много ме дразнят. Сто процента не е '04, по-скоро '03! И... доста камъчки е изяла по капака, т.е. очаквай и предното стъкло да е за смяна.

П.С. Няма как Порше да не са най-добри. Те имат, както информацията, така и оборудването, за да ти направят ремонта, а и ти дават ДВЕ години гаранция!

Редактирано от Proff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три пъти съм карал кола в Юнитрейд/Порше за диагностика. Нито веднъж не са казали нещо полезно.

Най-фрапиращо беше, когато в Юнитрейд попитах защо единият калник на голфа е бял отвътре (голфа беше черен) и ми отговориха, че фабрично са така.

Иначе може да проверят окачването, спирачките, дали електрониката дава грешки.......нещо абсолютно маловажно при избор на автомобил втора употреба и което може да се направи във всеки гараж с елементарна диагноститична апаратура. Мисля, че 60лв искаха за цялостен преглед - за успокоение стават:).

Не могат да дадат обща оценка на състоянието, да кажат дали и защо е пребоядисван, какъв удар е имало.

Няма да вземат отношение защо има фуги между детайлите

Не могат да кажат дали мотора няма да гръмне след 100км (то и друг не може) и най-важното - никога няма да кажат, ако има данни километража да е превъртан. Не съм сигурен, дали ще кажат и че автомобилът е издирван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега щом толкова те притеснява тази кола, смени маслото в Благовград карай до София и ще разбереш как е двигателя и разхода, като минеш през Борис паветата ще усетиш и окачването. В Порше ще ти кажат докъто е била гаранционна колко и е пробега.

Моя съсед си взе 2 коли от амазон само по картинка, аз си купих последните 2 коли без майстори.

Като купуваш кола си сметни парите да ти останат 2к гаранционен фонд, запали една свещ и купувай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не можах да я видя, колега...продавача каза, че заминава за Гърция, а аз бях подготвил всичко за пътуването + записан час за диагностика, но уви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е била ТВОЯТА кола. Не се знае,дали трябва да съжаляваш или да се радваш :hilezh: Щом така леко те е хлъзнал,като си поискал проврека в сервиз,сам си прави изводите . :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

май така излиза...не искаше да се кара до София на сервиз колата...явно й има нещо и предпочиташе да си намери някой, който да се навие без сервиз да я вземе...но въпреки това малко ме е яд защото цената на колата беше ниска и бях склонен на компромис. Все пак не всеки ден се появяват 1.8Т с кожен салон, тъмен цвят и quattro...

Редактирано от sayer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има много вариянти,стига да имаш пари. Гледай редовно обявите и като излезе нещо читаво,не питай много че да не стане като тази http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=136955&st=0&p=1980477&fromsearch=1entry1980477 тема..... Докато се накани и му я взеха под носа :blink:

Нямаш ли човек от вънка да ти докара,като толкова много искаш ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да намеря човек, ама бюджета е 8000-8500 лв. с докарването...може би на някой ще му се сторят твърде малко парите, но това мога да отделя...а и такава сума съвсем скоро трябва да стане нормална за B6-ци 2001-2002 г. Критериите са задължително кожен салон и тъмен цвят на колата, ако е и quattro още по-добре :)/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек,като нямаш резервни средства не се напъвай толкова. Карай си засега Б4-ката и не си го слагай толкова навътре. Тези коли искат сериозна подръжка и вече са на години,така че може да искочи някой ремонт за хиледарка-две и тогава ще имаш паметник прд блока . И ще правиш като децата ..... ще въртиш волана и бръмчиш на място :hilezh:/>

sashocos - много си прав. Единствената причина да си продам моя танк е че не е куатро :wall:

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам и други средства ама не се живее само за едната кола...към момента за колица мога да отделя х пари и толкова, все пак съм още млад и нямам солиден трудов стаж + банкова сметка като батките масони тука :) ...поне са си честно изкарани пари, а не с помощта на мама и тати B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам темата, няма нищо странно в това, че не купи ти колата. (Съвсем друга тема е заслужава ли си е тази кола или не и т.н.) Аз се поставям на мястото на продавача. Няма нищо не нормално в това, че човека не иска да се разкарва от Благоевград до София и да си изгуби цял ден за да си размишлява някой си, когото той дори не познава, дали иска да му купи колата и да го кълчи в цената, защото някакъв си сервиз е изкарал някакви хипотетични за него (тъй като той не ги е усетил или неговия майстор не му ги е споделил проблеми). Честно ти казвам, един единствен път са ми идвали хора с предложение да купят кола от автокъщата, ама ако отидем на проверка в Пловдив май беше. Плащаме си вика транзитки, застраховка гориво - всичко. Нали ти е ясно, че направо им пожелах лек ден.

Ти не купи тази кола поради една или съвкупност от следните причини според мен:

1. Прекалено много четеш audibg.com където има няколко колоритни капацитети, сменили по 2-3 коли в живота и помислили се за фактор при оценка на един автомобил. Даващи всевъзможни акъли и списващи където им дойде с безценни съвети тип гледай еди кво си или без преглед в сервиз не си и помисляй да я купуваш.

2. Колата не ти е харесвала достатъчно много за да рискуваш и да я купиш без свещената проверка в сервиз.

3. Прекалено много си стискаш паричките, защото си ги изкарал само ти си знаеш как и какво ти е коствало, а и колата която караш в момента не ти създава кой знае какви проблеми, за да си на зор да я смениш точно днес.

4. Не си съвсем сигурен какво точно искаш да купиш, въпреки че си представяш Б6 1.8Т като перфектната за теб кола.

5. Продавача не ти е звучал достатъчно надеждно по телефона и при всичките пъти, в които си разсъждавал за колата някоя негова дума или реакция те е спряла да тръгнеш на там.

6. През цялото време в което търсиш първо Б5, а сега Б6 вече тотално си зациклил и не можеш да вземеш решение как да постъпиш.

7. По принцип в живота си трудно взимаш каквито и да било решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...