Jump to content

Регулиране на врати ауди а3


qnkov

Recommended Posts

Къде в София мога да отида да ми регулират леко вратите на а3-ката? Искам да се затварят по леко (мазно*) хем имам 2 водача за стъклото да сменя и тях. Ще се радвам ако препоръчате някого от личен опит и колко долу горе вземат ако знаете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0888 03 66 62 Виктор се казва момчето. Звънни и му обясни за какво става въпрос и го питай колко ще ти вземе, много е коректен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако имаш време и ти се занимава регулирането става за 10 мин. преди седмица го направих, сега вратите се затварят с лекота, също смажи с ВД40 механизмите отвътре.

Имах 2 счупени водача, вчера за 30-40 мин. ги смених, сваля се само кората - нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се занимава,я ми обясни по точно как става това регулиране че двете ми предни ги затварям със засилка :hilezh:/>/> а задните с ги затварям с малкия пръст :zustimm:/>/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0888 03 66 62 Виктор се казва момчето. Звънни и му обясни за какво става въпрос и го питай колко ще ти вземе, много е коректен.

Дава ми, че номера е грешен или непълен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се занимава,я ми обясни по точно как става това регулиране че двете ми предни ги затварям със засилка :hilezh:/>/> а задните с ги затварям с малкия пръст :zustimm:/>/>

Ами на пантите на вратата горе има 1 болт, доло са 2 болта, ако ти е увиснала самата врата регулираш оттам, ако вратата не ти е увиснала - на мястото където се "заключва" вратата за купето, самата "ключалка" (да го наречем) се върти и регулира във всички посоки. Но за всяка врата и кола се регулира различно, така че трябва да се настрой може би и от двете места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете сам си ги регулирах + рамките на стъклата. Пипкава работа е, но сега вратите се затварят леко и няма шум от уплътненията при висока скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Пламен я кажи и светни неразбиращите, как регулира рамките на стъклата че моето ляво -- шофьорското леко вибрира при по-голяма скорост и издава един звук който ми е на ухото и искам да го премахна.?

А въпроса към колегата Янков : успя ли да закараш колата при момчето за вратите нещо да споделиш как работи цени или ?

Редактирано от Screamm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да кажеш от къде се регулират самите вратощи откъм пантите. Рамките знам като се свали кората, но самата врата не мога разбера. Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Пламен я кажи и светни неразбиращите, как регулира рамките на стъклата че моето ляво -- шофьорското леко вибрира при по-голяма скорост и издава един звук който ми е на ухото и искам да го премахна.?

А въпроса към колегата Янков : успя ли да закараш колата при момчето за вратите нещо да споделиш как работи цени или ?

Колега, като свалиш кората ще видиш 4 - ри болта които държат рамката. Отхлабваш леко и наместваш на кадето трябва, след това стягаш яко. Успех :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0888 03 66 62 Виктор се казва момчето. Звънни и му обясни за какво става въпрос и го питай колко ще ти вземе, много е коректен.

Колега номера е на някакъв италианец или испанец... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти ме разби! Той си има тема относно ремонтите му и там пишеше за този нов номер.Ама сега след промяната на форума немога да намеря нищо. :2gunsfiring_v1:Това му е ника victordhrobo тук във форума пиши му ЛС и се разберете.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите врати в момента са увиснали, и не се затварят красиво.. хората, които ми ги правят ако се справят  както очаквам, ще дам контакта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега номера е на някакъв италианец или испанец..

И аз се опитах да го потърся но не ми вдигна на 0888186662. Гледам под този номер изкарва ВБ кар екстрас ООД може това да е бил сервиза на колегата.

Тука гледам че не е влизал от доста време.

Редактирано от Screamm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата.

 

Моите врати също не са дорбе регулирани и за 3 години смених вече два пъти механизъм, защото имам чувството, че на дупките подскачат.

 

Какво трябва да се направи и кой се занимава с реглаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Ами на пантите на вратата горе има 1 болт, доло са 2 болта, ако ти е увиснала самата врата регулираш оттам, ако вратата не ти е увиснала - на мястото където се "заключва" вратата за купето, самата "ключалка" (да го наречем) се върти и регулира във всички посоки. Но за всяка врата и кола се регулира различно, така че трябва да се настрой може би и от двете места.

Вчера се опитах да повдигна моите врати, но имах чувството, че трябва да съм 200 кг и да скачам върху шестограма.... Бихте ли казали има ли нещо специално при изпълнението на  тази работа?? 

Редактирано от venkYYY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва малко сила.

моите врати в момента са увиснали, и не се затварят красиво.. хората, които ми ги правят ако се справят  както очаквам, ще дам контакта.

Явно нищо не са направили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

За жалост и при мен дойде проблема с увисналите врати. Пробвах да ги регулирам от рамката и от долната панта с двата болта.

Горе-долу успях да ги направя, но ме дразнят някои неща:

1 - Пасажерската врата не се затваря като я бутна по-леко. Проблема е в стоперите на долната панта. Като затварям и мине стопера за средно положение и вратата спира да се движи. Няма сила да се засили да се затвори. При шофьорската врата този проблем го няма. Там като мине средния стопер я пускам съвсем нормално и се засилва и се затваря перфектно. Възможно ли е по някакъв начин да се регулират тези стопери?

2 - Като отварям пасажерската без значение отвътре или отвън и се усеща как има напрежение при отварянето. Един вид вратата се "изстрелва". При шофьорската се отваря все едно я затварям с вдигната дръжка. Какво трябва да регулирам (панти, рамка), за да имам този ефект и на тази врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8.05.2013 г. at 10:36 AM, staikov said:

също смажи с ВД40 механизмите отвътре.

 

Не го правете само с ВД , а след него напръскайте и с грес на спрей! Ако го оставите само на ВД след месец пак ще събере мръсотия и ще стане същото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Eгаси му, 20 мненияи всичките припеликват около някакъв номер и кой какво искал да прави в разстояние на 3 години. Никой ли не знае как се регулират тия врати, или само може да споделя мнения от рода регулирах ги за 15 минути?!. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...