Jump to content

Какво Ауди да избера?


Recommended Posts

Здравейте.

От известно време съм решил да си взема кола. Наскоро ме навиха това да бъде Ауди. Изсипаха ми се страшно много суперлативи за тях.

Не съм специалист в тази област. Дори не правя разлика между въртящ момент и обороти..

Много съм зле.

Именно заради това се доверявам на хора, които разбират (уж) от коли и които са карали Ауди дълги години (точно те ме навиха да си взема такава).

Проблема е че няколко човека ми казват ралични неща и аз не мога да преценя на какво да се спра.

Горещо препоръчаните модели са Б4 и 100. За мое съжаление всяка от тях си има разновидности на двигателите и с това избора ми става още по-труден. А и със всички тези приказки за този стандарт ЕВРО4 и някакви си такси..

Пообиколих форума, според мен доста внимателно, но никъде не можах да открия някакво сравнение между Б4 и 100. Може би въобще не могат да се сравняват.. Не зная.

Искам да си взяма кола за градско ползване (предимно). По възможност да е по-икономична. Нов шофиор съм и още не съм обигран на пътя. Всички вие добре познавате марката и знаете кой двигател за какво е по-подходящ (ако мога така да се изразя).

Бихте ли ми помогнали да се насоча към някой конкретен модел и модификация?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в нащо семейство!Още някаш Ауди но.,,.......напиши колко е бюджета,колко километра на година мислиш да минаваш и дали предпочиташ бензин или дизел.Също така няма да е лошо и дали имаш претенции за определени екстри и години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въртиш из центъра изобщо не си помисляй за 100-ца, ще станеш луд докато су търсиш място за паркиране. Иначе цените им са подобни, горе-долу и ремонтите. А това за евро4 ще е за нов внос, та не те касае ако си купуваш от БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. бюджета ми е 5000-6000 лв. Не повече.

Просто няма как да си го позволя.

Колкото за това бензин-дизел.. не мога да отговоря. Не съм сигурен какво искам там.

Прочетох че и дизела си имал предимства и бензина. Също така и недостатъци. Разхода на гориво е различен. На бензина може да му се сложи газ.. Не мога да преценя кое е по-доброто. Някъде пък пишеше че за градски условия бензина бил по-добре защото е по-тих..

Не смятам да навъртам много километри. Градът ни е малък. Но и не мисля да я държа на гараж и само да и лъскам боята и да и се радвам колко е хубава. Не съм постоянно в движение, така че мисля, че няма да и се навъртат много километри.

За година и екстри.. то за толкова пари няма да може да е кой знае колко нова. Но поне 90-та година да е. Препоръчват ми да има Климатроникс (каквото и да е това).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е тоя град? Иначе за тия пари може и да си намериш някоя стотица с газова уредба, щом си притеснен с парите. Дизел не гледай защото ремонтите там са скъпи а за тия пари здрав дизел няма.

Попрегледаи mobile.bg, харесай нещо, пусни го тука за коментар - по-лесно ще е :fight:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да има Климатроникс (каквото и да е това).

:fight::moon:

Такова има в колите на Астерикс и Обеликс. У наште е климатроник (учен климатик).

Ами колега Б4 е 80ка а 100цата е ясна. Сиреч 100 е голяма убава кола за широко и дълъг път. 80 ката е по-малкия брат. Различни класове. Различни габарити. Ама и двете не са специализирано градски коли. То много зависи и от града де. И колко караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попрегледаи mobile.bg, харесай нещо, пусни го тука за коментар - по-лесно ще е :fight:

stani76, аз съм ги поразгледал тия в мобиле.бг, но характеристиките им нищо не ми говорят.

Иначе съм си харесвал от там, но на външен вид само.

Тук попаднах на една

http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2...4725&f1=details

и е горе-долу в моя финансов спектър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен тази ми харесва доста, за тази цена е добре, но по-добре си тарси нещо което е вече газифицирано. И не каза в кой град си - ако си в софия пловдив или варна по-добре 80-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам аз ли съм недикел или на тази 100-ца в мобилето на първата снимка ми се струва, че предно дясно колела е доста поизместено назад този ефект се получава от преминаване през някой трап с голяма скорост, ако е така не са занимавай с тази кола, ремонта е скъп и с неясен ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Mladen! Погледни на предната страница каква тема намерих!

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=13718

Егати късмета, а? :fight:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Mladen! Погледни на предната страница каква тема намерих!

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=13718

Егати късмета, а? :flehan:

Тази тема май съм я пропуснал някак си. :bia:

Благодаря Wizi.

Веднага се захващам с разглеждането и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа..

стана ми ясно на къде колнят нещата :flehan:

Повечето тук са почитатели на 100.

Благодаря много за мненията.

Остана да се повозя на някоя и друга, да я пробвам как ще ми се държи в ръцете и да взема решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остана да се повозя на някоя и друга, да я пробвам как ще ми се държи в ръцете и да взема решение.

мда тва е много мъдра пеиказка!!! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи феновете на 100-цата са повече просто, защото е по-добра от двете, но не и в дадения ценови диапазон! Свесните 100-ци са поне 1500-2000 повече от Б4! Отделно знай, че освен покупката на колата, трябва да приготвиш и едно 500лв за подмяна на съответните консумативи за да можеш да си спокоен!

Като избираш внимавай, много и води човек дето поназнайва за двигателите, а за какво да гледаш при покупката колегата verter е описал идеално тук: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=6559

А критерият ти за градско каране определено води към Б4!

За тези пари може да се намери по-лесно запазена Б4-ка, а според мен гледана 100-ца е почти невъзможно!

От към икономията:

Естествено пак + за Б4 - по-лека и при едни и съши двг ще дава по-нисък разход!

Най-икономичният двг е и най-слабият - 2.0ми АБТ - 90к.с. - не е "бегачка", но лесно става на газ :flehan:

По-добрия вариант е 2.0и АБК - 115к.с. - върви прилично и гори малко над АБТ, но по-трудничко се нагажда към газта(за обикновенна уредба говоря).

Ако търсиш вървеж - определено 2.3 quattro, но спомена икономия ;)

Ако караш и двете 100% че 100-та ще ти хареса повече, по-тиха, комфортна, но и повече пари и с по-скъпи части!

Обмисли внимателно и УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че ще бръмчиш в Шумен не знам защо изобщо се замисляш дали да е 80 или 100. Много ясно че скачаш на стотачката и точка. Един колега от форума беше много добре се изразил "после ще разбереш защо".

Успех! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта, момчета. :dance:

Ориентирал съм се към Б4 за сега. :( с 2.0 двигател.

2.3 двигателите ги слагат явно само на Комбитата, а за сега комби не ми е необходима.

Благодаря за съветите. Надявам се да имам късмет в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dance: Не ги слагат само на комбитата, колега. И седани има!!! А за 2.0 аз съм с такава вече 2.5 години и за този период съм дменил само втулки на носачите и 2 датчика. Така, че ако попаднеш на читава Б4 скачай веднага без да му мислиш.

Градския разход е около 11. Ако можеш да го преживееш взимай. За тези пари които си приготвил едва ли ще намериш читава А100.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като вземеш уреди си едни стикери, че да може да си биткаме като се разминем.Tука съм единствения клубар в Шумен и ми писна да си бръмча сам :flehan: . Инъче серизоно и аз мисля, че и със стотака няма да имаш проблеми тук. Места има за паркиране, града не е голям и т.н. За мен въпроса е да си немериш читав екземпляр ( 80 - 100 ) и това е :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предполагам няма да се занимаваш с поставяне на газ, повечето колеги смятат това за "гавра" с Аудито :(

Ако е така вземай едно АБК 115к.с. и си в играта :( Гледай само да е читава колата, не се подлъгвай от цени под средните пазарни такива!

Внимавай и с тарикатите от авто къщите, даже ги забрави! По-добре си я вземи от някой колега от форума - поне ще знаеш, че е гледана и няма скрити проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...