Jump to content

Газов инжекцион за 2.7 битурбо


Recommended Posts

Та ще се слага газ на ауди а6 ц5 2.7Т но не знам на каква да се спра. Засега най-добрата оферта(най-добра от към съпричастност на газаджията) е за пълен кит ловато с най-големия им изпарител, компютър с обд и бутилка на мястото на резервната гума е на цена 1750лв. Това е оферта от човек в Стара Загора - Калоян. Ако някой е минал по пътя нека да предложи какъв ГИ да монтирам за да нямам ядове. Добре ще е монтажа да е в области Хасково, Стара Загора, Пловдив... до София не ми се ходи за един инжекцион, а и ако трябва да се донастройва нещо ми идва доста далеч(около 400км в едната посока).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата дилема е и при мен. За същата кола става въпрос. Поразпитах, заболя ме главата , първо трябвало да е по OBD протокол после трябвало да е с редуктор вместо изпарители ит.н.  Попаднах на едно момче от Варна и ми обясни по тел. това онова. аз съм от София и ще рискувам да си купя кит газов инжекцйон TAMONA от въпросното момче. и ще си я монтирам сам с помоща на подробна схема и кабел за настройка на софтуера, разбирасе с помощ по тел. цената е около 500лв. РИСКУВАМ!!!! . ЩЕ пиша кви съм ги забъркал.... по-нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калоян е добър специалист,опит с този мотор едва ли има?С бавните дюзи на Ловато едва ли ще се случи?Има да блъска бензин та свят да ти се завие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да препоръчаш нещо? При вас монтирали ли сте инжекцион на този мотор? Вие ли монтирате в Пловдив, че ви похвалиха а като звъннах ми вдигна някаква жена и започнаха въпросите тва 4 цилиндъра ли е, фси ли е...  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам в кой град си звънял?Нормално е е да получи повече инфо и да ти върне обаждане или да те прехвърли на техник,ако е имало свободен в този момент.Този автомобил е толкова претрупан и за да се направи както трябва изисква много време.Има и други колеги на които продаваме ланди и те също монтират.Има тема в която е обяснено на дълго и широко за този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как се проверява този EGT сензор дали е в изправност ?

Закачаш с VAG COM и гледаш дали има грешки. Ако са неизправни, ще излезнат веднага.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Ако колата е след 2001 г. мога да те посъветвам да загледаш КМЕ с ОБД.


Изпратено от моя BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здрасти. Късно видях коментара ти. Вече е с монтиран Stag qmax+ който си е с обд. Сега обаче ме гложди нещо друго... Самия компютър разбрах, че има опция да се върже към бензиновия нивомер и по-този начин да се избегне всеизвестния проблем с нереалните показания на стрелката за бензина. Та имаш ли инфо къде и как се връзва при ц5?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен, трябва да видя схемата, но най-верятно се прекъсва сигналния кабел от нивомера към компа/таблото и софтуерно се казва на компа да ресетва стойностите. Важно е да се знае дали газовия комп поддържа емулация на показанието на гориво за този модел автомобил.


Изпратено от моя BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, не се занимавай,не се вкарвай във филми. Моята е А3 куатро с два поплавъка, на сина е същата като твоята пак куатро и двете правят грешки с нивото в резервоара.Явно е типична повреда.Скоро сменях бензинова помпа, поради падане на налягането, уви по същия номер, същия номер е но помпата е с един изход а старата с два.Орязах някои неща и върви.Но нивото като падне под 20 литра когато иска светва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

+1 да не се занимаваш с нивомера. Имам 3 нови сензора за бутилката и трите не показват коректно. Ще си скъсаш нервите.  А STAG е добър компютър 👍

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 да не се занимаваш с нивомера. Имам 3 нови сензора за бутилката и трите не показват коректно. Ще си скъсаш нервите.  А STAG е добър компютър [emoji106]

Според мен колегата има драми с бензиновото показание т.е. докато кара на газ му пада бензина на таблото.


Изпратено от моя BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на MOBIKOM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е проблема, като се кара на газ не отчита правилно наличния бензин.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се случва само ако количеството в резервоара падне под 1/4. Ако се държи над това ниво си рабати нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...