Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не съм сигурен, че може.

От това, което четох хората по-скоро се опитват да го махнат, а не да го активират (пак без успех).

Има доста теми в интернет.

Не е лошо някой да се хване и да прочете по сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо след нулиране на инспекцията за смяна на масло не отброява оставащите километри и дни до следващата?

И има ли възможност да се коригира часовника на таблото-дава много големи отклонения?

Колата е 8P 2005г.

20160717_214327.jpg

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, как мога да си настроя интервала за смяна на маслото да е 10 000 км? Прочетох цялата тема, но не открих информация. Един колега само беше загатнал, но нямаше отговор.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През адаптационните канали в Instruments. Започни от 43-ти канал. Ползвай и подсказките. Редът не бе последователен. Но в подсказките го пише. Сега съм само с телефон и няма как да ти дам скрийншоти и/или точно описание. Но вярвам ще се оправиш. Всичко е ваписано точно и ясно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги 

Имам един проблем със едно ауди а3 8п 2005 , та от 9 канал на vcds не мога да активирам никоя функция от лонг кодинга..като грешка ми изписва 00380 - Special Vehicle Control Module (J608) 004 - No Signal/Communication и даже не ми вдига стъклата като задържам ключа , проблема е от скоро преди го нямаше , имате ли някакви идеи от какво може да е , Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой девети канал говориш? На девети адрес е Central electric. Грешката е за срециален модул (полиция, такси и т.н., трябва да погледна кой). 

Стъклата са на 46-ти адрес. Гледам май не си много на ясно къде и защо бърникаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от central electric исках да пусна предните мигачи да светят лего със габаритите като американските обаче не ми дава да променям почти нищо на лонг кодинг пък преди 2 месеца бях пуснал задните светлини за мъгла да светят леко заедно със габаритите и също да светят по-силно със натискане на спирачката и нямаше проблем , пък сега кат натисна do it ми исписва някаква грешка и нестава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, колеги. От няколко дена се опитвам да се преборя с adaptation на remote control (имам 2 броя ключа), тъй като един ден просто спряха да работят и двата. През модул 09 Central electronics >> adaptation >> занулявам стойностите през канал 000 >> 001 за remote control matching >> въвеждам новите стойности ,в случая - 2 >> задържам unlock за около секунда и на двата ключа, но те така и не заработват. Аз ли бъркам някъде? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Boshnakov.g написа:

Аз ли бъркам някъде?

Модулът бъркаш. В "Central conv." се прави.

16 страници по-назад съм описал процедурата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото успях да сезапозная от други форуми и от сайта на Ross-Tech, при по-новите модели след 2009 година, 35 и 46 модул са недостъпни и всички техни елементи са достъпни в модул 09-Central Electronics. Моето Ауди е края на 2009 година. Дали изобщо процедурата е същата, или има нещо свързано и с имобилайзера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи номера на Central electric контролера си. Ако завършва на 064 (последните цифри преди индекса), то тогава ти е от новите които са обединени (Central electric и Central conv.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоя модул, процедурата и каналите са както ги описваш. 

Мястото на което се сещам че може да бъркаш е, че когато се обучават дистанционни, по време на цялата процедура е задължително в патронът за палене да има ключ (с ампула) и колата да е на контакт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги. Имам малко нужда от помощ и се надявам някой от вас да помогне :flehan::flehan:Опитвам се да вдигна оборотите на празен ход с VCDS15.7,. Сега са 860 и искам да ги вдигна на 900 да кажем. Според инфо-то тук TDI VCDS Info от страницата на Ross Tech, трябва да вляза в 01 - Engine, после Login - 11  или при мен е CODING || -11, след което въвеждаме код 12233 за достъп и след това е описано какво следва. Само, че при мен излиза грешка която се вижда на снимка 7. Не знам къде греша и ако може някой да помогне, моля !

 

Снимка 1

1.JPG

 

Снимка 2

2.JPG

 

 

Снимка 3

3.JPG

 

Снимка 4

4.JPG

 

Снимка 5

5.JPG

 

Снимка 6

6.JPG

 

Снимка 7

7.JPG

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логин кодът го напиши в Security Access и ще ти даде достъп до адаптационите канали. 

Правилната (заводска) стойност на оборотите на празен ход е 830 в адаптациония канал. След като ги зададеш, двигателя трябва да остане на 819 rpm по живи данни.

Ако се бориш с тресене, първо пробвай с 830.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за напътствията колега, но пак греда :wall:

Правя следното:

 

Първо избирам 01- Engine

След това 16-Security Access

 

8.JPG

 

 

В следващият прозорец въвеждам 12233

 

9.JPG

 

И след това ми излиза някакво съобщение за грешка което не разбирам точно какво значи

 

10.JPG

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, bsdnikolov said:

Правилната (заводска) стойност на оборотите на празен ход е 830 в адаптациония канал. След като ги зададеш, двигателя трябва да остане на 819 rpm по живи данни.

Ако се бориш с тресене, първо пробвай с 830.

Мисля че, ако числото е 830 (примерно за обороти на празен ход), то тогава няма как да приеме 12'223 оборота (за обороти на празен ход). :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...