Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Цитиране на предходен пост!

И аз съм така, като купих колата и се развозвах да вика как върви се уплаших от този дисплей и го изключих да го не гледам, че все там гледах иначе :hilezh:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Важното е,че го има борд компа,а пък каквото показва,аз му вярвам.

Щото имам познати и без борд и е пълен смях при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кой номер е РНС-Е със металните копчета и черния лак на лайсната .... знам че те се водят МК2 а искам да си намеря такава защото четат карти до 32Гб ... а като цени не са фрапиращо по-големи !!!  Благодаря предварително

Никой нищо ли ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги , отскоро съм с Б7 1,9 помпа дюза и искам да попитам колата има ли зумер за включени фарове , защото като отворя вратата и махна ключа нищо не пищи или просто е изгорял?

 

също така има ли някакъв вариант за активиране на дневни светлини като % от дългите че нещо не ме кефи на всяко качване на пускам фарове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да включиш на свободна, засилваш колата на скорост, махаш крака от педала на газта(в този момент показанието е 0л./100км.) изключваш от скорост и чак тогава спираш, да речем на светофара.Тогава може и 0 да покаже, така ще намалиш средния си разход, ама само по борд компютър за съжаление  :hilezh:

Вчера го пробвах няколко пъти, и 0 нито веднъж не показа :( Но поне смъкна разхода като спра на 3-4/100, единия път бях спрял за 1-2 мин. и ми показваше 23.../100, изгасих запалих колата и падна на 9/100 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен е така, вчера пробвах, като спра на място след като съм бил на скорост по инерция, от 0 показанието се променя на между 3-4л. :).Иначе на скорост по инерция си е 0 показанието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, то на място показва едни нереални консумации и едни моментни показания след това............................ :wall:

Няма нищо лошо и страшно,стига на колонката ,когато зареждаш гориво , да ти излиза сметката-градско 6-8/извън градско около 5!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос и проблем с радио Ауди Концерт 2 на Б7-ца:

1. Ако звука е бил увеличен на повече от 10, то на следващото палене на колата той автоматично се намаля на 10. Слушам радио със сила 12-13 и това не ми допада. Ако има вариант да си остава толкова може ли да се нагласи, може би кодировка с VCDS?

2. Копчето за усилване на радиото е развалено - при нормално завъртане за усилване звука намаля на 0 или 2, 3-та степен. Ако въртя бавно копчето си усилва нормално. Може би е с потенциометър копчето и да е заминал? Другото за станциите си работи отлично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. промени си го стартъп звука да ти е на 12-13 тогава, става през менщ на самото радио

2. проблем на тия радиа, нещо процесора се бъзикаше, трябва да потърсиш инфо в нета, че ми е малко смътен спомена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги , отскоро съм с Б7 1,9 помпа дюза и искам да попитам колата има ли зумер за включени фарове , защото като отворя вратата и махна ключа нищо не пищи или просто е изгорял?

 

също така има ли някакъв вариант за активиране на дневни светлини като % от дългите че нещо не ме кефи на всяко качване на пускам фарове?

Има зумер ,явно твоя е изгорял. Мисля че имаше вариант, но не съм сигурен дали само габаритите светеха,или и фаровете ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета,

 

Моля, ако има някой запознат за мнение относно моторите 2.7 TDI, както и 7-степенните авт. скоростни кутии, които могат да се сменят от волана /не знам как се казват/, че съм хвърлил око на такава А4 B7.

 

Благодаря предварително!

Редактирано от kristiancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,7 и 3,0 ТДИ са едни и същи мотори, и като цяло доста здрави. Трябва да гледаш за проблеми с дюзите (при запален загрят двигател) с ВАГ-КОМ, повредени обтегачи на веригите (чува се претракване, когато се запалва и двиг е студен), клапите на всмукателните колектори, които се задвижват посредством ел. моторчета, също може да са заминали и евентуално веригите, но това е малко вероятно. Като цяло това са главните проблеми на този двигател. Относно ск. кутия не мога да кажа нищо, нямам преки наблюдения, мисля че е мултитроник, т.е. вариаторна кутия, но не съм съвсем убеден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има зумер ,явно твоя е изгорял. Мисля че имаше вариант, но не съм сигурен дали само габаритите светеха,или и фаровете ...

а зумера е на таблото както беше при Б5 ли , т.е. сваля се таблото за да се смени ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо лошо и страшно,стига на колонката ,когато зареждаш гориво , да ти излиза сметката-градско 6-8/извън градско около 5!

Така е, но това просто прави впечатление! :)

а зумера е на таблото както беше при Б5 ли , т.е. сваля се таблото за да се смени ли?

Сваля се таблото и се сменя зумера. Лошото е, че няма от къде да се купи в Бг. Моя изгоря вчера и го смених с подобен от друго старо табло. Оригиналния е този, но не знам кой може да поръча:  https://www.buerklin.com/en/catalog/Miniature-speakers-type-Digisound-FE36100PC-W-FR3-MG3-HT-M647300.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Изгорял е и той за съжаление, чух се с него. Трябва да се съберем и да поръчаме на куп май! :D

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. промени си го стартъп звука да ти е на 12-13 тогава, става през менщ на самото радио

2. проблем на тия радиа, нещо процесора се бъзикаше, трябва да потърсиш инфо в нета, че ми е малко смътен спомена.Ме

Мерси за отговора. По т.1 от VCDS, модул Радио ли се настройва? Предполагам някаква кодировка е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...