Jump to content

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013)


Tsvetkov83

Recommended Posts

Това обаче не е вярно. Разбира се, че има реглаж. По абсолютно аналогичен начин на предните.

Това е добре. Като си взема колата ще погледна. Не ме кефи, че горната струя не е толкова висока, колкото я искам.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 517
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Иначе лесно ли се местят пръскалките ? Предполагам с игла? Има ли схема и за предни пръскачки с 3 струи ?

Да.

Да.

Да. Скоро ще се появи и тук ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид само, че ако повдигнеш горната струя на задната пръскалка когато е в хоризонтално положение е възможно да пръска над прозореца. Аз имах кофти случка с колега на светофар, бях я повдигнал и когато беше вертикално пръскаше много добре на стъклото, но в хоризонтално положение - изплакнах очите на колегата който чакаше вдясно от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пръскалка явно не е регулирана както трябва. Двете струи пръскат много близо една до друга.

Извадих схемата за регулиране на задните пръскалки.

 

Screen_Shot751.png

 

Скоро ще регулирам и моите  ^_^ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би причината е в моя умствен багаж, но аз тая схема нещо не я схващам. Виждам само една пръскалка, която трябва да пръска (в положение 0) непосредствено до самото рамо на чистачката. Това е ок. А другата?

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме изумяваш?!? Къде ти е пространственото мислене? Нали са една над друга, погледнато от страната на схемата.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха ок. Значи двете трябва да образуват посоченото? 

Втората ми сега е доста нагоре и нищо не прави

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли схема и за предни пръскачки с 3 струи ?

 

Ето я и нея. Тя е за А3 след МГ2008 (фейслифт) или за колегите, които са си retrofit-нали пръскалките :

 

Screen_Shot753.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В представителствата ги настройват със специален инструмент,наподобяваш разтегателна антена.

Ти как смяташ да го направиш,имаш ли нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези , които са тип мъгла имат ли някаква настройка?

Имат. Предполагам си забелязал отвора от страни. От там е. Предполагам е с торкс или шестограм, но това ти ще ни кажеш.

А може и е за "игла" и без въртете, само слайд на горе и на долу. Нямам идея. Още нямам такива пръскалки. Когато си ги намеря на прилична цена с подгрев, тогава ще ги изучавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне два пъти съм го давал. Дали ти ще го търсиш с търсачката из модификациите или ние, не е все тая. Моля, потърси го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте 

 

А3 2004  Има ли начин да сменям режимите на климатроника или става само с кабел за диагностика. В смисал като взех колата въртейки лявото копче се променяха и двете температури след диагностика на климатика и проверка на фреон и тем подобни започнаха да се променят поотделно. Знам че климатика е двузонен и трябва да е така но видях че може и иначе и сега това ме дразни.

 

п.п. Не можах да намеря инфо в друга тема  

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен понякога ми липсва тази функция-имаш в предвид ако лявата зона на шофьора е с температура различна от дясната,задържайки ауто дясната се изравнява с лявата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно така. Изравнява се и остава "привързана" към лявата до следващата промяна на дясната, т.е. до следващото и "отклоняване" от лявата.

Ако искате винаги еднаква темепература в двете зони просто ползвате единствено лявата врътка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...