Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

За волана ползвах същата боя. 

Но сега както е студено не мове га изсъхне хубаво и ме дразни /на топката, която е с три ръце/. Волана му правих една като беше топло наскоро и изсъхна добре, гот е на пипане, но ще го повтарям като се стопли.

Според мен да ги правим тия интервенции на по- топло време.

 

Иво, сутринта в 7ч бях на прозореца да видя как е Атрото на светло :))))

По гот е истински метални огледала, вместо пластмаса, мога да си ги полирам, няма да се излющи и тн :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възползвах се от чудесния ден и се захванах да майсторя както бях планирал. 3 часа по-късно - осветлението в краката (отпред) вече е на лице smile.gif Разглабяне, свързване с контролния модул, окабеляване (част от инсталацията бях приготвил предварително), OBD2 активация на функцията + на допълнителното меню, сглабяне - готово smile.gif отдавна чаках този момент, колко малко му трябва на човек smile.gif

Следващо по план от светлинния пакет са вратите, но за тях първо трябва да набавя частите, така че ще отнеме време.

колега можеш ли да ми обясни точно каде се врузвз ???става вапрос за ауди а3 1.9 тди 1999 Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ти разчетох посланието! (айде цитата едно, ама опитай поне малко по-грамотно!)

Не мога да ти помогна, тъй като не карам A3 8L, а A3 8P. Нямам представа как седят нещата при 8L.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8L е още по-лесно - няма OBD 2 активации, модули и т.н. В краката на пасажерите/шофьора отпред може да се сложи червена LED лента - по пластмасите има куп подходящи места, само трябва да си избереш.  :hilezh:  Броят на диодите - също както ти харесва.

Захранването - по избор кога искаш да свети - може към плафона или към подсветката на някой ключ (този за реотаните на задното стъкло примерно) - консумацията на 5 LED-а е нищожна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за цитата ,а и с тая фонетика ми е много тегаво!!!!!Колега(iowforce) искам да ги закача кам плафона,но как да прекарам кабелите ???Да не се виждат.Не съм се занимавал и нямам идея. :huh:

Редактирано от DOBROSLAV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не правете излишни сигании бе, за какво са ви всичките тия лампички, налепени тук и там :)))

 

ето новото нещо, което ще слагам тия дни като имам време:

 

1010083_628696020510932_1709760020_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Футреста от ТТ ли е свален? Че като гледам формата му е по-различна от този който сложих и тези които се предлагат в нета като ретрофит.

А за червените LED-ове - поне според мен може да стане доста приятно ако се сложат въпросните червени ледове в краката на пасажерите отпред. Даже и аз съм замислил да го правя, само да ми пристигнат лентите. :hilezh: Като идеята разбира се е да има приглушена червена светлина в цвета на таблото/копчетата/радиото, която не дразни (като тази под пепелника). Аз обаче мисля да свържа диодите директно към осветлението на пепелника.

DOBROSLAV, трябва да свалиш кората под жабката, тази под волана, тази на А-колконката (на шофьора или на пасажера, както си решиш) и от там до плафона. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тт е, момчетата казаха че са го пробвали на тройка и пасвало, аз като гледах тия из нета същото ми се вижда.

Довечера ще пиша

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педалите са супер, честито!  :zustimm:

 

Аз май съм пропуснал да се похваля със червените footwell Led-ове. Ползвах ОЕМ плафони 6Y0 947 411 в комбинация със 6 диодни LED.

032281918-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шуши, какви пари поискаха за целия комплект? (питам за да знам в какъв диапазон да се пазаря ако изпаднат употребявани от някъде) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен колеги, според мен се получи много добре, размених кабелите на стопа и габарита, много добре се вижда през нощта, ярко светещи триъгълници :)

post-86267-0-86318000-1393327120_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека позная - с по-ярки?

С такива неща не се играе колега... Твоя воля, но не си нито ти нито аз тоя дето ще каже дали свети силно или не и как се отразява на този зад теб, има си обективни нормативи а не субективно мнение на някой дето го кефят как му светят триъгълничетата...!

Няма повече да коментирам, надявам се да се замислиш на теб дали ще ти е гот да те заслепи някой, който си е светнал стоповете и фаровете както му е кеф и е взел автономно и експертно решение, че е "ОК".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех моите за 60 лв, тук ги има за 100-0895993601

Според мене тия работи с допълнителните  крушки  са излишни.... :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

именно колега тва написах по горе, че крушките са сменени за да не е ярко и заслепително  :verweis:

Защо не опиташ да ги вържеш към стоповете, ще е по-ефектно според мен, пък и няма да има риск някой зад теб да се заслепи :) Така най-много да направиш някоя беля според мен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

олееее аз чак сега видЕх че това е задница на кола, дето свети така?? КОлега, защо така си решил да вадиш очите на хората зад теб? НОрмално стоповете си светят съвсем като хората?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, колегата ако е сложил 5W крушки в секторите за светлините за мъгла, мисля, че няма да вади очите чак толкова, а и от снимка не може да се прецени.

Друг е въпроса, че на кола като 8L не и отиват всякакви такива триъгълници и други изчанчени работи като фарове с devil eyes LED , големи решетки, джанти тип японска бегачка от бъдещето и т.н.

Това си е мое мнение де, това си е просто кола от средата на 90-те и колкото и да се кичи няма да стане по-хубава.

Разбира се, монетата има и друга страна - просто няма читави маркови от типа на фарове, стопове и т.н, само китайски хром изделия. :hilezh: 

Вижте, за един Голф 4 примерно, само Hella имат 15 вида стопа, толкова фарове и какво ли още не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее колицата си е красива in her own way :D

Аз хиляда часа разглеждах разновидни типове 'афтърмаркет' фарове и стопове и след като абсолютно нищо не ми хареса, реших да я преправя с фейслифт. Остава ми само да взема стопове и странично огледало от "дългите". Може би и броня.

Иначе за стоповете на колегата не знам колко е обективна снимката, дизайна той си го избира, стига да не свети много ярко и да дразни колите зад него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Според мен върховия вид на нашия модел 8л си е есковия.... оттам нататък всичко отгоре е кич...

Аз атро супер много си го харесвам така както е в момента, фейсов, с хром огледалата и спойлера, хубавите джанти... и да искам, няма какво повече :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли някой който да е сменявал рамената на чистачките с тези от по-новия тип за аеро чистачки? Монтират се серийно на последните голф 4, доколкото разбрах:

wipers.jpg

Мойте рамена не са от най-добрите, някой акъл преди мен ги е кривил, явно са им се досвидяли 20 лева за чистачки. Резултата е, че не притискат добре перата и въпреки че съм с хубави SWF чистачки, замазването продължава с пълна сила. :hilezh:  Пробвах и с нови Bosch AeroTwin, обаче резултата е същия, даже малката чистачка не чисти изобщо около винетката.

Ясно е, че рамената ще трябва да се сменят и се чудя дали да мина на модерния тип.  :hilezh: В ауди искат 220+ лева за 2 рамена и 2 чистачки, което е абсурдно много. Намерих нови афтърмаркет рамена от новия тип + SWF чистачки за 120 лева и се чудя дали си заслужава. Колата изглежда по-хубаво, но дали има разлика в чистенето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как стана при мен с новите педали-футреста не пасва идеално, но според мен нито е грозно, нито пречи :) Няма ми я стелката и се вижда една дупка в мокета, ама не й обръщайте внимание :)

Волана изглежда толкова зле, защото пак е шкурен и небоядисан :)

1184822_630592173654650_1470025818_n.jpg1896876_630592203654647_211862538_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...