Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

Някой да даде актуален цифров тунер задължително със СКАРТ изход,че нищо не откривам.Захранването не ми е проблем-ако е 12 волта ще е перфе,ако е 5 ще се купува адаптерче за запалка.Друго което искам да попитам е за един казус с антената на тунера.Колата е А6 С5 2.8 бензин-пробвахме с 2-3 антени на всевъзможни места:в краката,зад таблото,до колонката на водача и се получава следното-на място е добре,но даде ли на контакт сигнала направо изчезва!Сега последно е само с един многожилен кабел прекаран под оплътнението на вратата на пасажера и държи и на запален двигател на място-но тръгнеш ли край.Смущенията според мен са от таблото с токовете-тъй като кабела винаги минаваше от там където и да е антената-дори и отвън.Мисълта ми е ако някой го е правил да каже точно място и начин на прекарване така че да си работи максимално добре телевизията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 6 часа, malkoto jivotno написа:

Някой да даде актуален цифров тунер задължително със СКАРТ изход,че нищо не откривам.Захранването не ми е проблем-ако е 12 волта ще е перфе,ако е 5 ще се купува адаптерче за запалка.Друго което искам да попитам е за един казус с антената на тунера.Колата е А6 С5 2.8 бензин-пробвахме с 2-3 антени на всевъзможни места:в краката,зад таблото,до колонката на водача и се получава следното-на място е добре,но даде ли на контакт сигнала направо изчезва!Сега последно е само с един многожилен кабел прекаран под оплътнението на вратата на пасажера и държи и на запален двигател на място-но тръгнеш ли край.Смущенията според мен са от таблото с токовете-тъй като кабела винаги минаваше от там където и да е антената-дори и отвън.Мисълта ми е ако някой го е правил да каже точно място и начин на прекарване така че да си работи максимално добре телевизията

Моята антена са две разтягащи се пръчки и съм я наврял в тавана през предният плафон и ги разпънах колкото можах(около 50-60см) в града от време на време прекъсва но си зависи и от терена извънградско до 100 не прекъсва ,но това при ясно време без пресечени местности :) а я виж в Техномаркет може да го има този или да го поръчаш с доставка http://www.technomarket.bg/cifrovi-tuneri/neo-dvbt-2100-09130423

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вързал антената за джипиес, който и без това не се ползва и приема е както го е описал Пламен. Преди това имах такава за лепене на стъкло с усилвател - същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PLAMEN_79 написа:

Моята антена са две разтягащи се пръчки и съм я наврял в тавана през предният плафон и ги разпънах колкото можах(около 50-60см) в града от време на време прекъсва но си зависи и от терена извънградско до 100 не прекъсва ,но това при ясно време без пресечени местности :) а я виж в Техномаркет може да го има този или да го поръчаш с доставка http://www.technomarket.bg/cifrovi-tuneri/neo-dvbt-2100-09130423

Няма го колега,писах им отдавна и отговориха че нямали-за поръчка нищо не са споменали.И аз го обмислям тоя вариянт с антените в тавана от плафона и като остане време ще го пробвам.А към колегата който ползва антената за гпс-а:Къде и е извода на тая антена и има ли нещо специално при връзването или просто режа,запоявам си буксата за антената и ръгам в тунера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, malkoto jivotno said:

колега,този като гледам няма юсб-което е главното за което ще се ползва в моя случай

има,има отстрани е до dc in-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, malkoto jivotno написа:

Къде и е извода на тая антена и има ли нещо специално при връзването или просто режа,запоявам си буксата за антената и ръгам в тунера?

Извода си е зад радиото.

Не съм рязал и запоявал нищо, ползвах готов преходник:

 

image-5624553-28ded3c4d0c9a8cec6bdcb1707

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа ти говориш за една малка буксичка с винт на нея-пробвах с нея но просто като натиках центъра вътре в нея и опрях оплетката но нищо не стана-не хвана въобще сигнал-може и да не работи антената-колата е на приятел и много много не я познавам.Кофтито е че сега се сетих и че колата е с люк-така че и варианта с двете разпънати в тавана антени отпада.Тя работата ясно че е проба-грешка,но нямам много време за такива опити и ми се искаше някой да даде сигурен и изпитан вариант.

Преди 3 часа, apisabvgd написа:

има,има отстрани е до dc in-a

Значи се свързвам за да видим имат ли  наличен и направо да отнасям 2-3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е изчерпан декодера-ТЪРСЕНЕТО ПРОДЪЛЖАВА.Надявам се и предлагането

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам ето този

http://www.technopolis.bg/bg/TV-ACC-Other/ЦИФРОВ-DVB-T-ДЕКОДЕР-STRONG-PRIMA-VIII/p/17147

захранването се преправя от 220 на 5в елементарно. За антена ползвам обикновен екраниран кабел(тънък), на който съм махнал екранировката последните 20-30см и съм го мушнал в шофьорската колонка. Смущенията идват главно от захранването - с адаптер за телефон нестава работата. В момента съм с конвертор 12->5в 10А и няма помен от смущения.

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами интересното е че смущения няма-просто дава че няма сигнал и почва да сече картината.Иначе на музика и видео си работи перфе-дали е захранването или просто иска хубава и на точно място антена?А иначе тея преправянки от 220 на 5 някак си за сега мисля да ги пропусна защото така и гаранцията му отпада и ако се наложи трябва да го хвърлям директно.Не че са милиони де.А как става това преправяне:предполагам той вътре си има преобразувател от 220 на 5 и той се изолира и му се подава директно 5 волта от адаптера в запалката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преправях един точно по тая схема има диодна двойка след тансформаторния блок на която се подават 5в и всичко е наред,изкара известно време ама беше много стар и бавен и го махнах,иначе работеше.

Аз съм с ето тази малка антенка като от рутер изкарал съм я на таблото до шофьорската колонка,нямам сигнал само в тунел Люлин :) извън града си държи до към 110 горе-долу ако няма планини и тунели!

ПС:обмислям вграждане на антена в самата колонка,че да не седи на табблото не,че ме дразни ама...

Редактирано от apisabvgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно - силовата част на платката е "отделена", като захранването към "електронната част" минава през един голям диод - диода просто се отрязва и на негово място директно се подава +5в, а масата където и да е по корпуса на платката и е готово. Иначе какчеството на сигнала, специално за София, рязко се влоши на някои от каналите(the voice примерно) преди 7-8 месеца - май са "преместили" някой от мултиплексовете...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че вече двама души пишат за преправяне все повече ми говори за изключително трудното намиране на декодер със скарт изход на 12 или 5 волта!!!!Дано изскочи нещо-някой не продава ли нещо 2 ръка,че както казах не ми се занимава с преправянки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, malkoto jivotno написа:

Дано изскочи нещо-някой не продава ли нещо 2 ръка,че както казах не ми се занимава с преправянки

 

Имам един на 12в с изведен с кабел преимен фотодиод за дистанционното.

Към него има и кабел SCART to 10-pin minidin, работещ.

Свалих го от моят автомобил, щото се отказах от телевизията,

за сега заради камерата за задно виждане.

 

Ако те интересува, пиши на ЛС.

п.п. намира се в Ст.Загора.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги,да внеса малко новост по темата.Намерихме декодери на 12 волта със скарт изход.Взехме два-единия монтирах на моята си кола директно през а/в входа на заводския тунер и му удължих окото до под волана.За антена мисля да ползвам антената на телефона който има колата -удобно ми е отзад е точно при другите неща,но не съм пробвал още дали ще върши работа.Тъй като съм се заел и да правя същата система за един колега втория приемник е за него като при него ще се свързва с 10-пиновата букса.Голямо запояване и пробване падна докато го подкарам на моята кола:S8 d2 face-с 10ком не става,с 1 също-оказа се че трябва на 7 пин на минидина да се подадат +12 волта за да обърне на тв рнс-а.Картината дойде,трепти-сега знам че е заради pal/ntsc избора но кофтито е че декодера го дават сам да се прехвърля от pal на ntsc и обратно в зависимост към какво е закачен явно.В менюто тази опция ми е забранена.Дайте идеи как да стане:към какво и как да го закача за да се прехвърли веднъж и да си остане така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Момчета, имам следният въпрос, имам навигация и чейнджър в багажника, тв тунер нямам, понеже нямам време да се занимавам, а в задръстванията телевизията прави нещата по-леки, дайте ми акъл къде бих могъл да отида и да ми направят това за което говорите по-горе, сиреч да ми поставят цифров тунер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,колата каква е?Разполагам с готов кабел за връзка между навигацията и цифров тунер.Мога да ти го продам на символична цена-колкото ми е излезнал на мен.На теб ще ти остане само да си намериш тунер(декодер),да му пуснеш захранване-дали от запалката или от другаде и да закачиш няколко кабела.Ако колегите знаят някой наличен декодер който да върши работа да дадат линк,понеже аз преди време търсих и всичко беше изчерпано.Трябва ти да е със скарт букса отзад и  да е на 12 волта.Кабела който ти предлагам е като на всички колеги преправен оригинален кабел с кръглата букса и към него е навързана скарт букса.Изпробван е и работи на 100%

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 3 months later...

колеги, направих всичко по схема, но ми излиза само черен екран, без да мога да отворя настройки на навито или декодера, за да прехвърля картината на NTFC. Да го свържа към телевизор и тогава да променя тази настройка ли? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,на някои модели се прави с резистор,а на други се подава 12 волта на кабелчето от минидин буксата където е резистора без резистор.На NTFC се преминава защото ще ти мига картината-това че ти е черен екрана не е от това.Прегледай хубаво и даже прозвъни с мултицет всички връзки за 100% сигурност.Някъде нещо е грешно.По принцип трябва да се появи картина,но да прескача.Тогава вече се прави NTFC и всичко заспива.От къде си ако мога да помогна и на живо?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Декодера е като на колегата PROHARD от другата тема ( tv star t910 ) Той го е подкарал с резистор 10 кОм. При мен преминава в режим тв, но екрана е черен. Пробвах сега с 12 волта на минидин пин 7 и разлика няма, същи преминава в тв режим. Свързах го вкъщи декодера преди да прочета коментара ти и го прехвърлих в NTFC, но както каза не е от значение. Кабелите ги прозвъних. От Варна съм. Благодаря отново за съветите!

 

п.п. прикачвам снимка на скарта, номерацията, която следвам е вярна, нали?

1092EB29-F5BB-4645-B3F1-C6B417BAB2C9.jpeg

Редактирано от denislavst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D02BF685-1BF3-475D-80CB-069E1B1C746B.jpegСмених кабела с друг по-хубав оригинален скарт към скарт с всички запоени пинове. Използвах нужните 9 пина, другите изрязах. Взех и две мини-дин 8 пинови букси, понеже няма никъде 10 пинова както се знае. Разглобих както ще покажа на снимките по-долу и отделих пинчета ( 8 от едната и 1 пин от другата) запоих всички + 10кОм съпротивление, изолирах, просвирих и технически всичко точно. На практика няма промяна...Щом превключва на Тв, проблема няма да е в грешно съпротивление. С 12 волта към 7ми пин отново няма промяна.

308EEB7D-25C2-4162-9A24-433D820FF4D3.jpeg

ED75D7DA-42FD-4FC7-BAB1-2EBE78D388E8.jpeg

Редактирано от denislavst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...