Jump to content

Чистачките ми не чистят с падането на температурите


Kissman

Recommended Posts

Колеги,с падането днес на температурите и снеговалежите се оказа че чистачките не чистят въобще стъклото и направо не си е работа така да се кара...измъчих се!!Опитах да пусна за размразяване на стъклото от климатроника но не помогна особено...просто чистачките се движат като че ли в въздуха и нямат допир с стъклото въобще.Когато е топло нямам проблеми.Има ли някакво решение,да сменям чистачките с други ли,има ли такива с незамръзващи пера...знам ли,дайте идеи,че иначе е мъка.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замръзнало ти е перото - самата гума. Отделно замръзва лед между държачите ;) изчистваш леда с ръка и се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е кой знае какво,на някой даже смешно,но колата,ако е на открито/не в гараж и т.н./,слагаш един картон между чистачките и предното стъкло.Сутринта ставаш,махаш картона и заминаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример-много коли вкъщи и всяка с гараж.А работната,стои на открито през цялата година.И особенно,сега в студа и замръзванията,това най ми е помагало-и то години наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с гараж, но съседите ми си оставят колите с вдигнати чистачки и казват, че не замръзват.

 

Така или иначе, за да изстържеш стъклото сутрин ги вдигаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз опитах да зачистя перото и въпреки че не остана нищо по него пак не чисти. Така или иначе са за смяма, щот и на дъжд не чистят на места, дали с нови пак ще се получи същото при студено време..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се питам ....мисля да взема нови чистачки и се надявам да се реши проблема,макар че и новите ще замръзват сигурно.Честно казано избора на чистачки не е за пренебрегване,има прави,извити,с незнам какви пера,евтини,скъпи и т.н избора е голям но аз явно не мога да направя правилния.Някой беше ми казал преди време че трябва да взема извити защото по-добър е контакта с стъклото...вероятно такива ще потърся .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с нови и нещата са същите, не чистят.

Държа ги на стъклото, чистя ги преди да тръгна старателно, но без особен ефект.

Може би ще пробвам, като 1/2 от другите да ги държа вдигнати, за да видя ефекта, като се надявам да не осъмна без тях. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа,нови купени лятото току що се прибрах от София и ми се е...мамата по магистралата,все едно са пластмасови!

Редактирано от koky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно като се вдигнат температурите всичко ще си дойде на мястото :-) То е доказано че студа действа негативно на автомобилите и не само на чистачките ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа, че чистачките нямаха хубав контакт със стъклото.След сваляне и леко понаместване се оправиха нещата и чистят перфектно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно контакта с стъклото е причината да не чистят,а той се нарушава заради леда .Ето днес по обяд като се вдигнаха температурите си чистят нормално :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко сантиметра в повече или по-малко винаги имат значение...

 

" - Скъпа, ако имах 3 см. повече, щях да съм като краля!  :flehan:

  - Да, скъпи но ако имаше 3 см. по-малко, щеше да си като кралицата!  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсете си чистачки от B7 заедно с рамената. Те са от новия вид чистачки (aero twin) и чистят добре и при по-ниски температури. Лошото е, че много от Б7-ците по моргите са с десен волан, а тези рамена не стават на кола с ляв. Тези, които са с ляв волан са изкупени или просто трябва да се прозвънят всички обяви в мобилето за втора ръка. Тази интервенция в Ауди е 200лв някъде с новите рамена и чистачки.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе оригиналните чистачки си чистят достатъчно добре и са 88 лева.

Не е чак толкова много за кефа джама да е сух с едно минаване. Не се сетих да питам Райно и си ги купих от Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата,някъде към 80 лева ги вземах оригинални за В6-цата.Лошото само е,че нямат заместител тея,които са на първите В6-ци.Иначе чистиха перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...