Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, смятам към края на летния сезон да купувам такива, за да не сменям всеки сезон гуми. Според прочетеното от (и гледане на) различни ревюта са добри при всякакво време. Цената също им е добра. Какво е вашето мнение за тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 153
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Цената на ставащите за нещо всесезонни гуми е с малко по-ниска от два комплекта (зимни и летни) читави гуми в бюджетния клас които според мен ще са на същото или по-добро ниво заради компромисите при всесезонната. Навремето съм го обмислял за "градската" ми кола и се отказах от тези си идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как реши, че са трагедия, като се появиха едва този месец :)

Явно това е пропагандата и промиването на мозъци от Руснаците,нали те купиха Вреденщайн? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,малко от малко да се загледаш в зимна гума и в този насран мишлен ще ти се изясни много...

п.п. Взимам процент от всяка продадена гума вредещайн та затова ги препоръчвам наляво-надясно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не мога да повярвам колко надарени колеги има във форума.Един оценяваше гумите като ги пипа с ръка и му бяха ясни какво представляват,друг е нужно да ги види насрани и добива представа за тях :flehan:

Аз явно съм представител на старото поколение,което ги преценява след като ги покара  :nixweiss:

пп.И все пак е ясно,че Руската пропагандата дава резултати :hilezh:

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един оценяваше гумите като ги пипа с ръка и му бяха ясни какво представляват,друг е нужно да ги види насрани и добива представа за тях :flehan:

В предишната тема се разбих от смях в спора ви с колегата....да видим тук какво ще направите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tisho_psg,не знам какво искаш да кажеш и не разбирам мнението ти по темата с какво помага на Колегата...

Моето мнение е,че просто не си заслужават парите тези гуми,пък и ти гарантирам,че една проста дебика фриго2 за 75лв(1бр. 195/65р15)зимата ще се представи много по-добре от точно този мишлен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се яли за глупости!Всеки сам избира какви гуми да постави на автомобила си.А според мен не трябва да се обсъждат и същевременно осъждат и оплюват тези гуми,защото са нови на пазара и никой от нас няма поглед върху тях в реална ситуация на пътя.Тука напълно важи клишето,че българите каращи москвич говорят колко проблемни били новите модели Мерцедес или Ауди или каквото и да било.Стига сте спамели и ако не можете да помогнете на колегата,не се заяждайте с него,защото ще му заключат темата,а щом я е отворил значи има нещо което го интересува и му е важно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност темата е супер смешна защото гумата не се продава още пък мнения се търсят.

 

http://www.michelin.bg/about/media-centre/new-michelin-crossclimate-tire

 

Още по-забавно е че без да е продадена има отрицателни отзиви. Смееех.

Да не говорим за разни "експерти" които дават "гаранция" че за нищо не става. Надявам се гаранцията е писмена и е обезпечена с нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tisho_psg,не знам какво искаш да кажеш и не разбирам мнението ти по темата с какво помага на Колегата...

Моето мнение е,че просто не си заслужават парите тези гуми,пък и ти гарантирам,че една проста дебика фриго2 за 75лв(1бр. 195/65р15)зимата ще се представи много по-добре от точно този мишлен.

Не разбираш мнението ми? То е,че е тъпо да даваш мнение за гума излязла на пазара преди няколко дни и най-вероятно не си виждал на живо.Пак ли не разбираш?С какво помага твоето мнение в тази тема,като даваш мнение за гума която не е сигурно,че си виждал и на снимка??? За мен това е яко облъчване и трайно увреждане върху способностите ти да разсъждаваш.Как не си заслужава парите тази гума?Колко струва тя?За какъв размер пита колегата? Или е важно само да напишеш някаква глупост докато четете лекции във форумите?

*по принцип не ми е сериозно да споря на тема гуми,с хора който карат с бюджетни цървули като Дебика и я препоръчват пред Мишелин.

*Нищо лично към теб,но ми омръзна да чета писаниците по форумите на хора,който не си правят труда на мислят като пишат.

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си вярвате че една всесезонна гума,била тя и от най-висок клас може да се сравнява по проходимост и пътно поведение на сняг с чисто зимна гума,дори и от нисък клас значи незнам за какво обсъждате гуми изобщо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми супер. Как се държи Дебика Фриго при + 40 градуса за да мина на такива? Вероятно отвява коя да е маркова всесезонна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от това къде смята да я кара колегата и колко километри ще мине с нея.Но не това е проблема и или не искаш да го разбереш или наистина мисленето и възприемането ти е трудно!Тука всички се опитват да ти обяснят,че не можеш да даваш мнение за нещо което даже не си виждал а камо ли да си го ползвал!Просто тука има толкова много разбирачи,че повече няма сигурно и в Китайския Форум на Ауди,ако въобще има такъв :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя между 195/65/15 или 205/55/16 с нови джанти съответно. Спрях се на тях, точно заради момента за смяна между зимни/летни и че са нови и иновативни. Близки са по характеристики с летните и зимни гуми за съответния сезон. Пуснах темата, защото видях, че вече се продават в България, и идеята е да се събират мнения за тази гума, а не да се предлагат други, или да се обяснява как най-евтините били по-добри. Купих такива зимни и изобщо не бях доволен в края на сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой може да ти бъде полезен с преки впечатления за точно този модел.Ако имаш възможност най-добре два комплекта гуми и джанти.Така смяната пролет и есен е по-безболезнена. Ако се решиш да ги купиш-пролетта ще споделиш мнение за тези гумите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой в момента не може да ти каже как ще се държът на пътя,нито през летния,нито през зимния сезон.Със сигурност ще има и доволни,и недоволни.Аз съм с Конти и зиме и лете,аз съм доволен а има хора които реват като за световно от тях.Различни очаквания,различни мнения!Ако ги харесваш си ги купи и ги пробвай.Аз вече си купих чусто нови Контита за лятото,иначе щях да ги взема и да ги пробвам със сигурност.Живея в Бургас,тука сняг няма,а съм от Смолян и повярвай ми,че ако колата ти не е 4х4 ако ще и гуми за 1к лв. бройка да сложиш,падне сняг повече от 50 см. и не го почистят,без вериги няма да можеш и да помръднеш даже.Така,че смело купувай и каквото сабя покаже.Като не ти харесат ги пускаш в ОЛХ за продажба и ще се намери купувач веднага,но поне така със сигурност ще знаеш,че това не е твоята гума,или тъкмо обратното,това са гумите от които ти и твоя автомобил сте имали нужда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Някой да се е оборудвал вече с тези гуми, за да даде мнение? :)

Смених колата. Сега размера ми е 205/50/16, които са доста скъпи. За това обмислям отново тези гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш тук: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/CrossClimate.htm

 

5 човека са дали мнение, хвалят ги и на дъжд, и на сухо. За сняг още няма мнения.

 

Ако не си решил да са твърдо Michelin, погледни тези:

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Auto-Express-All-Season-Tyre-Test.htm

http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/92863/all-season-tyres-test-2015-top-all-weather-tyres-tested

 

Nokian Weatherproof изглежда доста добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Такова сравнение (на autoexpress) търся с включени и тези на мишелин.

Не бързам толкова, ще изчакам за мнения и върху сняг.

Според рекламните клипове са по-добри от другите всесезонни гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах днес 2 такива, още е рано за отзиви, но ревютата са обещаващи (все пак Goodyear Vector 4seasons май са с едни гърди напред). Първото което не ми хареса е, че нямат борд/ръб за пазене на джантата. Не знам дали заради това се получава оптически ефект, но старите ми изглеждаха по-ниски. Хубавото е, че са нов модел и стари гуми няма - всичките са преснички : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че има 2 теста за CrossClimate

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Is-there-a-true-all-season-tyre-We-find-out.htm

 

Доста всесезонни тествани от Аутобилд:

 

http://www.autobild.de/bilder/ganzjahresreifen-test-2015-6928515.html#bild1

 

Теста от Аутобилд в по-пригледен формат:

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-AutoBild-All-Season-Tyre-Test.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ревю  на гумите, : http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Is-there-a-true-all-season-tyre-We-find-out.htm

Аз се замислям сериозно за модела..

Не се кара колата много, още по-малко на сняг, въпреки, че е куатро , а може би и точно за това не е проблемно тръгването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...