Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

След откачане на акумулатора не ми се вдига докрай автоматично шофьорското стъкло.

Три пъти подред го свалях/качвах - не се обучава.

Как да го обуча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, asenovb написа:

Здравейте, днес се загледах около ръчната спирачка и забелязах бутон А до нея, който се активира... та се оказа, че имам Ауди hill hold assist от прочетеното в нета.
Някой с преки впечетления да каже нещо повече за системата, постоянно ли да е включена или не, как е по-добре или е според лични предпочитания?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ако говориш за бутона след ръчната то да това е точно (hill hold) ползва се когато спреш някъде където има наклон и преди това си го натиснал бутона. Задейства СПИРАЧКИТЕ (свети същия символ като ръчната но е  зелен) условието е да е спряла на цяло колата и натискаш веднъж спирачният педал, после само включваш на предавка и тръгваш нищо не пипаш. 

 

П. П. Аз го ползвам когато карам из града,включвам си го и така до изгасяне на колата. 

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Милчев написа:

 

 

условието е да е спряла на цяло колата и натискаш веднъж спирачният педал, после само включваш на предавка и тръгваш нищо не пипаш. 

 

 

И да си с колан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.06.2019 г. at 19:01, Minkar написа:

Колеги, как процедирате при развинтванет на долните винотове на фаровете при смяна на крушка. Предивд тясното пространство не можах да си навра ръката и да го взема с нея. Пробвах да го издърпан с отверката, но винта падна вътре и е върху кората. Това че винчето падна вътре дали е пробем, аз така или иначе тези дни ще трябва да ходя в сервиза да ми сменят моторчето на ръчната и ще ги помоля да махнат кората и да го извадят, но не знам дали не е по правилно сам да се пробвам да сваля кората и да го извадя преди да паля.

 

Аз не ги развивам докрай а само ги разхлабвам. Ухото на фара е отворено отзад и фарът може да се издърпа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@antoniotto мерси за отговора, аз по някакви клипове в YouTube се подведох да ги махам.

 

Колеги от както съм с B8 за втори път ми се случва да не ми се сюклучва радятора (не съм сигурен дали е точно радятора, звука идваше от пространството между решетката и двигателя и излизаше горещ въздух ако си сложиш ръката там) след като загася колата. Пробвах няколкото пъти да запаля и да изгася, но все същото. Накрая след 5-6 минути спря. Можие ли да ми кажете на какво се дължи и дали е индикация за някакъв пробелм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е дизел си прекъснал регенерация. Перката продължава да върти за да се охладят напеклите се карантии.

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Дори и на място ще завърши регенерацията, но както каза колегата по-горе е добре да я покараш извънграда. Сервиз ще се наложи ако често прекъсваш регенерацията.

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много@ivo totev
Днес се раздвижих по магистралата и всичко е наред.

Понеже ме питаха няколко колеги за ръководството на b8. Аз го намерих след като си направих регистрация на my.audi.com. След като си въведете VIN-а то ви разпознава колата и имате документацията й. За съжаление не е в pdf а в някакъв флаш формат и може да се изтегли.

http://bordbuch-online.audi.de/AudiBordbuch/docs/0c4a38d4-83d9-4db8-aa74-e70bafe862b5/index.html;jsessionid=5081AA92D62B9526AFCCF9C9C530D96B.f61762b4?setlanguage=en

Този линк също в момента работи в момента но след като се влезне в него няколко пъти се скапва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой от вас има ли aux вход в подлакътника? Не мога да подкарам моя - включвам кабелче в буксата и в телефона, избирам от медия aux, и нищо. Проверих и през зеленото меню, всичко е както си трябва. Да не би да трябва някакъв друг кабел, моя е малък жак-жак?

Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на контакт не работи. Между другото ми изкарва следната грешка(снимката):3d3bfc357fb41efd539ae4df8f8a72e0.jpg

Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Свали задната част на централната конзола и провери дали не е откачена буксата за aux. Входа е малка платка която е затворена в нещо като кутийка. Има букса на самата платка и такава в задна дясна част на централната конзола. Много вероятно е ако пипано нещо там да не е закачен конектор. Доста малки са. Трябва да разглобиш само при задните вентилационни отвори https://blog.ocarbon.com/2010/06/b8-a4s4-trim-removal-guide/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за насоката! Проверих, оказа се, че няма кабел до буксата. Много странно, защото има букса aux, излизат три кабела от нея и стигат до един преходник с букса, и след нея нищо..търсих някой свободен кабел но няма?!

Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте съвет от къде да си взема хубав сенник за предното стъкло? Гледам напред назад, само боклуци... Търся нещо добро, че колата е по цял ден на слънце... Благодаря предварително3473778ff449c6bc170c6e57d9b41372.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях в местното Ауди и не са чували... От къде какво? Дай повече инфо

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с Фолксваген и си купих от там сгъваем картонен синник за 15лв.Ако не държиш да е на Ауди може в представителство на Фолксваген да провериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След движение, при изключване на двигателя и работещ вентилатор за охлаждане на радиатора, признак за прекъсната регенерация ли е?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...