Jump to content

Избор на wireless рутер за домашно ползване


Recommended Posts

Рутера (Линксис 54ГЛ) ми е на 5 години и напоследък му се случва само на wireless  да губи пакети, на LAN връзка няма драми.  Почнах да се оглеждам за нов превантивно.

Обикновенно на wireless- а са закачени 3-4 устройства, а на кабел- две- три.

Посъветвайте ме към какъв рутер да се насоча. Ценови клас до 200лв. Ще се ползва в рамките на 70- 80 квадратни метра, така че силата на сигнала явно не е критериЙ.

Към момента изискванията ми са:

  • да позволява закачане на стена
  • опция за избор на статично ИП при работа в режим DHCP (за DVR- a)
  • цена до 200лв

 

Какво ще ми препоръчате:

 

1. TP-Link TL-WDR4300 N750 ми се струва, че ми върши работа за нуждите ми, но доста негативни коментари прочетох за бъгове във фърмуера му (забравяне на ДНС- и, забиване при сваляне на 2Г+ файлове)

2. Някой от новите N- модели на Линксис (нищо съществено не прочетох като отзиви за тях)

3. Друг?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 251
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 3 месеца се сдобих с TL-WR1043ND V2 който е с единствен недостатък че не поддържа 5ГХз. Което реших че се преживява. Досега работи стабилно и не ми е правил грижи. Всъщност бях тръгнал с идея за 4300 но нямаше наличен и не ми се чакаше, V2 е по-мощен от предишния модел но май не се поддържа от DD-WRT.

 

Ето този Asus RT-N18U го хвалят като яката работа.

 

Ревю - http://www.7tutorials.com/reviewing-asus-rt-n18u-router-high-end-hardware-mid-range-price

 

Иначе и аз се ослушвам за подобен който да сложа в офиса и да изхвърлим бучащия линукс рутер в ПЦ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с фабричен, ъпдейтнат до последния актуален. Какви са алтернативите?

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, за на Иво рутера говорех, че може да се сложи dd-wrt или open-wrt и какво ли още не, и ще му се увеличат и възможностите, и ще работи стабилно... Баща ми има такъв рутер и преди години се беше заинатил и правих разни упражнения на него и от тогава няма проблеми. Ще проверя с какъв фирмуер е в момента ако ви е интересно, когато мога.

С твоя не съм запознат и не мога да те зарадвам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, и аз съм с него от поне 2 години и...лоша дума не мога да кажа , въпреки че на всеки изискванията са различни де.. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 месеца се сдобих с TL-WR1043ND V2 който е с единствен недостатък че не поддържа 5ГХз. Което реших че се преживява. Досега работи стабилно и не ми е правил грижи. Всъщност бях тръгнал с идея за 4300 но нямаше наличен и не ми се чакаше, V2 е по-мощен от предишния модел но май не се поддържа от DD-WRT.

 

Ето този Asus RT-N18U го хвалят като яката работа.

 

Ревю - http://www.7tutorials.com/reviewing-asus-rt-n18u-router-high-end-hardware-mid-range-price

 

Иначе и аз се ослушвам за подобен който да сложа в офиса и да изхвърлим бучащия линукс рутер в ПЦ.

Тази ревизия не се поддържа.

В този ценови клас, а и в по- високия се представя много добре.

Новия модел е добър вариант.

Предложението на "EDINAK"  е хубаво.

WP_20130206_002.jpg

Има възможност за външни антени, но в случая ще са излишни

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микротиците са ясни, работят! Стига да можеш и знаеш какво и как да конфигурираш. 

 

В момента съм в WDR4300 , работи чудесно с оригиналния си фърмуер, тези забравяния на днс-и и т.н. са били в най-първите версии. Ако желаеш обаче DD-WRT примерно заради нещо специфично, препоръчвам ти по-евтиния WDR3600. Работи невероятно добре с DD-WRT, за разлика от 4300, имат разлика в радиата. 

 

Това разбира се при условие, че имаш нужда от 5гхз банд, ако ползваш само 2,4гхз вземай един RB951G , ще помогна за конфигурирането  :zustimm: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах TP-Link 3600 защото изискванията ми бяха основно две: да има гигабитови портове и 5GHz WiFi. Първоначално с фабричния фърмуер беше окей, докато не почна да се бози - WiFi-то зацикляше. Качих му dd-wrt и нещата рязко се подобриха докато един ден не ми направи впечатление, че 5GHz мрежа е почнала да поддържа скорост като 2.4GHz. Флашнах го с ъпдейт, че имаше наличен и се оправи... за няколко дена. Пак флаш, пак се оправи. Накрая качих OpenWRT и рутерът се държа мега стабилно! Направо къртеше от кеф!

 

За съжаление мина гръм през него и го почупи целия! Сега съм с Netgear WNDR4300 отново с dd-wrt (защото не поддържа openwrt), държи се чудесно макар и с малко по-слаб сигнал на WiFi-то, но заради малкият ми апартамент не е от значение.

 

Само да допълня още 2 цента: абсолютно всичкият ми допир до TP-Link гласи, който покрива поне 15на рутера към днешна дата, които са ми минали през ръцете за по-дълго и на различни места, твърди, че сток фърмуера sucks HUGE time! До такава степен, че почнах да ги флашвам с dd/open-wrt веднага след като ги изкарам от кутията. Съмвсем сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една и от моите забележки. Отделно пинга може да варира с над 50% в зависимост от активността на външната мрежа.

Обхвата се влияе и от натовареността..... с цел да му засиля обхвата го сложих върху тонколона.....това устройство така грее, че разлепи фурнира :hilezh:

Това, което не може да се отрече, че за две години не е забил нито веднъж... за цената си дава много (мисля, че съм го плащал на 150лв), но от друга страна, ако се ползва като домашен масов рутер за тази цена има по-добри решения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и се очакваше, пълен та%ак е къстъм фърмуер на съвременен 5гхз рутер. 

Точно наполовина е нивото на сигнала, става дума за OpenWRT BarrierBraker 14.07 final release 

 

h9wgqos3.jpg

 

Ще го оставя да отлежи ден-два, като през това време ще се опитам да пусна или cccam или oscam върху него, ако тръгнат стабилно има  някакъв минимален шанс да го оставя така. 

 

Но пак да кажа, оригиналния фърмуер на WDR4300 работи перфектно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пореден път псувах най-откровено и на висок глас един TL-WR841N, който по никакъв начин не желаеше да пуска повече от 20% сигнал през една тухлена стена на 7-8м най-отдалечена точка от него, без значение от настройки на канал и всичко останало. Имаше съвсем леки проблясъци при смяна на канал, но нищо съществено.

 

По случайност видях, че 14.07 е излезнал и реших да го пробвам. За съжаление е V9 и няма dd-wrt все още, че то до онзи ден нямаше и стабилно openwrt.... О, чудо! Рутерът изведнъж оживя! Сигнал, та се кине, скорост и на най-отдалечените точки, които само можеха да мечтаят за подобно нещо. Направо рай! :flehan: 

 

Продължавам с пълна сила да ги флашвам директно след разопаковане! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да го изтрая и един ден това недоразумение OpenWRT  :wall:   За разни архаични рутерчета е ок, ама за двубандовите е нескопосано ТНТМ  :verweis:

 

Това е със стоковия:

 

cyw3dtut.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече търся рутери, на които да мога да кача OpenWRT. Хич не се занимавам със стокови фърмуери. Поради тази причина broadcom чиповете съм ги банал.
Относно слабият сигнал на безжичното искам да добавя едни 5 стинки от мен. Всяка европейска държава има някакви регулации за нивото на електромагнитно замърсяване. Накратко - ако се посочи, че държавата където е настанен рутера е България, то антените не излъчват повече от 100mW. Ако се остави US (например), то излъчва доста по-мощно. Разбира се, има настройки в OpenWRT, които прескачат тези ограничения.

Редактирано от Smokie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това със OpenWRT, DD-WRT, SuperWRT (и предницата на А4 В5 :hilezh: ) е малко като андроидите, постоянно нещо не е наред и трябва да се рови. 

 

Инак за еднобандови евтини рутери става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак явно си има изключения, защото отново казвам колко щастлив бях с моя 3600 и OpenWRT при положение, че предимно 5GHz ползвах. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност с 3600 и DD-WRT бяха чудесни нещата, с OpenWRT радиата не работеха добре. Archer7 също не работи добре. Но има един друг момент, че аз гледам какво се случва в 5 гигахерцовия банд, на 2,4 само таблети и телефони работят и там не е имало драми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме карате и аз да флашвам моя 3600 сега деба... Проблеми до сега не съм имал със стоковия, ама след толкова хвалебствия почна да ме гложди от вътре.   :huh:  Ужасни сте.   :hilezh:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...