Jump to content

Масла, консумативи и планово обслужване на A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Предстои ми смяна на масло за новозакупена кола Audi A3 8P 1.9 TDI помпа-дюза 105 коня, производство 30.09.2003 г. Та на въпроса за маслото, кое масло ще бъде най-удачно да и сложа. Знам че за помпа-дюза е препоръчително 505.01 и да е синтетика 5W40 заради турбото, но коя марка и модел ми препоръчвате да и сложа? Още ме е страх, че в сегашното може да има добавки и при смяна да почне да пуши яко... надявам се да нямам такъв проблем. Колицата по табло я дават 160х. км пробег, но със сигурност е над 200х. (на вратата отвътре има стикер, на който пише 215х. хихи). Въпреки това какво масло ми препоръчвате и ако е нужна добавка каква да взема? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 548
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Филтрите съм ги поръчал на MANN, избора остава в маслото. Поръчвам ги от автосервиз на роднина, така че не мисля, че ще ми пробута ментета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица смених дискове и накладки. Малко неналожително тъй като накладките , особенно предните, бяха на 50%, но дисковете имаха сериозен ръб. Сложихме комплект дискове и накладки АТЕ отпред , а отзаде дискове АТЕ и накладки TRW. Предполагам ще е полезно за някой да сложа цени.

 

Предни дискове АТЕ 280мм - 138,50 лв./бр.

Предни накладки АТЕ - 135,50 лв. компелкт

Задни дискове АТЕ 255/253(не помня кои бяха) - 94,90 лв./бр.

Задни накладки TRW - 53,50лв. комплект

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си мислех 8P 1.6 се вписва в малкия данък, а то какво било. Като добавим и това че нито върви, нито е икономичен и то почти му се губи смисъла. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, fifipaldi написа:

Толкова е, при 8L 1.6 е 101 коня и там е по-малкия данък.

Ха Fifi,  чети manoleo какво е написал,  120 кинта:stupid:

Сигурно зависи от общината! 

Преди 8 часа, tonko2.0T написа:

Плюса му е,че става за монтаж на газ.

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз плащах 150 в София ако не се лъжа.

Иначе количката си е супер за града особено, здрава, не се чупи, евтина поддръжка.

Ходил съм и до морето няколко пъти и си беше екстра пътуването.

Разхода при мен беше с литър, литър и нещо повече от на жената корсата, която е 1.2 80 коня :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка добре подържана и изпра2на кола е супер. Друг е въпросът , че повечето водачи са мърлеви и се хвърлят на дизелчета щото са си все екстираджии.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, venomcorp написа:

 Друг е въпросът , че повечето водачи са мърлеви и се хвърлят на дизелчета щото са си все екстираджии.

 

Тук да се обиждам ли...нито на ТИР съм се качвал, пък от мърляч съм доста далеч?

venomcorp? :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха...дали. Няма значение. Не визирам никой конкретно. Но истината си е тази- повечето водачи са мърляви към автомобилите си. А се хвърлят на дизели щото има от къде да точат нафта....разбирайте да крадат, това имах в предвид под "екстираджии", а не че тираджиите са мърляви.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се заяждам, но как определяш че "истината си е тази"? За такива крайни, категорични и събирателни изказвания би трябвало да имаш супер солидни аргументи и факти.

 

Повечето ми познати и приятели карат дизели, но никой от тях не краде нафта. Също така, не съм забелязал каквато и да било връзка между това дали един водач е мърляв и това дали кара бензин или дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, venomcorp написа:

Но истината си е тази- повечето водачи са мърляви към автомобилите си. А се хвърлят на дизели щото има от къде да точат нафта....разбирайте да крадат,

464654192a560dd521137e77213931e0.jpg

 

По-тъпо и идиотско изказване не бях чувал!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да се е объркал колегата,в изказването си.Относно тубната нафта,намира се тук-там,но това са много малко проценти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ами да ти кажа разликата е двойна 715 лв са на VAG а на ИНА са 290 лв.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм слагал алтернативни ремъци, ролки и водни помпи на колите ми и винаги са изкарвали пробега, който си е определен от производителя на колата. Марките ремъци и ролки, които ползвам са основно Gates и INA, а за водните помпи HEPU. Според моя опит, това че алтернативните части изкарват наполовина колкото оригиналните, е абсолютен мит. Естествено зависи какви алтернативни части се ползват.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...