Jump to content

Вода отзад вдясно


sun4o1982

Recommended Posts

Колеги след снощния порой се е събрала доста вода отзад вдясно.Целия мокет е прогизнал.Огледах цялата кола,никъде на друго място няма.На някой друг случвало ли му се е подобно нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем. Не знам от какво е, но ми се появява понякога. Преди време имах доста големи проблеми от това. От водата отзад беше ми се намокрило и моторчето за централното заключване и алармата. Беше изгоряло и нямах заключване. Смених го и изгоря на следващата година пак изгоря и сега съм го извадил изпод кората и стой в багажника. Той по принцип е обвит с един дунапрен и като подгизне дунапрена става целия мокър, а като стой отвън само дъното му се мокри и сега е ок. А иначе самия проблем с влагата - нямам решение. Пробвал съм с влагоабсорбатори (все още имам в багажника) - събират влага, но винаги след дъжд си е мокро там.. А лошото е, че не знам как да намеря откъде влиза тая влага...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш капака , махате акумулаторите . Там отдолу има дупки за оттичаНЕ на водата. Най-вероятно вашите са задръстени с листа или има сложена гума. Махате я и си решавате проблемите. Тва с мокренето и аз съм го ял мин година но така си реших проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водостока на нашите кошници под стойката на акумулатора ли е?

Една дупка фи-30 или нещо такова?

Това с водата е доста досадна екстра, лично се сблъсках и аз с явлението преди няколко дни.

Имам теория как водата отива в краката на седящите на втория ред, но моля да ми потвърдите питането за водостока първо.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата има продължение след днешния дъжд.Сега се намокри мокета и отпред вдясно.Гледах отпред при акумулатора няма събиране на вода,леко е влажно но явно се оттича нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За водостока колега аз преди 3 седмици правих това но " О колко съм тъп , не помня колко и къде бяха " та мисля че отвора е един пада се около маркучите на парното щото ми напраи впечатление че се излива върху ск.кутия и е голям да аз рових с градински маркуч (от по-тънките) за да прекарам листата пресни , листата станали на тор , клечки и т.н. Общо взето махаш акумулатора, конзолата му , термо щита на маркучите за парното и си чистиш на воля , аз понеже не знаех къде е отвора и с така с пръсти  опипвах докато някой потъне  , също като оная работа - мокриш пръста и дет влезе .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два са отворите, единият е под акумулатора (маха се и самата стойка на акумулатора), другият е зад сервото, там видимост няма, става с опипване.

Най-добре е да се махнат гумите, притварящи тези отвори. Аз не мога да си обясня причината за наличието им, но ако колата не живее в гараж, задължително след време се задръстват с боклуци, кал, малки листенца и т.н., при силен дъжд ваната се пълни и водата влиза през филтъра на купето в самото купе. Обикновено се мокри мокета отпред вдясно и отзад вдясно.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това с водата е много досадно. как може всеки втори с а6 с5 или а4 б5 да го има този проблем, аз също си мисля че не е само от там влизането на вода, понеже моята кола се пълни при всеки сериозен дъжд. отдавна ги махнах уплътнителите на водостока отпред. също така забелязах че като се погледне маншона където влиза жилото на капака в купето, самото място е така направено че водата не може да се оттича и дори да са чисти водостоците там пак се събира вода. просто е по-ниско. 

Но дори и с чисто нов маншон за жилото пак си се пълни кораба. При мен пълнененето е от ляво. от дясно е сухо барут.

Така че има още нещо и се надявам някой да го открие. аз също имам съмнение за корите на вратите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен проблема ми е в багажника. В купето не ми се събира вода изобщо, но багажника цяла зима стои с влага вътре и самия мокет е целия в мухъл....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърджавам. И аз го ядох тоя - сега не знам, работи ли или ми трябва нов? Имам централно, отключвам и заключвам нормално, имам аларма, но нямам дистанционно откл/закл. Т.е. само с ключа в ключалката става работата.

Кофтито е, че са го положили ергономично във вдлъбнатина на пода и пасва идеално там, но никой не е предвиждал, че ще се мокри. Съответно явно това е първото място, където се натрупва вода.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От корите на вратите ми се струва невъзможно да е, оставяли сме такива коли дори без кори и наистина се мокрят, но малко и от централната част на вратата където с кора няма как. Ако е от уплътненията ще свири зверски като караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тече от места, които са зад уплътненията на вратите, в най-крайната външна част на вратата. Този сценарии ми се струва крайно малко вероятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

И аз имам същия проблем колеги, от ляво зад шофьорската седалка е малък аквариум, четох какво ли не, но не открих от къде влиза водата.. Та някой ако е разбрал нека сподели, ще съм много благодарен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам този проблем.Под купето има ли някакви тапи или нещо подобно,защото в момента там е локва а пътувах по мокри пътища без да ме вали дъжд,което ме кара да мисля че проблема ми идва изпод колата.Утре смятам да я вдигам и да търся пробойна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това с водата е много досадно. как може всеки втори с а6 с5 или а4 б5 да го има този проблем

Имат го и пасатите  :hilezh: До като си зареждах магазините,минах покрай един пасат,мисля беше 4  1.9 гледам две момчета нещо се дупят.Като наближих единия махаше водата с пластмасова чашка,отзад зад пасажерската седалка.Имаше мнооооого вода.

Та за водата,при мен незнайно от къде се пълни вода в капака на багажника :nixweiss: След дъжд като отворя багажника изтича около 100/200гр вода.За това съм си махнал кората на багажника :hilezh: мисля да разглабям,ама на лято :razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем, но се наводни отзад в ляво. И то много... Оказа се че са запушени гумените тапи в предния отсек, където е акумулатора. Там се беше събрала страшно много вода. Не можах да повярвам като видях. Едната тапа е под стойката на акумулатора, а другата е под сервото. Премахнах и двете и сега го няма този проблем. Подсушаването е най-успешно с котешка тоалетна - силикагелова. Но трябва да сменяте силикагела няколко пъти докато поеме всичката влага. Според  мен водата влиза отзад по въздуховодите от предния отсек, където е филтъра за купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги след снощния порой се е събрала доста вода отзад вдясно.Целия мокет е прогизнал.Огледах цялата кола,никъде на друго място няма.На някой друг случвало ли му се е подобно нещо?

На мене снощи тъкмо я подсушавах и бях изумен.Жена ми се качи набих спирачки на един светофар и се изля върху краката и км 50 л вода ,която е била събрана зад пасажерската седалка.Проблема според мен е ,че влиза през парното.Оттам се оттичаше до последно.Долу под пасажерската където се намира.Прееба ми се и автоматика едвам се прибрах..Кикове постояно и всички скорости светят.Моля се утре като изсъхне да се оправи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърджавам. И аз го ядох тоя - сега не знам, работи ли или ми трябва нов? Имам централно, отключвам и заключвам нормално, имам аларма, но нямам дистанционно откл/закл. Т.е. само с ключа в ключалката става работата.

Кофтито е, че са го положили ергономично във вдлъбнатина на пода и пасва идеално там, но никой не е предвиждал, че ще се мокри. Съответно явно това е първото място, където се натрупва вода.

Трябва ти нов модул. Октомври месец имах същия проблем, отключвах само с ключ. Купих си комфорт модул от една автоморга и всичко си работи както трябва. Само гледай номера на комфорт модула да съвпада с твоя ;) И след това трябва да се обучат ключовете с новия комфорт модул.

 

Иначе и моя комфорт модул се наводни заради запушените отводнителни дупчици под акумулатора и сервото. От там ми се прецака и сервото защото стоеше до половина във водата и зимата замръзна и пукна мембраната. Така, че заради тези дупки сменях серво и комфорт модул. Но при смяната на сервото ги изрязах и двете гумички и да чукам на дърво за сега не съм имал повече проблеми с влага в предната част на купето.

Редактирано от OliverQueen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едната дупка е до акумулатора,а другата на сервото от коя страна е .. кьорих се кьорих се и неможах да я намеря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да я видиш.Напипай я с ръка.Някъде 15-20 см. симетрично на тази първата е.Точно зад сервото се намира...Натискай надолу с пръста понеже може да се е "циментирала" от боклуците и да не усетиш..Успех

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...