Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Отиди в Елимекс (и във Варна имат магазин) и си купи 4 броя от тези:

http://elimex.bg/product/27844/r33-10w-keramichen.html

Сложи два един до друг и им увий два по два краката (за да ги свържеш в паралел). От едната страна ги закачи някъде на маса, а другия край го закачи някъде за плюсовия кабел на задния фар за мъгла. Изчисти грешката от компа и виж дали пак ще отчете изгоряла крушка.

А купи 4, за да имаш и за другата крушка. А същ отака, ако товарът случайно се окаже недостатъчен, да пробваш да прибавиш и трети резистор в паралела. Два в паралел симулират около 12 вата крушка и според мен, това би било достатъчно, но ако се окаже недостатъчно, с третия ще вдигнеш мощността на около 18 вата консумамия.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе колеги, къде се намира датчина за външна температура? Че моя много надписва- показва с 3-4 градуса повече, отколкото е реално. Ще ми се да го почистя или напръскам с контактен спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си лост за бордови компютър (а4 б6 ) и съответно ми светна символа за праазно казанче на чистачките . От таблото пуснах кабел който замасих и символа угасна .Онзи ден си взех датчик за казанчето и го свързах като махнах масата и я удължих до датчика а другия край на датчика свърсах на маса ,обаче сега не ми отчита че няма течност ако откача датчика чак тогава сигнализира. Мерих датчика няма съпротивление. Къде е  проблема .Датчика го взех от Райно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз да попитам нещо :) , днес ми пристигна модула и лоста за автопилота завършва на L но ми е интересно ,че от едната страна има една малка букса с 4 пина дето ги няма ,за какво се ползва тя ? 

И за модул с лост и лост за борд компютър 150лв добра цена ли е или съм се прецакал  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да,ама там нямаше как да се събере,....просто нямаше ниша,или трябваше да режем дот пяната,и го монтирахме над жабката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в Елимекс (и във Варна имат магазин) и си купи 4 броя от тези:

http://elimex.bg/product/27844/r33-10w-keramichen.html

Сложи два един до друг и им увий два по два краката (за да ги свържеш в паралел). От едната страна ги закачи някъде на маса, а другия край го закачи някъде за плюсовия кабел на задния фар за мъгла. Изчисти грешката от компа и виж дали пак ще отчете изгоряла крушка.

А купи 4, за да имаш и за другата крушка. А същ отака, ако товарът случайно се окаже недостатъчен, да пробваш да прибавиш и трети резистор в паралела. Два в паралел симулират около 12 вата крушка и според мен, това би било достатъчно, но ако се окаже недостатъчно, с третия ще вдигнеш мощността на около 18 вата консумамия.

Днес проверих - консумацията  на оригинален фар е 105 W , (5бр х 21 вата) .По колко от тези резистори трябва да сложа..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия стопове би трябвало да имат такива съпротивления, ако си ги купувал чисто нови.

Ако не ,разрови се да видиш какви са точно. В некъв сайт ги мернах че се продават комплект

Sent from my ST25i

Редактирано от stodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверих - консумацията на оригинален фар е 105 W , (5бр х 21 вата) .По колко от тези резистори трябва да сложа.....

Модула Central electrics следи крушка по крушка. За какви 105 Вата говориш.

За твое добро: Не пипай нищо и си карай така. Явно абсолютно нищо не отбираш. Изобщо не пипай там, че не ми се мисли с това си мислене, как ще се запалиш като факла.

И колега, казвам го втори път и се надямам да ме послушаш: Не пипай нищо!!!

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дойде при мен ще му спра следенето, а не съм господ, просто това съм завършил (Микропроцесорна електроника) и това работя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. При Б6 сигнализацията за накладките и на двете оси ли е или само на предната ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...