Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

еми четох че са апетитни да но пък вече май ги правили със метални планки ! 
а на какъв принцип работи АСС ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензора е хваната за метална планка чрез едни пластмасови шипки, които го контрират за стойката. По принцип бая сила трябва за да се изтръгне.

Системата работи от 30 до 200км/ч, като спазва дистанцията, която и е зададена до предният автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Обмислям покупка на B8.5. Първоначално се бях насочил към S4, но зимата ми напомни, че не е разумно да карам ниска кола в България, и разумът ми започна да ме насочва към A4 Allroad 2.0 TFSI от 2014-2015. Много ми се искаше 3л бензин, но няма Allroad с такъв двигател.

 

Има ли големи разлики между A4 Avant и A4 Allroad ? До колкото аз знам, разликата е, че някаква част на A4 Allroad е базирана на A5, и е по-широка. Също така 2.0 TFSI (226 кс) от 2014+ би трябвало да е оправен от проблемите на предишния ?

 

Другият ми вариянт е Q5 2014+ с 3.0 TFSI, но това може да гори неоправдано много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже има много противоречиви мнения за или против, има ли някой който е сменял масло на автоматичната скоростна кутия. Интересува ме на какви интервали ги сменя , и за двата модела Stronic и Tiptronic. Последното което прочетох беше за Stronic на около 60000км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При S tronic-a е такъв интервала, аз го сменях преди 2 години и около 20к км.

Следващата смяна мисля да е след не повече от 30к тъй като карам 99% градско в София по задръстванията, но иначе е 60к интервала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да дадеш малко повече информация ще ти бъда благодарен. Колко струва литър масло и като цяло всичко общо със смяната колко ще ми излезе? Имам s и tip за смяна, и трябва да се подготвя преди да се хвърля в боя. :)

Sent from my E5823 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално масло около 60-65 лв. литъра, филтъра 80-90.

Ще събере над 6 литра, така че ще трябва да вземеш 7.

Това са цени без отстъпка.

Аз я правих при Мишо смяната и не помня за работа колко ми взе, но беше в интервала 50-80 лв. ако не се лъжа.

Не знам по другите сервизи какви са цените за тази услуга но като цяло не е нещо супер трудоемко стига да има условия и "уред" за смяната.

Уреда е туба в която се сипва новото масло и тръбичка, по която влиза в кутията, трябва да е закачен на по-височко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Мишо 2.0 TFSI-то беше с такъв и си мислеше, че и моята е така, но като я вдигнахме се оказа, че е с по-новата ревизия на S tronic-a и "евтиния" филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.03.2018 г. at 16:18, Тома написа:

Понеже има много противоречиви мнения за или против, има ли някой който е сменял масло на автоматичната скоростна кутия. Интересува ме на какви интервали ги сменя , и за двата модела Stronic и Tiptronic. Последното което прочетох беше за Stronic на около 60000км...

Сменям маслото на кутията на 30000 мили,не чакам да дойде максимума от 60000.

 

преди 28 минути, Тома написа:

Навсякъде ми искат по 140лв на литър за маслото.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Ибааааааах тва масло....................

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.03.2018 г. at 15:05, clos написа:

Здравейте ! Обмислям покупка на B8.5. Първоначално се бях насочил към S4, но зимата ми напомни, че не е разумно да карам ниска кола в България, и разумът ми започна да ме насочва към A4 Allroad 2.0 TFSI от 2014-2015. Много ми се искаше 3л бензин, но няма Allroad с такъв двигател.

 

Има ли големи разлики между A4 Avant и A4 Allroad ? До колкото аз знам, разликата е, че някаква част на A4 Allroad е базирана на A5, и е по-широка. Също така 2.0 TFSI (226 кс) от 2014+ би трябвало да е оправен от проблемите на предишния ?

 

Другият ми вариянт е Q5 2014+ с 3.0 TFSI, но това може да гори неоправдано много

Здрасти,

ако разхода на гориво те притеснява,търси дизел 2.0тди фейс А4 Олроуд.

Реално както се почистват пътищата в БГ,кола почти не върши работа извън големите градове.

Въпреки всичко миналата зима в зверските снегово при средец и елхово направих 250км преход и нямаше никакви драми.

Разхода при мен е 17.6 литра за последните 5000км,колата си предразполага за даване на газ.

3.0л мотора и съпътстващите го агрегати си искат гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пита ли форумните търговци?

Маслото ми излиза около 64 лв. литъра в ЕТКА, това е без никаква отстъпка.

Ето ти номера на маслото:  G 052 529 A2 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново. Онази цена 140 лв на 2 места които ми искат, питах за tiptronic 6 скорости, понеже той е първи за смяна. След него и s tronic 7 скорости ще сменям. Мислех че маслата са еднакви, провери в Етка (но имам ужасното усещане че е така). Това ми дадоха като цена от проше запад.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За tiptronic-a нямам идея честно казано, не беше ли необслужваема тази кутия?

Знам, че има мнения да се сменя маслото въпреки това, но ако нямаш проблеми с нея си помисли и се консултирай с хора, които разбират.

В ЕТКА има много масла и не знам кое точно е, но ето това ми излиза на тази и близка до нея цена: G060162A2.

Не знам дали това е точното масло обаче и не искам да те подвеждам, 141 лв. му е цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених на Типтроника,за да знам ,че всичко ми е Ок.

С отстъпките ми искаха 88лв за литър и им казах да си го натаковат.

Намерих същото масло с разликата ,че си беше в кутия на ZF ,a не на концерна ВАГ и цената стана резко на 28лв литъра.......

Същото е положението с бобини/свещи за ТФСИ.

На 3.0тфси ми излезнаха от Полша оригинални,ама без щампа 420лв комплект.

А тук искат 480+ само за бобини и то с отстъпката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 6 степенния типтроник има поне 3 вида масло. Зависи от годината и софтуера.

Аз под 47-48лв/л не успях да намеря за моята кола. ВАГ изобщо не съм и гледал.

При мен излизаше, че кутията (6hp19) е с масло за 8-степенен ЗФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

за джанти от B8 - 8k0601025bk - какъв им е централният отвор 66.5 или 66.6, че срещнах и двата размера на различни места? Питам във връзка при евентуална покупка, ще трябва да си поръчвам и втулки към 57.1 и да знам точно какви да взимам, благодаря! Според вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, този линк го бях намерил - 66.5

На други места пише 66.6, а главината на А4 не е ли точно 66.6? 

И не знам дали този 1 мм има значение, май ще си стане 66.5...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...