Jump to content

Централно заключване, вакуум помпа


mshbul

Recommended Posts

Здравейте колеги :) и аз имах проблема с гадното маншонче от машинката. Смених го с друго от капки за очи ,което беше препоръчано от друг колега. ЕВАЛА НА ЧОВЕКА :) Капките струваха 3.20 лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

НЕ знам как сте успяли с такова от капки, пробвах и не е добре - не държи свитото положение и се връща.

 

Както и да е, мога да ви кажа от каква кола става.

Проверенео - от пасат 4 - последните с вакуум заключване, от капачката на резервоара. Такова си сложих аз и е малко по-късо и не стига до мястото си на лостчето, но това не пречи. Може би и от багажника  ще е такова. Освен това не е гумено, а силиконово или нещо подобно и мисля, че няма да се къса като гуменото, макар, че е на същите години.

Проучванията ми показаха, че и от голф 3 от багажника и резервоара са такива.

 

Иначе става и от А8 Д2 до 2003, но по моргите искат 40лв за цялото апаратче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз успях от капки.ОБЪРНАХ гуменото на опъки,после като го поставих на мястото сложих в краищата свински опашки от най-малките.До кога ще върши работа не знам,но за сега работи перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си го представя това.

Толкова е твърд.

 

Успява ли да стои в свито положение - при мен основния проблем беше не, че изпуска, а че като се свие и не остава така, а се връща, което отключва вратата. Тази гумичка всъщност определя 2-те положения на механизъма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обръща се доста трудно , като се обърне върши перфектно работата си ... но издържа при мен 1 месец лятото и се скъса - просто материала не е за тая работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Днес го смених въпросното чорапче . Цялата работа е за 10 минути и 10 лева - поне в Бургас по моргите толкова се харчат  целите машинки , без значение на голф , ауди или сеат . В моя случай си взех от Seat Ibiza  96  - задна врата . На 4-5 мм се разминах да поставя цялата машинка - затова използвах само маншончето . Както  казва колегата  при останалите марки това маншонче е силиконово и изглежда здраво . Така че няма смисъл да побългаряваме и изобретяваме нищо - не си заслужава нервите , труда и цената ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не цяла машинка, то поне маншонче (чорапче ,гумичка и т.н.) може да се ползва от цялата VAG група ,както и от всеки автомобил с пневматична система за централно заключване (пример - мерцедес бенц).

10лв. е съвсем нормална цена за употребявана машинка и няма никакъв смисъл да се правят каквито и да било опити за побългаряване с неясен резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 6 months later...

И аз си локализирах проблема-маншончето на машинката за багажника.

Как сваляте старото маншонче?Приплъзвате по металния шиш докато излезе ли??

zadnaK_zpsyri0rigm.jpg

 

Този маншон ли се сменя с такъв от капките??

 

п.п.сега намерих и другата тема-това се сменя. :hilezh: Но не ми стана ясно как се "откопчава" другата връзка,тази с маркуча,от машинката???Малко помощ!!

Редактирано от dafil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не ми стана ясно как се "откопчава" другата връзка,тази с маркуча,от машинката???Малко помощ!!

С завъртане на около 90 градуса не става ли? Беше отдавна и нямам спомен вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, но може и да имаше някакъв чалъм, та не напъвай много, ако не става, а огледай добре.

 

Във всеки случай аз като го вадих не се зачудих как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж огледах,но не видях като завъртам на 90 градуса да има някакви шлици по които да  излиза.В близката аптека днес нямаха от капките,така че утре ще помъча по-сериозно да разглобя.

Не може ли с нещо да залепя парче от презерватив бърху скъсаното.Силикон едва ли ще хване,а не се сещам за друго достатъчно еластично за това място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капките мисля, че няма да ти свършат работа, защото вече са без този маншон.

 

Някой беше писал в някаква тема, че от нещо друго ставал маншона. Аз имам едни капки за нос с такъв.

 

Но ти по-добре ходи по моргите и търси такова от фолксваген на резервоара са същите, но силиконови и изкарват повече.

Пасат от 1993-1995 - тия преди масовия пасат с афн, където започва поевтиняването и вече са ел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро гледах в Мегапртс цялата машинка за 6-7лв,аз вече си закупих такава защото с какво ли не пробвах не става.http://www.megaparts.bg/uploads/productgalleryfile/images/960x635/Ауди%20100%20комби%2021422786223.JPG

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е гаранцията,че на " новата" машинка маншона няма да й иде  още утре.Тука си трябва нов и жилав материал

Както и да е -днес купих 6 ръкавици от аптеката за колосалната сума от 0,6лв :hilezh:

Без да свалям стария маншон нахлузих кутрето от една ръкавица и пристегнах с малки свински опашки .Само един кат  от тези ръкавици идва тънък и с първото заключване го наду и пръсна :hilezh:

Махнах парчетата и нахлузих два пръста- един върху друг,за да стане с два слоя.При заключване ги издува,но минимално и без да ги пука.

Сега ще видя колко ще издържи,а при следващо пукане ще мина на по-дебели ръкавици :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен днес се появи проблем със задна дясна.Когато запаля алармата заключва вратите и ги отключва при гасене на мотора. Днес жената избърза да дръпне ръчката преди да съм загасил и ключалката сякаш блокира. Не ще да се отключи с дърпане, палчето не може да се вдигне. Успях да я отворя, като напънах палчето с клещи и едновременно дръпнах ръчката, но като я затворих отново си е заключена . Дали проблема е от прословутата помпа на петата врата или е механичен на задна дясна ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...