Jump to content

Избор на wireless рутер за домашно ползване


Recommended Posts

1 hour ago, CVT said:

Запиши си IP адреса (ако си със статичен IP адрес), адреса на DNS сървера и адреса на дефолтния гейтуей. Теzи неща можеш да ги разбереw като свържеш компютъра директно към мрежата (не през рутера) и след това в команд-промпта напишеш: ipconfig /all

 

Тук може да удари на камък ако види примерно само рутера, а не настройките на WAN порта. Не бих препоръчал това!

 

53 minutes ago, TiL said:

Ем бодеш си ван порта на твоя рутер в лан порта на техния и си дерзай.

 

Рутер, след рутер и така на всеки километър! :) Определено далеч от "Най-добрата" идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 251
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, след като е техен рутера и го заключват, значи сигурно и го рестриктват по MAC адрес от тяната страна.

 

Рутер след рутер май е единствената идеа. Не виждам защо обаче да не е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо и на теория да не е добра, освен че ще харчи по 75 стотинки повече за ток месечно.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаг от 1-2 милисекунди? Даже и световния рекорд на 100 метра се изверва в стотни от секундата. Милисекунда просто няма как да усетиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да видиш отворен порт, ще минаваш през още един firewall, ще зависиш от още едно устройство сглобено за $3.47.

 

Ако нито едно от тези неща не внася дискомфорт - предлагам да нанижете още няколко рутера. За по-сигурно. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще им звъни, направо да иска DMZ на един IP и готово.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кой рутер ще пуснеш порт? На първи? После WAN порта на втория ще отвори ли същия порт към РС-то? :huh: DMZ от единия рутер до втория, а после? И как въобще да пусне порт като първия рутер му е заключен!?

 

Ей такива разни неща само на първо четене ми минават през главата.

 

Ама за вас гледам вече всичко е "добра идея" и "готово" :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обажда се и му слагат един IP адрес на DMZ в заключения рутер (192.168.0.10 да кажем, ако се използва този събнет). След това набива този IP адрас като статичен на неговия си рутер. Ако иска да си отваря портове си го прави на неговия си рутер.

 

Какво не е ясно тук? Или не ти е ясно какработи DMZ? Всички портове към DMZ са отворени.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко :) Като те слуша човек направо грехота да не сложи още 2-3 рутера на DMZ след това, казвам ти ;) 

 

 

:bia: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв проблем с това което предлагам? Ако има - би ли обяснил какъв е? Защото аз казвам че няма. След като IP адреса на втория рутер фигурира като DMZ в първия, той (втория) става като външен рутер.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/24/2017 at 16:14, Wizi написа:

На кой рутер ще пуснеш порт? На първи? После WAN порта на втория ще отвори ли същия порт към РС-то? :huh: DMZ от единия рутер до втория, а после? И как въобще да пусне порт като първия рутер му е заключен!?

 

Ей такива разни неща само на първо четене ми минават през главата.

 

Ама за вас гледам вече всичко е "добра идея" и "готово" :) 

 

Wizi от 2004-5г до 2012г бях абонат на тогавашното БТК и техния адсл интернет. Пръчките които даваха първоначално бяха без безжучна мрежа, послед пуснаха такива с безжична мрежа, но със слабо покритие. Та винаги съм имал рутер между тяхната пръчка и моите устройства. Няма смисъл да ти изброявам колко различни сървъра съм пущал, винаги съм държал поне една машина на която да имам отдалечен достъп... Не знам защо си мислиш, че няма начин да пренасочиш портове като си с два рутера... Та това да му е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, варианти всякакви. Въпросът е кое е правилно и честно казано идеята рутер след рутер след рутер след рутер само защото можело да се портва и имало DMZ, разбираш ли, не го прави решение. Ма явно по-скоро за мен лично :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един рутер в повече не е нищо, като се вземе предвид през колко хопа се минава за да се стигне където и да е.

 

C:\>tracert www.audibg.com

Tracing route to www.audibg.com [87.118.185.19]
over a maximum of 30 hops:

  1     1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.1.1
  2     2 ms     2 ms     1 ms  151.237.52.1.prolan.bg [151.237.52.1]
  3    19 ms     6 ms     8 ms  209.232.236.94-optic-com.eu [94.236.232.209]
  4     3 ms     6 ms     3 ms  ge-1-1-4--br2.sof.ITDNet.net [87.118.152.193]
  5     2 ms     2 ms     2 ms  94.155.94.251
  6     2 ms     2 ms     2 ms  lt-1-1-60-bi2.sof.ITDNet.net [212.116.136.70]
  7     2 ms     2 ms     2 ms  audibg.com [87.118.185.19]

Trace complete.

 

Да не говорим за сайтове които са в друга околия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма къв е проблема след като за да ти потече нет в къщи се прекарва през сума активни и пасивни устройства... По твоята логика най-добре 20метра кабел директно от доставчика и в твоя комп... Дай боже някой ден всичко да е ПОН мрежа...

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално, кой е най-добрият вариант, без да се занимавам изобщо с провайдъра, че с тях удрям на камък? Не е желателно и да се появи някакъв досаден лаг. Нещо за идеята на колегата @papi92? Не са слагали обаче рестрикшън по мак адрес доколкото знам. Мога да сложа какво да е у-во и няма да има проблем с мак адреса.  /оффтоп При булсат го имаше този номер с ограничаването. Дойдоха, свързаха нета, обадиха се в централата, за да добавят мак адреса на рутера, а за всяко следващо у-во трябваше да се обаждам. Например, литне ли рутера в събота, чакам до понеделник за да добавят мак-а на лаптопа, за да го ползвам като кабелен. // Тези цъвули обаче, не ги знам какво настройват.
Най-накрая ще сложа един keylogger, ще ресетна настройките на рутера, ще ми го настроят наново и ще си свиркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с втори router след на Виваком оптичния приемник и техния рутер, който е някакъв дребен Huawei и не можа да изкара скоростта за която си плащам по Wi-Fi. 

Редактирано от nikolaef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка ти е втория рутер и за каква скорост си плащаш? Даже и на 1 метър ли не може да докара скоростта през Wi-Fi? А по кабел докарва ли я?

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, CVT said:

Каква марка ти е втория рутер и за каква скорост си плащаш? Даже и на 1 метър ли не може да докара скоростта през Wi-Fi? А по кабел докарва ли я?

 

По кабел я прави, втория рутер е ASUS RT-N53. Лаптопът е в същата стая с рутера на Виваком и не може да направи 50Mbps. През Asus-a я прави без проблем. От днес ще съм на 100Mbps ще видим там как са нещата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...