Jump to content

Гуми и джанти за A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Тия дни преобух гумите и в крайна сметка сложих Conti TS850. Днеска нащраках малко снимки на А3- ката в м'глЪтЪ.

 

Ясно може да видите разликата в цвета на късите [ Philips White Vision] и халогените [ Philips 'Xtreme Vision +100]:

 

8504885s.jpg

 

8504886u.jpg

 

8504888E.jpg

 

За сега гумите се представят добре. Джантите са с ЕТ36 и "няма пакост" както и с летните с фланци, които отговарят отново на ЕТ36.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 832
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мога ли на джанти с S -line 8P0601025Al, да монтирам гуми с размер 205/50/17? Заводско е с 225/45/17. Разликата е 3 мм и е в границите на допустимото. Джантите са 7,5 инча широки и минимално им дават 205 мм гуми широчина, което ме устройва. Само не знам височината от 50 мм да не е проблем? Предлагат ми такива летни гуми, а и ми се струва, че ще возят една идея по добре, по нашите хубави пътища!!! Забравих да спомена, че колата е със спортно окачване.

Редактирано от bobini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем- 3 мм разлика са напълно допустими.

 

 

Да спомена, ако случайно някой за в бъдеще има такава чуденка- от няколко седмици промених зимния си сетъп- 215/50/17 отпред и 225/50/17 отзад. Няма никакви проблеми и след не малко километри в лошите атмосферни условия, мога да кажа, че колата се държи много добре...може и да се дължи на новите Nokian WR A3. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Koлеги някои смени ли си вече гумите... Чудя се вече дали да не ги сменям или е раничко още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай. Все пак това е "женския" месец и всякакви изненади са възможни. Миналата година направих тази грешка и последния сняг ме свари по "долни гащи". Аз смятам да ги сменя със смяната на часовниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен е още рано с оглед на температурите. Определящи са метереологичните условия. Прогнозите са за установяване на подходящи условия към края на месеца. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, venomcorp написа:

Вече не влезе ли в сила закона за зимните гуми.....до края на април месец?

Sent from my 9002X using Tapatalk

Не. Само са го предложили. Още дори не е гласувано. Иначе е от 1 октомври до 1 април ще е,  ако го приемат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в този интервал си и сменям гумите. Когато сменям часовникът, същата ненеля си сменям и гумите. Само миналата зима избързах, ама нали 2 седмици беше 20 градуса. После ми излезна през носът (голямо боксуване му ударих последния сняг). Вече си научих урокът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неписаното правило е: Когато температурите трайно се задържат над 10 гр. се сменят с летни, когато трайно паднат под 10 - със зимни.

 

Аз лично още нямам намерение да ги сменям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си муун, но от друга страна не е задължително . Аз ги смених само заради визията преди 2 седмици, просто не издържах да ги гледам тия зимни железа. :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой не си харесва летните повече? :) Хем съм с оригинални 17" зимни алу, които много харесвам.... но летните са си летни :) Въпросът е, че миналата седмица като си мих колата само докато я обходя и вече водата по тавана се беше заледила ;) Раничко е за летни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сложих летните преди месец и полувина. В моя регион температурите са над 10, а и нямам пътувания извън града. ( зимните джанти са ми грозни ?).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам предимствата, а те не са за пренебрегване, които дава сезонната гума в случая зимната пред визията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз зимата се движа със 17" ....но вече нямам търпение да слагам летните.

Подготвил съм ги :

 

036683336.jpg?r=0

 

Планът е да ги мятам утре на колата, но сутрин и вечер/нощно време все още е хладно и температурите са ниски, а основно тогава се движа....Абе, или утре, или другата събота...сърце юнашко не трае :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен въпрос?.....тези джанти с какво ЕТ са...Ти с какво окачване си....По принцип аз лятото съм с такива гуми и нямам ядове.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 minutes ago, georgiivanov said:

Колеги,дават ми на на сметка чисто нови гуми с джанти rotor с размери 235/45/17.Ще ми станат ли на колата?

 

 

Дай малко детайли за джантите.
J ? ET ?
Само за гумите, няма да имаш проблеми, оргинално са 225/45/17
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, georgiivanov написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Имай в предви, че оригиналните джанти са 7.5J, но ET 56.

ET 35 ще бъдат много изнесени и може да опират в калниците при пълна кола.
Пробвай, но става въпрос за 21мм по изнесени от оригиналните + по-широки гуми.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ЕТ35 пък на всичкото отгоре и с 235 гуми!? Забрави!

Ще опират в калниците при малко по-натоварена кола! Писано е назад в темата.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, дали някой има списък или информация къде може да се видят всички оригинални джанти, които се предлагат за модела? По-точно ме интересуват 16 инчовите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТКА ги има. А също в SSP-то за А3 ги има. Ако не забравя, ще направя скрийншоти и ще ги кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...