Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 Здравейте, има ли как да задавам само от едната страна градусите и от другата да стават същите (на климатроника).Без да трябва и на двете страни да настройвам едни и същи градуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да попитам може ли на B6 през VAG COM да се активира дългите светлини да светят като дневни с редуциран интензитет като се включи на контакт.

В момента съм с габарит+къси светлини,но ще свалям лупите да рециклирам рефлекторите че светят колкото габарита вече!

Та мисълта ми е да направя да светят дългите и да карам без лупи.

Дори ми се върти една да сложи едни от тези BiXenon Лупи RetroFit  и LED крушки на дългите и да карам на тях.

Колега аз карах известно време като пуснах с ваг-кома късите да светват като дам контакт но неможех никъде да намеря дали може да им се намали силата на светене и доколкото съм чел неможе.Днес си сложих ретрофит лупи за които говориш + ксенон с канбъс баласти защото единия рефлектор беше опечен а другия здрав и реших вместо да ги рециклирам да ги сменя.Ефекта на лупите +ксенона е поразителен  все едно досега съм карал без фарове. Ето снимки доколкото може да се види.Не е напълно тъмно като снимах но се вижда доста добре разликата.Ако искаш ако си от София може да дойдеш на място да видиш как свети. 

Това е на къси:

post-87135-0-66141300-1394125007_thumb.j

А това на дълги +оригиналните дълги:

post-87135-0-78261100-1394125044_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

взех 2.5 инчовите 3 инчовите според мен ще дойдат големи тези са 1:1 с оригиналните

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези лупи и комплекти могат ли да се регулират за кяво и дясно движение ?

Въпросът ми е защото искам както си карам в Англия и реша да се прибирам .. Както при б5-цата на ферибота щтраквам и съм с дясно движещи фарове ???

Има ли начин ако вграда лупи Дори и за седмица с обратно движение да не заслепявям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, как сте решили проблема със смяната на предните чистачки? Имам предвид цената, т.к. 100 лева за комплект ми се струва малко пресилено, не мислите ли?

 

пп: ще пробвам да взема отстъпка от около 20%, и то в краен случай, но все пак искам да видя и за други алтернативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, как сте решили проблема със смяната на предните чистачки? Имам предвид цената, т.к. 100 лева за комплект ми се струва малко пресилено, не мислите ли?

 

пп: ще пробвам да взема отстъпка от около 20%, и то в краен случай, но все пак искам да видя и за други алтернативи.

Опитах се да ги сваля ... Даже и нямам идвя как се свалят така че засега няма да барам ;) все още чистят добре макар че при скорост на 60км ... Нищо не вършат ! Но пък при дъжд са супер !

Иначе гледах в ибей са същата работа ... Едно време гледах на Трико английки имаше по 60 лв комплект с отстъпка 50 лв ама са с другото захващане (тогава служебно ги взимах за един CLS С за б7-цата незнам дали има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах се да ги сваля ... Даже и нямам идвя как се свалят така че засега няма да барам ;) все още чистят добре макар че при скорост на 60км ... Нищо не вършат ! Но пък при дъжд са супер !

Иначе гледах в ибей са същата работа ... Едно време гледах на Трико английки имаше по 60 лв комплект с отстъпка 50 лв ама са с другото захващане (тогава служебно ги взимах за един CLS С за б7-цата незнам дали има!

Това на теб най вече ще ти свърши работа http://www.wiperblades.co.uk/audi-a4-avant-years-2004-to-2008-wiper-blades/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

След смяна на модул с такъв който поддържа темпомат  на БК светна индикацията за течноста за чистачки.

Надявах се, че с монтирване на датчика проблемът ще изчезне, но се оказа че нямам окабеляване.

Идеи как да си разреша проблемът?

Редактирано от grasule
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моите чистачки сменям само перата. Стандартни са и стават дори и от други (обикновени) чистачки. Просто трябва внимателно да се свалят двете пластмасови капачки за да не се счупят, след това се маха и централния "държач". На новите пера, точно там, където е "държача" се отрязва малко от горната част на перото - не от страната на стъклото разбира се :). Нанизва се перото между 2-те пластини, слага се "държача", двете пластмасови капачета от двете страни на чистачката и е готово. Чистят идеално докато не се развалят перата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, как сте решили проблема със смяната на предните чистачки? Имам предвид цената, т.к. 100 лева за комплект ми се струва малко пресилено, не мислите ли?

пп: ще пробвам да взема отстъпка от около 20%, и то в краен случай, но все пак искам да видя и за други алтернативи.

Колега за B6 или B7?

Човек, дори и добре да катери се жени!

Ако е за б7 преди 2 дена сменях на една, мисля че под 60 лв беше комлекта Валео безраменни :)

Човек, дори и добре да катери се жени!

Редактирано от ceckoguide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на теб най вече ще ти свърши работа http://www.wiperblades.co.uk/audi-a4-avant-years-2004-to-2008-wiper-blades/

Че комплект на бош за ?33 си е супер ! Аз на б5-цата бях с Бош за ?23 така че няма Да имам проблем Мерси за линка колега !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

След смяна на модул с такъв който поддържа темпомат  на БК светна индикацията за течноста за чистачки.

Надявах се, че с монтирване на датчика проблемът ще изчезне, но се оказа че нямам окабеляване.

Идеи как да си разреша проблемът?

Прочети 6-та точка от упътването  -  http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=44138

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае партидния номер на оригинален датчик за парктроник на В6? Единият ми дава грешка като запаля и дам на задна, после се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да помогне.На комбито на b7 ми тече вода в купето когато подам вода за задната чистачка горе до задната врата можеби мъркучето е спукано или някоя снатка е излязла незнам.Незнам и как се маха кората на вратата и кората около прозореца.И дали въобще ще открия нещо зад тях.Ако  някой е правил процедурата нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен съществуваше точно същия проблем.Скъсан ти е маркуча при сгъвката на 5-тата врата. Кората около прозореца е само на щипки, но първо трябва да свалиш по-голямата - има два винта при стойката за триъгълника и при ръкохватките за затваряне, другото е пак щипки. Трябва да махнеш и декоративната кора около пантите - внимавай с нея, крехка е и има две щипки. От вътре според зависи къде е скъсан маркуча може да трябва да се поразглоби също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети 6-та точка от упътването  -  http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=44138

Благодаря за бързият отговор колега, ще я разглобя следващата седмица и дано всичко да стане .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви да ми припомните точните размери на джантите на B6.

С оригиналните джанти 16-ки съм, но мисля да ги оставя на зимните гуми и за лятото да сложа 17-ки.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...