Jump to content

Избор на wireless рутер за домашно ползване


Recommended Posts

Да. Този в магазина ми каза същото за интерфейса на Микротик. И за това не го предлагат на ендюзъри.

Малко ме изгледа странно като казах, че предпочитам всичко да е по кабел. АП, според него са добро решение.

От последните няколко страници, които изчетох в темата, бих могъл съвсем отговорно да заявя, че не отбирам абсолютно нищо от тази материя.

Мога да купя гигабитов рутер, суич и АП, но до там.

Ако крашне нещо съм тотален индианец.

Тия провайдърите евентуално биха могли да го настроят, си мисля...

Анди, прочетох за предпочитанията ти към Убикуити.

Ще помисля в тази насока и ще питам в някой ИТ магазин, тук на село.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 251
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Интерфейсът на Микротик е перфектен. Все едно да се каже, че интерфейсът на Бойнг е гаден, защото не се кара като жигула.

Просто е за други цели. Като хардуер също не е нещо особено за парите си.

Толкова за микротик.

 

За другите неща - кабелната връзка е вечна и безпроблемна.

Рутер+АП за домашна мрежа е пресилено. Комбинираните устройства имат екстрата "guest network".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петко, вземи си микротик, нищо че е шибана ширпотреба според корифеите :hilezh:

Това се настройва веднъж и приключват нещата. От там насетне надали някога на теб ще ти се наложи нещо да правиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90 лв ми поискаха за микротик. За рутера. И по 140 за аксес пойнт.

Много ли е?

Не си заслужават ли?

Опасни ли са вълните, които излъчват АП за здравето, ако мощността е по-голяма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е на микротик

https://www.senetic.bg/product/RBCAP2N?gclid=Cj0KEQjw-ezKBRCGwqyK0rHzmvkBEiQAu-_-LMnppCy0lyJxebYtkmAwaUmHuez84qu2PXJE_6L_JP4aAkKY8P8HAQ

 

Има и некви на Убикуити, по 200 лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УмрЕла ралта, мен ако питаш <_<  Убито като скорост от всякъде, вероятно стар модел просто.

 

Моите предложения биха били (отново):

https://www.senetic.bg/product/ER-X

https://www.senetic.bg/product/UAP-AC-LITE

 

Самият рутер има един порт, който подава и ток, тоест може да захрани аксес пойнта без допълнителния адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Wizi написа:

Моите предложения биха били (отново):

https://www.senetic.bg/product/ER-X

https://www.senetic.bg/product/UAP-AC-LITE

 

Самият рутер има един порт, който подава и ток, тоест може да захрани аксес пойнта без допълнителния адаптер.

 

+ 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си представях нещо по-евтинко. Като това примерно - https://plasico.bg/суич-d-link-go-sw-8g-e-8-port-gigabit-easy-desktop-switch-23572.html

Или това - https://www.jarcomputers.com/Switch-TP-Link-TL-SG1008D_prod_SWTPLINKTLSG1008D.html

Все пак за домашна мрежа е. :nixweiss:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

От няколко седмици съм с такава система и съм ужасно доволен: https://www.linksys.com/us/c/whole-home-mesh-wifi

Апартаментът няма възможност да се постави рутер в средата му и се получават едни около 14-15 метра до спалнята през две дебелички стени и сърфирането вечер беше невъзможно.

Използвах екстендери както на длинк (какъвто беше рутера до сега), така и на тп-линк и шауми.

Проблемът с тях беше, че реално имаш две мрежи и ако си застанал някъде по средата на сигнала между рутера и екстендера и телефоните почваше да се побъркват коя мрежа да използват и имаше постоянно дропене на сигнала.

 

Сега с две думи -  горния линксис от линка създава една единствена мрежа и покрива цялата площ.

Аз съм в момента с две устройства, но ако реша може да купя отделно и трето.

 

В момента в спалнята постигам 95мбита скорост тествана - интернета ми е 100мбта.

Повече от доволен съм!

 

Препоръчвам на всеки с подобни проблеми.

Цената си заслужава за моите необходимости!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За с кеф бих си запзил 320$ и бих се мъчиш без нет пред това да ги дам за тея "супер" шитни. Вършат работа, но за 160$ на парче си мисля, че има по-удачни варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е изгодна за мен и това, което получих! 

Това е и победителя по тестовете. Аз по-добър вариант не намерих :nixweiss:

@TiL Моля, сподели за подобно решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎04‎.‎07‎.‎2017 at 10:12, Wizi написа:

 

Самият рутер има един порт, който подава и ток, тоест може да захрани аксес пойнта без допълнителния адаптер.

Много полезно! Жалко, че не знаех по-рано за това.. щеше да ме улесни доста.

 

Имам едно питане в тази връзка - имам един lan кабел от рутера до място, на което трябва да го включа в суич, до който в близост няма ток (мога да изкарам в краен случай чрез пробиване на стена). Видях в нет-а, че се предлагат разни адаптери като този например или нещо от рода на тези. Биха ли ми свършили работа или има ли друго решение? Всъщност трябва да погледна дали и моя tp-link няма такъв изход, но се съмнявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/12/2017 at 9:24 PM, TiL said:

За с кеф бих си запзил 320$ и бих се мъчиш без нет пред това да ги дам за тея "супер" шитни. Вършат работа, но за 160$ на парче си мисля, че има по-удачни варианти.

 

Хайде давай да те чуем какви по-удачни варианти има!!! 

 

Нямам търпение успешно да развиеш и защитиш някоя теория :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В описания случай аз не виждам защо да не се използва WDS.

 

....иначе няма проблем да се използва и Линксис-а....аз знам за едни хора, които използват 2 процесорна нова машина за мейл сървър с 30 клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WDS носи загуби и то забележителни. Цялата идея на този нов тип свързаност (mesh) е използването на отделно радио само за преноса на данни между AP-та, което не смуче от общия bandwidth. Ако държиш да имаш висок трансфер и нямаш възможност/желание да теглиш кабели това в момента е наистина смислено решение.

 

Системата работи много добре поне това показват множество тестове на такива джаджи от различни производители. От там насетне дали цената си заслужава всеки трябва сам да прецени за себе си.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, ясно че е по-добро. Както и че двупроцесорен сървър е по-добре (примерът не е измислен).

Въпросът е в случая при едно допълнително АП за достъп до нет (който е с теоретична максимална скорост 100Мб) какъв е смисъла да се използва нещо различно от WDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш нужда от бърза безжична връзка на вътрешната ти мрежа към NAS, примерно. Един MacBook, който ще си търси постоянно бекъпа да си го опресни. Едни 100 мегабита само ще закрепят нещата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази меш система е страхотна и е ужасно лесна за настройка. С нея може да се справи абсолютно всеки! Всеки!

 

Цената, на която я намерих е малко над 200 лева на устройство, а това си е цената на доста добър "обикновен" рутер.

Определено не е евтина, но спрямо моят "проблем" е уникално добро решение...

Тези седмици я натоварвам с каквото имам и се държи много добре.

 

Вярвам, че с течение на времето цените на устройствата ще паднат и ще станат доста по разпространени.

Просто са много добри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да си чакам алтернативното предложение на @TiL дето не използва подобни "шитни" и не мърдам от тук! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто алтернативно предложение е да си теглиш жица. Като претръпнеш намираш начин и всичко хвърчи.

Уайърлеса е за лигльовци. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...