Jump to content

Проблем със спирачките на б6


G.Stoqnov

Recommended Posts

Здравейте! Проблемът е ,че педала се надървя все едно е угасена колата, 2-3 пъти като го натиснеш   и се е надървя, неспира и като го задържиш натиснат леко спада надолу и се оправя докато него напомпаш пак няколко пъти. Спирачна помпа ли е за смяна или нещо друго, какво ще кажете ?  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери някой маркуч за вакуум да не е прекъсан. При мен един маркуч който идва от сервото и отиваше в една машинка до акумулатора и там се беше прекъснал и симптомите бяха абсолютно същите като твоите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проследи маркучите от сервоти до двигателя може някой да се сцепил.Аз имах и някъв клапан който ми залепваше и неможеше да прави вакуум на сервото(махнах го но сега изгаснели двигателя само веднъж имам спирачки като хората)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имах но през зимата,педала се вдърви и щях да се блъсна в тоя пред мен... И от мен един глас за проблеми в сервото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сервото ми казаха,  че хич намало да имам спирачки,а сега като неги помпам и ползвам по рядко работят, иначе при често натискане се надървят и неработят. В сряда чак ми отделиха време, тогава ще видиме какво е, и като го смениме дали ще тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно ...

Както няколко човека ти написаха вече 90% сервото ти е пълно с вода (знаен проблем на б6) и имаш спирачки от време на време....

Вземи втори човек с тебе и помпай спирачките, а другия да се навре в коша и да слуша сервото - ако е понасъбрало вода се чува едно кликочене / бълбукане от към сервото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така, в сервиза казаха спирачна помпа, смениха я и един приятел я докара днес. Като седнах и гледам няма никаква разлика, спирачката се надървя като я напомпаш. Сега съм с нова спирачна помпа и вътре с пари за нищо... Питам се тия "майстори" като правят нещо и сменят части непроверяват ли какво са на направили....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали ти написахме по нагоре Сервото ,досега спирачна помпа не помня да съм продал за б6.Винаги сервота си купуват 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но аз я закарах в сервиза и им казах да ми оправят спирачките. Те казаха че няма как да е сервото, понеже ако е то спирачките никфи няма да ги има, а не само някой път. И като отидох да си я зема казаха спирачна помпа сме сменили и спирачна течност нова, готов си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми готов си за смяна на сервото. Поне не ходи повече при тия майстори да им пълниш гушите 2пъти, а на новите им кажи да си ти върнат оригиналната помпа поне да нямаш и по-нататъшни проблеми. Успех  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е 1.9 ТДИ проблема ти е в тандем помпата и по-скоро в щуцера, в който влиза маркуча от към страната на спирачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смениха ми и вакуум помпата,понеже недавало достатъчно вакуум за да работи добре помпата....Е ефект нямаше, но тази част поне я върнах.. Остана само сервото да смена май ?
Да,  Raino 1.9 ТДИ е, данеби да изпуска вакуум някъде по тръбите ,или щуцер да е за смяна, неразбрах?
Четох доста различни случай и истории и незнам вече. В vw форума четох ,че един си е сменил спирачната течност 4 пъти и са се оправили.Трябвало промивка на системата, но аз като си гледам новата спирачна течност в казанчето ми се вижда бистра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тука има някаква лъжа ме съмнява, кой нормален човек ще си смени спир. течност 4 пъти поред. Аз 1 път сменях на една умряла корса и вече предпочитам да дам 20лв да ми я сменят в сервиз, че иначе си е 1ч гимнастика и крякане " помпи, спри", а може и да е бил толкова отчаян та да си вика " аде дано този път да стане" Хаха това е малко черен Хумор не искам някой да се обижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте Колеги,

Имам същия проблем, но забелязах, че от тамдем помпата към сервото ми омаслява маркуча ? Дали помпата е проблем и може ли да се отремонтира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги малко реших да обновя темата. Значи от близо година вече имам това ауди и мога смело да твърдя, че най-големи грижи ми създават спирачките. Ще споделя в хронологичен ред "проблемите".

1. Зимата при -11 градуса останах без спирачки - педала стана твърд като камък едвам се прибрах от работа (говоря ви за съвсем малко шофиране 5-6 мин и да съм натиснал спирачката 2-3 пъти) - вкарах я в гаража да видя ще забележа ли нещо - нищо нередно не видях, запалих, ходих да пробвам колата - всичко 6 точки. От тогава това не ми се е случвало, но карам с едно на ум.

2. Началото на февруари гледам казанчето на спрачната ми течност омаслено - отварям - гледам пълно до горе. Отнех със една спринцовка. След 3 седмици го проверих пак се беше покачило малко - пак отнех. Миналата седмица пак отнех малко.

3. Сега се появи и друга грижа - когато колата е престояла цял ден  - педала става твърд като камък - като запаля си идва всичко. Някое възвратно клапанче прави проблема да се загубва вакуума, но нека някой патил сподели повече.

Въпреки всичките оплаквания през цялото време си има спирачки и съединител. Някой ако даде някакъв съвет поне вакуума да не се губи ще съм благодарен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно 1,9 тди имах проблем със щуцера на тандем помпата и го оправих. След това се оказа ,че при натискане на спирачка вакума смачква един гумен преходник на вакумната магистрала между двигателният отсек и пространството към акумулатора и сервото. Подмених го с такъв от В7 и проблема се реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...