Jump to content

Гуми и джанти за A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Не е лесно за съжаление. Спрямо останалите белези на колата може да се съди дали е Ambition, Ambiente, S-line и по това да се съди съответни за окачването. До някъде личи и на око погледнато отвън спрямо височината на автомобила.

Няма обявено теглото на джантите, сещаш се, че зависи и от големината на джантата, а аз лично не знам кои са "тези най-разпространените"... През различните периоди са разпространени различни модели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 832
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Attraction: базисният модел
  • Ambition: спортна версия със спортен волан, с 15 мм по-ниско шаси, фарове за мъгла, бордови компютър, спортни седалки, алуминиеви джанти с нов дизайн и др.
  • Ambiente: комфортна версия с темпомат, допълнителни жабки и чекмеджета, декоративни дървени елементи, алуминиеви джанти с дизайн със седем спици, сензор за светлина и дъжд, и др.
  • S line Exterieurpaket: спортен дизайн на броните, спойлер, двоен накрайник на ауспуха, фарове за мъгла и др.
  • S line Sportpaket Plus: спортно шаси с 25 мм по-ниско, 17-цолови алуминиеви джанти с пет или девет спици, два допълнителни цвята с перлен ефект, спортни кожени седалки, декоративни алуминиеви елементи и др.

Само това намерих от него предполагам, че щом имам кожен спортен салон, фарове за мъгла, заводски алуминиеви джанти ксенон заводски би трябвало да съм Ambition.

Което ще рече че съм с 15мм по-ниско шаси. И за да обясня защо въпроса ми е тук а не в Обща информация за модела, се зачудих защо някой собственици на А3 слагат

джанти  с ЕТ по-малко от 45 и твърдят че нямат проблеми. Възможно е от тези разлики в окачването и калниците. А интересувах се точно от тези джанти които показа fifipaldi

не знам защо но когато си мисля за а3 джанта тази ми излиза пред очите, виждал съм я на други коли изглежда ужасно, но за мен е най добрата на а3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@LTPetrov

Да, окачването е категорично фактор при избора на ЕТ и по отношение на "болезнената" граница! Струва ми се, че има и разлики между преди и след фейслифт в окачването (и съответно границите). Но това е непотвърдено предположение. 

 

Не е задължително да си с Ambition така както описваш. Ако искаш ми пиши на лично и прати някоя снимка на колата и ще те ориентирам. 

 

@venomcorp

Краткият отговор - не, фаровете за мъгла не са индикатор за абсолютно нищо! И за теб важи ако искаш да метнеш някоя снимка на лично и ще се опитам да те ориентирам.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично. Проблемът е, че има доста комбинации през годините, т.е. човек трябва да има пълен каталог на всички слагани комбинации и тяхното значение. Мисълта ми е, че ако някой ти каже, че има еди какви си точки и Ambition окачване, а твоите са други, не значи непременно, че не си с Ambition окачване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bsdnikolov - при теб обаче (от снимките на колата ти, които съм виждал) е ясно без каквото и да е съмнение, че си със стандартно окачване.

При други обаче не е толкова лесно да се определи 100%. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искате ли подобно на общата тема за Снимки на вашите аудита да си направим тема, за А3 и който иска инфо с кой модел оборудване е ще я получаваме там ?

 

 

А за теглото има подобна тема но разглежданите там джанти не са тези които ми трябват тук

Аз питах за моделите

audi s3 wheel 7.5" партс 8p0 601 025 ЕТ56 

s3wheel.jpg

 

и

a4 17 5 spoke wheel 7.5"  партс 4f0 601 025 ЕТ45

ho17.jpg

Редактирано от LTPetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,относно теглото на джанта за А3/8Р/ с номер 8P0 601 025D 7.5J/17 H2 ET 56/тая втората от снимките/,като пращах по Еконт тежеше около 11 кг.

Другите мисля са около това тегло-това за оригинарна джанта с щампи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,предоставям няколко полезни сайта.

Ако сте пред дилема как ще стоят харесаните от вас джанти на вашият автомобил спрямо цолаж,ет,и ширина.

 

http://rimsntires.com/spec

http://www.willtheyfit.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги първо да споделя един ресурс - калкулатор за джанти + гуми:

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

 

Колегата Gangsta88 е споменал същия сайт, може би ресурса да е същия, просто да са променили вътрешния линк.

Сега въпроса ми. Видях назад в темата сте писали, че всичко под 45 офсет носи риск, но предполагам става конкретно на въпрос за 17 цола джанти. Как ще изглеждат нещата със 

7.5J x 16 ET 42 и гуми 215 55 16? Сравнявайки оригиналната 7.5J x 17 ET 56 калкулатора казва, че изглеждат в норма, но напрактика? :)

Редактирано от go0ogo0o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На втората страница, която колегата е посочил можеш да направиш сравнение между 17", 7,5J, ET45 и каквото и друго да те интересува като размер джанта.

Ако излиза навън повече от ЕТ45 при 17" 7,5J - има известен риск. Колкото повече - толкова по-голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Теб това, че джантата е 16 а не 17 няма значение - Трябва да гледаш външния диаметър на кумата. Когато е по-малка джантата гумата е по дебела и за теб е важен външният и диаметър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви не се случи сделката с предните - колегата ги е продал. Попаднаха ми още едни джанти - 7J x 16 ET42 .  С каква гума ще са по-добре? 215 55 R16 или 205 55 R16?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"По-добре" за какво? :) стабилност, визия, икономия...? :) перфектен размер за всичко няма. На 16-ки 205 е стандартния размер и гумите ще са по-евтини, визуално отстрани също ще седят най-добре. Но няма никакъв проблем дс сложиш и 215 - малко по-издути от джантата, малко по-скъпи, но по-добра визия в профил (отзад) и по-добро сцепление. Прецени си. И двата размера са допустими на такава джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...