Jump to content

Тресе се автомобила при смяна на скоростите-автоматик


MI7ko

Recommended Posts

  • Отговори 99
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 15 часа, zafirovp написа:

Ами кутията си работи добре, често тръгвах със газ и спирачка (лънч контрол:)) та май от тогава хидрото умре.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Е, колко пъти?....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 6.01.2017 г. at 12:53, mib написа:

Здравейте колеги,

Темата е малко стара, но и при мен от няколко месеца го има проблема с тресенето при преминаване от 3-та към 4-та предавка и вариране на оборотите при спускане по наклон.

От вчера обаче, колата(Audi A6 4F 3.0 TDI ) вече не иска да превключи на 4-та, опитва за момент светва 4 и след това пак минава на 3-та и след 2-3 такива опита светват всички PRNDS индикации на таблото.

 

това е записаната грешка:

Address 02: Auto Trans        Labels: 09L-927-760.lbl
   Part No SW: 4F0 910 156 H    HW: 09L 927 156
   Component: AG6 09L 3.0lTDI RdW 0080  
   Revision: --H01---    Serial number:        0084107
   Coding: 0000001
   Shop #: WSC 02325 785 00200
   VCID: 28537BA3CBF31B436B3

1 Fault Found:
17167 - Shift Monitoring
            P0783 - 000 - 3-4 Shift
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100000
                    Fault Priority: 0
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 40
                    Mileage: 229735 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.01.05
                    Time: 16:29:48

             Freeze Frame:
                    RPM: 1888 /min
                    RPM: 1760 /min
                    RPM: 1088 /min
                    (no units): 42.0
                    (no units): 27.0
                    Temperature: 55.0°C
                    T.B. Angle: 11.0°

 

 

Моля за съвет от колегите с този проблем, как и в кой сервиз са го решили ?

колега какво се оказа? че и при мен симптомите са същите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега даде 2700лв за ремонт на скъсан вал между 3-та и 4-та. Държеше се по-същия начин, само че това с играенето на оборотите мисля, че ти е от хидротрансформатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, pe6koo написа:

Скъсан вал. И при мен стана така. Направо търси втора ръка кутия 

 е добре де, като е скъсан тоя вал защо включва четвърта от време на време и няма ли да има някакъв шум поне от кутията 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята включваше понякога, но повечето пъти си връщаше 3та. Ако я настъпиш минава в авариен. Карах я известно време на ръчни до 3та и един ден издумка и остана на неутрална :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха ясно да не я карам значи. направо на майстор. колко да си приготва горе долу 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ударена 6ца за части и ползвах нейната кутия :)

Рециклирах хидрото превантивно, да не се наложи пак да я сваляме и качваме - 500лв

430лв -масло, филтър и гарнитура на ЗФ

Вече за труд , кой както се уреди от 150 до 250

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.06.2017 г. at 17:09, eXploratiOn написа:

колега какво се оказа? че и при мен симптомите са същите

Получи се същото което е писали и колегата pe6koo - в един момент спря и на D се държа като на неутрална, даваш газ и не помръдва.

След като я отвориха се оказа че маслената помпа не и е работила и от там скъсан вал, а и хидрото беше заминало . Ремонта излезе 3000 лв. и сега е като нова :)

Редактирано от mib
правописна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/15/2017 at 11:58 AM, dupeto_e said:

Да пиша и аз моите наблюдения над скоростната. Взех колата август месец, Сменено масло на скоростната, ала бала. На 4-та , 5-та, 6-та при нормално каране, 1500 оборота, колата тресеше. Сменя ги без да се усети, но тресеше. И аз изчетох доста и си мислех за хидро вече. Това с оригиналните 18"-ки летни. Сега съм с 17"-ки, зимни и няма помен от ритане, тресене или каквото и да било, реди си ги по-масло, колата спи в движение. Чакам да видя на пролет с какво ще ме зарадва, но определено джантата има значение.

При мен е същото колега !? Само от гумите ли е проблема, защото аз и с зимни и летни 18-ки все го прави?

Редактирано от Juanes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
На 3/13/2017 at 0:00, Dimitar P. написа:

Такива са симптомите на хидротрансформатор.

Ремонта на хидрото е 500 лв.

Смяна на масло 400 лв.

Труд 300 лв.

Общо ми излезе 1200 лв.

Здравей, болен съм от същата болест и диагнозата ми е 2300-2500 лв съответно с нов и смяна на маслото, което смених преди около 5000 км. Направо съм впечатлен от цифрата която си написал която е всъщност на половина и честно казано само тя ме спира да не продам колата! Може ли малко повече информация къде може да се извърши рециклирането и ремонта. П.с. от Бургас съм ако има значение и още нещо наложително ли е да се сменят отново маслото и другите консумативи, че не мо стана много ясно от форума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 minutes ago, finev_v said:

Здравей, болен съм от същата болест и диагнозата ми е 2300-2500 лв съответно с нов и смяна на маслото, което смених преди около 5000 км. Направо съм впечатлен от цифрата която си написал която е всъщност на половина и честно казано само тя ме спира да не продам колата! Може ли малко повече информация къде може да се извърши рециклирането и ремонта. П.с. от Бургас съм ако има значение и още нещо наложително ли е да се сменят отново маслото и другите консумативи, че не мо стана много ясно от форума. 

МиД Авто във Варна, можеш направо да отидеш щом си от Бургас. Ще ти препоръчат и пълен рециклаж на кутията, защото с нова турбина, ако има нещо, което е тръгнсло бързо ще се износи след това и пак цената ще отиде на 2000-2500. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от Бургас и го правих в Мид. По-добре отиди на място, че еконта ще ти излезе 60+лв. Едно че е тежък, второ му слагат застраховка за 1000лв при транспорта.

Ако нещо не си сигурен в диагнозата, пиши ми да се видим, аз попарата съм я сърбал :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от това че е тръгвал с газ и спирачка. Просто и е дошло времето. Колата ми е 412 кс на двигател и 800 нм. Не се чупи кутия толкова лесно. Проблемите в притрисането се дължат на хидро , а грешката която записва между трета и четвърта е от износен Е - пакет. Най често там се износва , понеже той е най - малкия. Хубаво е да се пусне и един тест за антифриз. Аз имам напълно рециклирана скоростна кутия за такава кола к-т с хидротрансформатор. Мога да я дам с връщане на старата. Давам с ресет и последен ъпдейт на софтуера. 

 

Редактирано от bolid_auto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.03.2018 г. at 22:38, finev_v написа:

Здравей, болен съм от същата болест и диагнозата ми е 2300-2500 лв съответно с нов и смяна на маслото, което смених преди около 5000 км. Направо съм впечатлен от цифрата която си написал която е всъщност на половина и честно казано само тя ме спира да не продам колата! Може ли малко повече информация къде може да се извърши рециклирането и ремонта. П.с. от Бургас съм ако има значение и още нещо наложително ли е да се сменят отново маслото и другите консумативи, че не мо стана много ясно от форума. 

Това е цена само за ремонт на хидрото, скоростите не са отваряни.

След ремонта на хидрото скоростите си работят както трябва.

Маслото което сложих е на FEBI.

МиД Авто във Варна за рециклиране.

Намери сервиз да ти свалят скоростите и изпрати само хидрото.

Маслото според мен може и да не го сменяш щом си го сменял преди 5000 км.

 

 

 

 

Редактирано от Dimitar P.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...