Jump to content

Гуми и джанти за A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Днес свалих джантата и се оказа че ЕТ-то е 54!

Искам да си взема комплект 16 цолови джанти,кое е най-подходящото,минимално или максимално допустимо ЕТ?

Има ли някаква правопропорционалност 18ки с ЕТ 54,16ки също или как трябва да го определя?

За централния отвор е ясно че трябва да  е 57,1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 832
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бях убеден, че няма как да е 43! 

 

Ако взимаш оригинални джанти няма какво да мислиш ЕТ-то, то е съобразено.

Ако са неоригинални - над 45 при всички положения си ок за 16-ки или 17-ки. Както е коментирано вече минималното силно зависи от оказчването, гумите... но над 45 със сигурност ще си ок с 16-ки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя модел джанти 18'' ги има и при А4/8Е/ S-line-18 по 8J ET 43.

 

При А3/8Р/ 18'',освен тея на колегата @joro09 има и 18'' S-line/тип RS6/-18 по 7,5J ET 54.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването е S-line,тези от кой модел на ауди са,ЕТ-то  е 45.Какво мислите,ще стоят ли добре,мисля че за зимен комплект 16ки е добър вариант.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дайте съвет моля. Утре ще пътувам с доста багаж и 5 човека в колата(3 тежички момчета на задната седалка). Гумите са ми 225/45/17 леко изтъркани и стар дот. На колко да ги напомам? Сега са на 2.2. Да ги сложа ли на 2.5 отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстрани на шоф. врата има една лепенка, която ще ти даде точен отговор. Там са изобразени и човечета, макар и не сортирани по тегло, но все пак по брой.



П.с. Отговорът не е универсален а взима предвид и типа двигател! За бензинов е едно, за дизелов - друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепенката е на капака на резервоара и пише 2.8 отзад.... Но се притеснявам да не е прекалено много, при положение, че гумите са стари и поизтъркани. Ще карам по магистрала 700 километра с 110-120 км/ч. Не ми се иска да пренапонпване да спукам гума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай 2.5/2.6 както ти е казал и колегата.

По-малко напомпани гуми = по-добро сцепление, по-голям комфорт и по-висок разход на гориво. И обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и честита коледа! :)
Така понеже позакъснях с зимните гуми и трябва да взема до понеделника някой вече има ли мнение относно новите гуми от тази година. Писах и в една друга тема ама гледам, че имаме и тема за 8П затова ще пиша и тука понеже нямам много време за мислене.

Ориентирал съм се към Michelin Alpin 5 или Goodyear ultragrip 9, защото мястото от където ще ги купувам и имам отстъпка имат тези, а другите които харесах ги нямат (на Continental ts850). Бях решил твърдо да са Michelina след прочитане на това ревю http://www.graifer.b...helin-alpin-a5/ (струва ми се, че ще са доста добри при всякакви условия.Гледах и клипове с гумите и не знам до колко са нагласени, обаче ми се струват че ще се представят добре). Някой казват, че били меки и лесно правели балони или направо се пръсвали наистина ли са чак толкова калпави ? При Goodyear има ли пак такъв проблем и в крайна сметка цената е горе доло еднква мишелина ми излизат с по 2-3 лева повече на гума което е нищо.
Нямам много време да мисля и трябва да избера дали да взема Michelina както бях решил или да се насоча към Goodyear. Всяко мнение ще ми е от полза. Размера на гумите ще е 205/55/16 ако има някакво значение пожене и в ревюто на мишелина пише "На новия модел производителите са дали още повече ламели. В зависимост от размера - до 16% повече (при 205/55R16). " 
Така, че и размера сигурно е от значение.
Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тази информация ще ти е от каквато и да е полза, но аз карам вече втора зима с Michelin X-ICE 2, които макар и на същия производител са друг модел. Гумата е доста мека, комфортът е чудесен, шумът (и по-точно липсата му) също бих оценил високо. Като поведение на пътя в зимни условия бих бил по-сдържан в оценката - очаквах повече предвид цената им. Краткото ми заключение - добри гуми, но лошо съотношение "цена/качества". На по-ниска цена бих ги купил вероятно отново (ако не ми се дават повече пари), но на същата - бих се замислил сериозно. Отново казвам - не са в никакъв случай лоши гуми, но според мен за парите, за които се предлагат би трябвало да може да се намери и по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни си взех и сложих Alpin 5 225/45/17. За сега направих приблизително 600 км и съм адски доволен. Ходих и на Боровец, а днес до Сърбия. Сутринта се караше в коловози. При 100 км/ч върху "снеголед" не мръдна колата. 

Аз ги намерих от МединаМед за по 262 лв парчето-заслужава си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата и на 2 мата за мнението много ми помогна и наистина май ще взема Michelina въпреки, че почти се бях отказал. Тая година и аз от ревюто което четох от тестовете е, че явно са се постарали и на тестовете са изкарали по-добро сцепление и поведение на пътя от Goodyear. (по евро етикета Michelina е в категория "B", а Goodyear е в "C") . Питах за въпросните 2, защото ще ги взема от примекса и от по-високия клас това е останало от 205/55/16 други нямат. Като цена ми обявиха 182 на гума за мишелина и 177 за гоод-а , а на тия цени един приятел ще ми уреди 30% отстъпка и ще излезнат изгодно които и да взема. Демек стават 128 за мишелина и  124 за гоод-а. Другото което ме притеснява, че колеги казаха, че мишелина след 1-2 години се втвърдява и не става много за каране ама за такъв клас гума не ми се вярва да стане така. Moonland твойте предполагам още са меки нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех миналата зима BF Goodrich G-Force Winter 205/55R16. Пак са собственост на Michelin и съм много доволен от гумите. Излязоха ми 130 лв. с отстъпка близо 30% иначе бяха 180 някъде по спомен. Водях се по-нисък клас гума естествено, но както казах нямам никакви оплаквания. Не, че до сега е имало и сериозни снегове където да ги тествам много много. Днес сутринта беше един от най-сериозните даже :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно значи оставам на мишелина. Просто като ги видях си казах, че това са гумите. И аз преди 3 4 години когато беше оная тежката зима с -25 градуса и многото сняг бях с 2 нови bfgoodrich и две някакви стари зимни за задни. Карах голф 2 тогава и ринех като танк....ама сега ще заложа на мишелина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така значи се поразрових по форумите, защото нещо като погледнах другите сайтове за гуми цените са бая по-високи за тия които искам. Явно примекса имат тая практика да намаляват цените на гумите по телефона без да ти кажат с цел да привлечат клиенти разбира се (изрично попитах колко е цената без промоции и без отстъпки и ми казаха въпросните 182 за мишелина и 177 за гоод-а) и като отидеш на място ти казват същите цени които и по телефона, обаче като отидеш на касата да плащаш и извадиш карта(карта за лоялен клиент на vivacom дава 25 % отстъпка) или нещо друго с което ползваш отстъпка ти сервират (както аз ще имам служебна бележка от фирмата в която работи един приятел която има договор с тях за отстъпки и отстъпката е 30 или 35 %) " не може да ползваш отстъпка, защото вече е направена" :D Дано не стане така де ама ще се види в понеделник дали ще ми кажат същото макар, че изрично попитах поне 2-3 пъти дали това са цени не на промоция и без отстъпки, защото момчето ми даде и цени за други гуми в промоция с включен монтаж :D
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=95350 - ето и една от въпросните теми със схемата :D

 

ПС: Не се оплаквам и не рева да не каже някой "ти кво искаш без пари такъв клас гуми"  просто ми е чудно дали ще го направят това и каква цена ще ми обяват накрая на касата ако ги взимам тях :D

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гумите са намалени наистина не важи допълнителна отстъпка. Във всички магазини за каквото и да било е така. Щом "уж" са намалени стоките отстъпката не важи. Отделно примерно Диана ако си поръчаш гумите през интернет дават цените с 25% отстъпка от, която естествено не можеш да извадиш и твоите 25-30, които имаш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може за определени фирми понеже са им голями клиенти още някаква отстъпка да направят гаранция и то не малка ама ще видиме над тия 25 % още 10% примерно ако има е добре. Иначе то това е поне в сайта и на диана и на радиал и на маргела и на медина мен пише, че са намалени онлине с 25 % (това обезмисля всякакъв вид карти за отстъпки и т.н.) ,докато при примекса няма цени и като звъннах уж изрично попитах и ми казаха, че това е редовната цена на гумата без промоции и отстъпки, обаче със сигурност не е (просто съвпада с цената в другите вериги с включена онлине отстъпка). :D Ще видим утре какво ще ми обявят. Иначе ми казаха и за промоции за 205/55/16 за Goodyear Ultra grip 8 от миналата година модела 4 гуми + безплатен монтаж за 600 лв(дот 2013) и Pirelli snow control  3 пак 4 гуми + безплатен монтаж за 564 лв (дот 2014)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал пирелито, пред гудиъра. Шарката на гудиъра е основно за сняг. Най- малкото няма централен надлъжен канал за вода... Но виж все пак ревюта за 2- те гуми по германски и английски тестове. Иначе цената е добра. А това че Диана и конкуренти тотално извратиха системата с отстъпката е ясно. Тия -25% онлайн е чист маркетинг. Всъщност това си е редовна цена при доста други търговци, но като са име и си имат договори с много юридически лица, могат да си позволят високите цени за частните лица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зимни сезони карам точно с такива/купувани нови/-размери 225/45/17,235/45/17 и съм доволен,по нисък клас са,но за 2-3 сезона стават

Аз си взех миналата зима BF Goodrich G-Force Winter 205/55R16

Иначе Пирели за зимна гума е много добра,висок клас,на други пари.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и приятел гумаджия и за пирелито ми каза да не ги взимам били по твърди даже и още като нови (за Snow Control 3 става въпрос ), а тия новите пирели Sotto Zero 3 са вече и бая по-скъпи и от мишелина. А за goodyear ultra grip 8 каза, че хората са бая доволни от тях и са хубави особено на цена 600 лева с монтажа, но ще видя дано мишелинките излезнат на хубава цена да взема тях, защото най-много ми харесват и като шарка.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...