Jump to content

Масла, консумативи и планово обслужване на A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Аз още не мога да разбера къв е тоя "факс" с който се включи и къде е ишу- то? Това, че Castrol се препоръчва от Ауди го знам отдавна и аз използвам тамън EDGE. 

Но и това, че посочих правилното масло на ivelinn от марката, която си е харесал, също е вярно. Соу, защо "изфакси" с тоя пост? Предполагам защото искаш да се похвалиш с калъфът, който си отнесъл от ибей за смешна сума? :nixweiss: Ай донт сии дъ проблем... :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 548
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги отскоро и аз съм горд собственик на а3 8п ето какво ми излезна на мен първоначалното обслужване 10d7a4165e2470e0ca02b8c1dfd95775.jpg

Sent from my E5603 using Tapatalk

Има два горивни защото в магазина не бяха сигурни кой от двата е после го върнах излишния ?

Sent from my E5603 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Здравейте. С какъв интервал за смяна е маслото  Volkswagen Longlife III 5w-30 Никъде не се споменава(не успявам да намеря) а се споменава за по дълъг живот ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте нов съм в групата. Наскоро си взех Ауди А3 2005 2.0 TDI обслужил съм я, масло, ролки, ремъци, филтри и тк. Въпросът ми е, ако може да ми дадете още някакви насоки за предпазване от проблеми, за сега всичко е наред има малко трептене от време на време в купето когато е на празен ход, но не всеки път. Също така ме интересува за предпазването на въпросната глава доста изчетох в форума. Благодаря предварително за вниманието! Лек и успешен ден на всички маниаци на Ауди! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако номерът на главата завършва на "С" няма какво да го мислиш. Иначе другото си е до късмет.....

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една справка в представителството по VIN може да каже. @baha си беше пуснал такава справка и му излезе, че 2008-ма година е сменяна главата на двигателя му (заедно с още цял куп неща, при ремонт на двигателя) в официално представителство. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, предстои ми пълно обслужване на колата (A3 8p, 2004г. 1.9TDI 105 кс) и тъй като вече няма от къде да взимам сигурно масло КАСТРОЛ (до момента 2 г или 4 смени никакъв проблем с него) реших да сменя марката и да заложа на http://www.bardahl.bg/bg/product/a/6127 . Някой карал ли е с такова и дали е най подходящо за двигателя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Бардал и Мотул се обръщай към Misho 82. Той работи с проспийд а те са официални вносители. Отделно Мишо ще ти направи по- добра цена.

 

Маслата за мотоциклети и офроуд машини са им много добри и лично съм се убедил в това. За автомобили съм слагал 5w40 на дизелова Корса и мисля, че й хареса.

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Така..малко се престарах в снега и съединителя ми тотално замина. Та давам ви цени за BGU двигателя , 102 коня , бензин. Комплект съединител Sachs 280 лева. Долна помпа съединител - 85 лева ( не помня марка,но е читава имаше и по-евтин вариант за 65 лева ) . Маховик - 580 лева , нов , едномасов с марката с която колата излиза от завода. Труд - 120 лева. Първоначално бях взел само съединителя и така отидох при майстора. При разглобяване вече се видя , че долната помпа е омаслена ( вероятна причина за невлизащите някой път първа и задна ) и маховика ми е напукан от прегряването на съединителя. Можех и да си оставя старият маховик....но аз съм си такъв,искам като се прави нещо да е като хората...иначе за какво ще го правя.

472c11e1fe46420af5a6696d13a6c714.jpg

9607c4f6b9017202902c2ee73e34c652.jpg

2ada41052fa542294e4ce64a9a60b138.jpg

85260be15b3cf86128c544678bd5a758.jpg

a908853a7c56d34f5203115e20c46cba.jpg

244a287bafbd0064db06f8f7d7565c69.jpg

17f515e08443bee06e91fee86d9f1e13.jpg

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, дойде време за смяна на маслото и се чудя дали някой е слагал на 2.0TFSI 10w40. Автомобила е на 240к километри и се замислям дали да не мина на 10-ка. В момента колата не харчи масло и нямам чукащи повдигачи, карам я с Edge 5w40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържан двигател може да кара с пълна синтетика и по- "тънко" масло до края на живота си (относително понятие). 10W40 рядко има пълна синтетика, но аз не виждам никаква причина да минаваш на такова масло, при положение, че 5w40 е достатъчно добро. И аз на 2.0тди и 245к км съм със същия Edge и на 10к км "пие" 200мл и зимата се държи ок.

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, MPAK написа:

Колеги, дойде време за смяна на маслото и се чудя дали някой е слагал на 2.0TFSI 10w40. Автомобила е на 240к километри и се замислям дали да не мина на 10-ка. В момента колата не харчи масло и нямам чукащи повдигачи, карам я с Edge 5w40.

:rotcol:

Не си прави експерименти с тея масла,слагай си масло по спецификация за твоя мотор и си карай колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да е купувал или сменял тампоните които стоят под горната кора на двигателя ?? Мойте се скъсаха и искам да зема нови ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...