Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Пичове днеска бях си отворил вратата и бях цъкнал да издуха предния джам, при което нали автоматично включва AC. След като се пусна чух как все едно се пуска компресора на климатика и перката почна да върти, както в жегите. Това нормално ли е при тия температури навънка? Нали уж под 5 градуса не се пуска компресора или поне при Б6-цата беше така? Закачих я да видя да няма грешка за нещо по климатроника, но нямаше нищо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит наЙсти сняг и "подготвена" община!.. Та по повод обилния валеж да се оплача от работата на чистачките. В положение интервал и сензор (който не знам как се изключва) работеха на бърза скорост и ефекта в даден момент прерасна само до скърцане. В другите два режима си бяха нормални. Друг с подобни преживявания в положение на интервал и евентуално лечение???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Тъкмо щях да се оплаквам от същото :steinigung:. Въпроса ми на лайк е как с Ваг Ком да се спре сензора за дъжд като същевременно интервала да работи и също така възможно ли е да се изключи измиването на фаровете.

 

 Поздрави

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото и при мене, скъса ми нервите тоя сензор :D Понеже чистачката замръзваше и точно при него не чистеше хубаво, тъпия сензор мисли, че вали силно и ги бичи на макс, и нямаше спиране. Принудих се да си го пускам сам с ръчката надолу. Много смотано...Другото, което се случи е, че не се прибра едната пръскалка и трябваше да и помогна. Другата май от леда изобщо и не излезе :D Колеги, можете ли да тествате, дали ви включва компресора на климатика и перката, като натиснете AC? Аз мисля, че при мене си се включва и сега даже, което е много странно.

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, ivo totev said:

така възможно ли е да се изключи измиването на фаровете.

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/647799-Disable-headlight-washers

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако си с подходяща версия на вагком (примерно 16+) ще излязат и други интересни битове - примерно за дневни светлини, включване на "халогени" при завиване....спиране на сигнализацията за несложен колан....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Чакам го да пристигне така, че предполагам ще е последната версия. Не съм лайк в използването му, просто последния кабел и софт го подарих на купувача на предишния ми автомобил. Още веднъж Благодаря.

 

 Поздрави

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това което намерих аз до момента свързано със сензора за дъжд е, че с вагком може да се калибрира чувствителността му или да се откачи буксата на самия сензор и тогава интервала работел като при автомобил без сензор. Почивните дни ще тествам и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, ако колата е 2008 и е с радио, дали старт и стоп на тези пръскалки на фаровете може да се изкарат в менюто?

Благодаря !

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистанционно стартиране на двигателя, някой има ли визия, как би могло да се осъществи и къде евентуално за София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може но интелигентното решение не е евтино,подсказката е Pandora

ето видео:

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето Б8 имам Pandora Pro повече от половин година с дистанционно стартиране на двигателя.Повярвай ми няма нищо европейско или американско което дори да се доближава по сигурност и функционал .Не съм диванен експерт а работя това повече от 20 години ;).Ако нещо конкретно те интересува питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, за да се получи старта по някакъв начин трябва да се преодолее защитата на имобилайзера. Тоест или да се изключи и с новата аларма да се внедри нов, или да се клонира евентуално с втория ключ, или по друг начин... Което вече доста вкарва размисъл има ли смисъл от фабричния... 

Покрай тези студове доста съм се размечтал да си паля колата 10на мин преди да сляза да и забърша снежинките... ;):) 

 

И да, колата е с Мулти и е идеална за целта!.. :zustimm:

Редактирано от Aleks67
доуточнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от ваг ком къде да пипна та да махна автоматичното затъмняване на централния дисплей? Когато е тъмно се вижда...а когато е светло почти нищо не виждам а би трябвало да е обратното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, plamen_iv70 написа:

Салона на седан и на комби еднакъв ли е?

Отпред със сигурност, отзад може да има вариации.

Преди 3 часа, r3z0n4t написа:

Колеги от ваг ком къде да пипна та да махна автоматичното затъмняване на централния дисплей? Когато е тъмно се вижда...а когато е светло почти нищо не виждам а би трябвало да е обратното?

При мен се регулира от MMI, нямам датчик за осветеност и е константно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, r3z0n4t написа:

Колеги от ваг ком къде да пипна та да махна автоматичното затъмняване на централния дисплей? Когато е тъмно се вижда...а когато е светло почти нищо не виждам а би трябвало да е обратното?

И при мен беше така,  като купих колата.  Изгоряла подсветка е това.  Смених го с нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/22/2018 at 12:50, dochi написа:

Може но интелигентното решение не е евтино, подсказката е Pandora

ето видео: ...

 

Меко казано никак не е евтино, днес бях при тях... Неприятното е, че ти внедряват периферни системи за следене, които за едното "цък" през джама на кухнята грам не са ми потребни. Както и да е,  каквото беше нужно разбрах. За нова инсталация или скъпарска играчка има доста смисъл. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля, че най-после се наканих и си смених таблото с такова с цветен дисплей. За който го интересува, случва се без проблем, поне при мен мина гладко. Смяната му е лесна, притеснявах се с премахването на компонент протекшъна, но и той мина добре.

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги VCDS или Vag Can Pro ползвате? Има ли наисина Vag Can Pro предимства пред VCDS? Из нета четох, че има доста повече опции, предстои да си закупя кабел и се колебая между двата.

 

Vag Can Pro:

https://www.olx.bg/ad/vag-can-pro-5-5-1-za-chiptuning-i-aktivirane-na-funktsii-audi-vw-skoda-CID360-ID7hfXW.html#0a65d9bf53

 

VCDS:

https://www.olx.bg/ad/vcds-18-9-vag-com-s-nay-noviya-softuer-za-diagnostika-na-audi-vw-skoda-CID632-ID7HjWW.html#c848cd837f

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, vankyy26 said:

Колеги VCDS или Vag Can Pro ползвате? Има ли наисина Vag Can Pro предимства пред VCDS? Из нета четох, че има доста повече опции, предстои да си закупя кабел и се колебая между двата.

 

Vag Can Pro:

https://www.olx.bg/ad/vag-can-pro-5-5-1-za-chiptuning-i-aktivirane-na-funktsii-audi-vw-skoda-CID360-ID7hfXW.html#0a65d9bf53

 

VCDS:

https://www.olx.bg/ad/vcds-18-9-vag-com-s-nay-noviya-softuer-za-diagnostika-na-audi-vw-skoda-CID632-ID7HjWW.html#c848cd837f

 

За Б8 не ти трябва толкова нов и скъп VCDS кабел. Версия 12.12 която върви около 45 лв. в Продавалник покрива всички функции на Б8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...