Jump to content

Гуми и джанти за A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Личи си, че те е подомързяло да прочетеш 7-те (!) страници на темата. :verweis:

Хайде прочети темата от началото и ако има нещо неясно пак питай. ;)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 832
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, да... още на втората страница. Извинявам се много. Може да ми изтриете коментарите ако пожелаете. 

Само да попитам нещо друго, това моето чудо, което е на снимката, за какво точно Ауди е? Някой разпознава ли го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое пък Ауди е с 66,5mm отвор? :huh:

Колегата явно е искал да каже за централен отвор 66,6 mm.,примерно от А4/B8/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги какво мислите за тези джанти? Добре ли ще са за 8P и наистина ли са ОЕМ?

http://olx.bg/originalni-dzhanti-5-double-spoke-factory-oem-audi-b7-i69048030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави са джантите и на B7 стоят много добре. На 8p не съм ги виждал. Отделно модела е OEM, но дали конкретно тези са оригинални не мога да кажа. Не се вижда добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте Колеги.закупих от форума резервна гума за Audi 2TDI Quattro.с размери 125/80/70. джантата става на колата.но легена е плитък и повдига кората,явно заради куатрото.на капачката на резервоара пише че трябва размера да е 125/70/18.точно този рзмер ли трябва да търся или има и алтернативни.мерси предварително и поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............................на капачката на резервоара пише че трябва размера да е 125/70/18.точно този рзмер ли трябва да търся или има и алтернативни.мерси предварително и поздрави

 

Моята резервна гума е оригиналната на колата и е точно 125/70/R18. Не повдига. Ляга перфектно в легена!!! Тази, която си купил от А2 не е за теб. Махай я и си намери точната: VAG номер 1K0601027 B. Голф 5 е със същата. 

Характеристики:

Резервна гума за VW Golf 5 и Audi A3 8P

Оригинален VW / Audi номер: 1K0601027 B

Гума: 125/70/R18

Джанта: 3 1/2 J18 ET 25,5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ме откаже от идеята за тези джанти ако обича :D. От няколко дни почва да ми се върти нещо в главата и не е добре хахахаха. От някво спешъл едишън TT RS са. Много хиляди левове :hilezh:.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора.явно ще трябва да търся точният размер.а дали знаеш от къде да намеря оригинална или да търся втора употреба по нета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някви реплики, които са на прилична цена.

 

Колегата с патерицата. Трърси от кола на части. Има сумати обяви дори в България. Да не говорим за ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора.явно ще трябва да търся точният размер.а дали знаеш от къде да намеря оригинална или да търся втора употреба по нета

 

Оригинална в Порше, но надали ще харесаш цената. По-добре втора ръка, 100-150 кинта.

Има някви реплики, които са на прилична цена.

Но пък не са с прилична визия:

 

Оригинална vs. Реплика

 

Screen_Shot403.png

 

Screen_Shot404.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емиии ако сложиш, ще си директно за тоягата  :hilezh: И 5 различни секрета на джанта да сложиш, ако ги набележат, няма да останат дълго. Но най- сериозното е цената. Ще стъпят почти на 1/2 цената на колата.  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантата с ротор дизайна кърти,ама за тая цена и за пред блока,поне аз няма да си помисля за такива.

 

За това какво ще кажете:

 

attachicon.gifaudiA3_rims.jpg

 

Тея са 17-ки за А3/8Р/,ама има и по-добри. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Знам какви са. Имам същите за летни ;). Нахвърях просто една идея, която се доближава леко до роторите, но ще ми излезне доста по-евтино да я реализирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо с роторките, нищо общо с естетика. Отблизо изглежда като опожарена джанта, от далече като черно колело, неясно дали със стоманена джанта с или без тас или нещо странно и зацапано....

Питаш за мнение - откровен съм, не се сърди :) Най-важното е на теб да ти харесва разбира се. Аз лично не мога да приема напълно черни джанти (титан да, тъмно сиви - да, но не и изцяло черни освен ако не е комбинация черно с алу) тъй като само от 100 метра е трудно да се види дали въобще са алуминиеви и изглежда зле, а червеното някак не подхожда като кант на нещо доста далече от RS, а по-скоро придава евтин Пернишки привкус на цялата кола....

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята А3 ка е Тъмен графит и варианта за тъмни джанти е само черни, в противен случай джантите хептен не се отличават. Обмислям и аз за тъмни джанти

но по скоро ще са много тъмен почти черен матов цвят. Черни лъскави за просто отвратителни.

Сега имам Дилема трябва да извадя 800 - 1000 лева за гуми. Джантите са ми като на колегата боядисасните но не са боядисани :) 

Пред дилема съм. В интернет за тези пари варвят 18ки с гуми на по 1 или 2 сезона, с известно дебнене може да се намерят много

добри оригинални джанти.

Зимните ми гуми са 225/45/17 и колата вози доста твърдо. Какво ще стане ако сложа летни 225?235/50/17 ? Разликата в дебелината на гумата с 5мм ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не експериментирай! Ще стане отклонение на километраж и смешна визия! Имаш си дефинирани допустими размери за купето.

И не - второто число не е милиметри, а съотношение! Разликата във височината е доста повече.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ама чакай бе това е направено на фотошоп за около минута и 20 секунди. Ясно е, че цвета на джантите няма да е този, нито цвета на канта ще е точно този. Просто като идея го нахвърлях. А това да кажеш, че червения кант отива само на RS не мога да го приема. Оригиналните роторки с червен кант съм сигурен, че ще ми отиват страшно много на колата, която ще е прясно пребоядисана цялата и с s-line пакет просто 4 000 лева за джанти и повече няма как да дам ;). Джантите мислех да ги боядисвам като тези твоите, които ми прати, но поради обстоятелствата остана на заден план това. Не съм се отказал да ги пръсна обаче и сега се чудя как точно да го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако харесваш и приемаш как седят червени спирачки на Астра 1.2 ще ти харесва и червен кант на джанти на нещо различно от поне S3.... Въпрос на възприятие. За мен лепенки, накрайници на ауспуха с популярен надпис, вежди на фаровете и кантове на джантите не правят една кола по-спортна, а само по смешна, но не за всеки е така. Всички тези неща имат единствено смисъл когато подчертават нещо... А когато няма нищо за подчертаване е комично... Но това си е лично мнение, с което не ангажирам никой :) вкусът е субективно нещо.

Иначе ясно, че е графично "направена" ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fitipaldi виждал съм А3 с като твойте джанти,боядисани графитено сиво.Джантата се "губи" въпреки че е 17 цола.Според мен тази джанта е прекалено плътна за какъвто и да е тъмен цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението, че масивна джанта катоа я боядисаш черна изглежда като метална като се отдалечиш на 10 метра от колата. Ако е черна трябва да по тънки лъчи.

От Форума научих че ако мина от 17 на 18 цола трябва примерно гумата от 225/45/17 да мине на 225/40/18. Това ще рече ли че тази 5тичка е колкоте един цол. Ако така то -

Цолът е мерна единица, прилагана от средните векове, за измерване на дължини и разстояния. Използва се и до днес основно за означаване на диаметри на тръби. Частите от цола се записват като дробна част. Например 1 3/4 (един цол и три четвърти). Означава се с (") (секонд). По стойност е равен на 25,4 mm, съгласно измерването в метрична система и на английската мерна единица инч (inch), обозначавана със символа in.
. 1 in= 1"= 25,4 mm

 

И ще рече че гумата в радиус ще се покачи с 25,4 мм

Което в диаметър прави 5 см

Дали е така ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшен си! Напълни ми душата. Евала. Все още има хора, които смятат! Това ме обнадеждава, че не всички са станали мързеливци като мен и все ползват готовите решения. 

А сега по същество. Да прав си. Можеш (въпреки, 2-та сантиметра разлика м/у теб и калкулатора :hilezh: ).

 

Според: http://www.calculator.bg/1/avtomobili_gumi.html

Screen_Shot416.png

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...