Jump to content

Икономичен среден клас Ауди за пътуване из Европата


Recommended Posts

   Препоръчвам ти А8 4.2TDI за дълго или градско е чудесен автомобил.Карам много тук в БГ.Интересното е,че последния преход от около 700км.ми даде среден разход 7,4 ;) Скорост 120-140.С гуми 255/19 при 235/17 смятам,че ще е още по нисък.Забележка:Колата ми е ремапната и се кара само с лукойл екто дизел.

 

 Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Стига бе верно ли мислиш че някой би си сложил 17ки на А8 4.2тди за да му падне разхода :)

Инъче съм съгласен че при икономично каране слиза под 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не ми влиза в представите А8 с детски седалки - друга бира е таз кола. Да не говорим, че като каже нещо бау в Мюнхен, ще трябва 1 месец да ям само ФаФли, както обясни насти по нагоре. Инак си е супер машина А8 4.2 тди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не ми влиза в представите А8 с детски седалки - друга бира е таз кола. 

Някои ги ползват за женски коли с по три столчета отзад:) за пътуване до България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невъзможно е да даде под 8/100 ако се кара на магистрала със 130

Така е,ако е на баир:)Днеска пътувам и ще мина поне 800км.Ако искаш се чакаме на изхода на Сф.Сипваме нафта и зануляваме.Като се върна гледаме и ако е под 8 ми плащаш горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение:

Киа Оптима 1,7D 16V CRDi 6MT, 7 години гаранция, цените почват от: 42 990лв, но гледам че дори и базовата е достатъчно добре оборудвана. Много приятна за каране кола, с много нисък разход, в София(автоматик) ми даде 7.5-8.0/100 . Много по- комфортна от Авенсис, Легаси и тем подобните марки и модели.  Това го казвам от личен опит.
Редактирано от BAHOLINO A4 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Шкода Октавия....Защо я отричаш? Или може би не я приемаш  с оглед социалният си статус?

Другото / според мен / е Тойота Авенсис!!!! Като надеждност, считам са много добри.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Шкода Октавия....Защо я отричаш? Или може би не я приемаш  с оглед социалният си статус?

Другото / според мен / е Тойота Авенсис!!!! Като надеждност, считам са много добри.....

 

Никой нищо не отрича, ама някой трябва първо да купи хипопотама а оттам на сетне предложения много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си експеримент. Аз не съм много сигурен дали цената е проблем или двигателя. Пусни я на ниска цена и виж дали ще имаш обаждания. Ако нямаш значи двигателя е труден за продажба на Q-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е мнението Ви за Opel Insignia?

 

http://www.cars.bg/c649653

Нещо подобно гледал ли си като вариант? Визията е въпрос на вкус, а и като екстри има достатъчно. Не знам обаче как са от техническа гледна точка.

Редактирано от gambini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си експеримент. Аз не съм много сигурен дали цената е проблем или двигателя. Пусни я на ниска цена и виж дали ще имаш обаждания. Ако нямаш значи двигателя е труден за продажба на Q-то.

правих подобен опит веднъж - горе долу това показа. Сега като и махна зимните гуми пак ще пробвам. 

А за инсигния май не се оказа сполучлив модел. Най съм навит на пасат с остатъчна гаранция засега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Да повдигна малко темата, че куто замина днес , по принцип бях решил да не вземам нищо, а да си карам старата кола, все пак ме сърби крастата :) 

За тиганите нещо знаете ли ? http://weltauto.bg/?go=offer&p=detail&usedcarofferId=3479 това 1.4 едва ли ще е много икономично на тоз сандък. 

Инак и това е интересно http://weltauto.bg/?go=offer&p=detail&usedcarofferId=3456, ма сякаш не ми се дават толкова пари за желязо, да не говорим че не е фейс, нито гаранция има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво по точно за Тигана питаш?

Дали този мотор прави ядове + няблюдение за разход и като цяло модела. 

 

Ку-то го продадох на 27500, горе долу 25% загуба за 2 години и 40 к км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 TSI 150 коня са му малко за това купе-гори и не върви,магистрално лапа яко.

Има турбо и механичен компресор.

Проблем с ангренажната верига,може да направи.

6 степенна кутия-ръчна само.

 

За модела:

За мен е сполучлив още от първото поколение-не го хваля,лично мнение!

 

При мен е 170 коня 2.0 TDI 4motion 6 степенна кутия ръчна-разхода ми върви 7.0-9.0 среден по борд и е почти толкова-пълно-празно-пълно.

Автомат на тоя мотор 170 коньовия-няма.

Другите модификации,които имат опция за автомат,са със 7-степенна DSG кутия.

Екстрите са доволни-всичките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се заглеждай по Тигуана щот е смотан с този мотор,а и без това му тежи купето...а и е супер не маневрен ..разхода е нормален нещо като 8,5 -9 смесено(това е по спомени щото не карам всеки ден тигани,още по малко 1,4) . Днес карах точно 2 броя такива единия беше на 112 000 мисля нещо като 8,9л му пишеше на борд компа, а другия беше на 8 км:))

аудито не е лош вариант ,обаче както казаха колегите си е дебел за поддръжка

http://www.glinicke-oeynhausen.de/fahrzeugdetailansicht-glinicke-bad-oeynhausen/vehicle/1250736/Audi+A4+Avant+2.0+TDI+DPF+Ambiente+MMI+Navi+%28Klima%29.html

ей виж как се харчат при нас :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...