Jump to content

Височина на калника при окачване 1BA


TDI_Fan

Recommended Posts

Колеги имам следния кофти проблем - предното окачване стои "вирнато" в сравнение със задното и няма ясна индикация от какво е този проблем. Ако е възможно някои с окачване 1BA (стандартното) да измери каква му е височината от земята до най-високия вътрешен ръб на калника (мерено през центъра на гумата).

При мен на задните гуми е по 56,5 см; предна пасажерска 58 см и предна шофьорска 59 см. Сменил съм задни пружини и тампони и задното окачване се качи от 55,5 на 56,5, но предното си личи , че е "щръкнало". Гледал съм маркера на пружините и са такива каквито трябва, видимо няма повдигащи планки...... В поведението на колата не се осещат проблеми, но като я погледна отвън и ми призлява+разликата между лява и дясна гума която е обезпокоителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 да измери каква му е височината от земята до най-високия вътрешен ръб на калника (мерено през центъра на гумата).

Ако мериш така може и няколко сантиметра разлика да изкараш! Не се мери от земята, а от центъра на главината (сентъра на джантата) до ръба на калника. Отделен въпрос е колко е меродавен ръба на калника, ако колата е имала срещи от третия род преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предният калник и задният калник с еднакви дъги на веждите ли са? На мен ми се струва, че отпред дъгата е по отворена отколкото отзад. За А6 Ц5 специално.  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята го е имала същия проблем и предишния собственик е решил да и сложи подложки отзад и я е вдигнал с 1 см.Сега изглежда ок почти,но е доста висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Предният калник и задният калник с еднакви дъги на веждите ли са? На мен ми се струва, че отпред дъгата е по отворена отколкото отзад. За А6 Ц5 специално.  :nixweiss:

Не е от това - гледал съм и други А6-ци (включително старата ми).

Проблема е видим и с просто око:

91e96ef9670b34b7.jpg

Все пак ще помоля ако може някои друг колега да мерне с рулетката (1 минута отнема) - мисля че ще е полезно не само за мен. За този размер става въпрос(мерете през средата на гумата на равно място):

792f4b4a4b561b01.jpg

Запандяшки сайт дано е от полза.

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/36565-A4-TDI-ride-height-please

 

То хубаво тоя сайт ма те джипове ли карат тия пичове - 70 см. Иначе гледам по размерите има и други с такива проблеми.

Ако мериш така може и няколко сантиметра разлика да изкараш! Не се мери от земята, а от центъра на главината (сентъра на джантата) до ръба на калника. Отделен въпрос е колко е меродавен ръба на калника, ако колата е имала срещи от третия род преди това.

Може да изкарам особенно ако едната гума ми е спукана :hilezh: . То по тая логика центъра през джантата как ще го хвана - ос с нивелир ли да си правя.

Относно калника - на масата коли (не и моита) си им изглежда нормално - мислиш ли че не е меродавно това?

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружините са чисто нови - друга тема е колко отговарят (уж ми дадоха най-високите а и колата се качи с 1 см от тях) - аз затова питам как ви варират размерите. На какво казваш амове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружините са чисто нови - друга тема е колко отговарят (уж ми дадоха най-високите а и колата се качи с 1 см от тях) - аз затова питам как ви варират размерите. На какво казваш амове?

 

Другият вариант- предното окачване, там какво си подменял по отношение амове(амотрисьори), пружини? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяни са само амортисьорите. Възможен вариант са, но затова искам да проверя височини, че не ми се дават пари и време ей така на посоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам с какво окачване съм, ако ми покаже някой на стикера при резервната гума къде точно се намира кода на окачването, ще погледна и ще замеря с рулетка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината от всякакво окачване информацията ще е полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да изкарам особенно ако едната гума ми е спукана :hilezh: . То по тая логика центъра през джантата как ще го хвана - ос с нивелир ли да си правя.

Относно калника - на масата коли (не и моита) си им изглежда нормално - мислиш ли че не е меродавно това?

Аз споделих, как според мен е правилно да се мери и как измерването ти ще е по-точно, пък ти ако искаш я вкарай в някой гараж и мери от калника до тавана разстоянието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с окачване 1BA.

Ето какво показа при мен ролетката:

 

От центъра на главината до ръба на калника - на всякъде ми е 38см;

От земята до ръба на калника (гуми 205/55/16 ~4...5mm. грайфер, 2,5atm. налягане) - на всякъде е 67,5см.

 

PS. Само че съм Avant 00г. . И аз споделям мнението на "Mитака". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен окачване 1ВА - 3.0 бензин Avant 02г.

гуми 205/55/16 - предни2.8atm. ; задни 3.0atm.

 

по метода на "TDI_Fan" - предни 67.5 см. ; задни 66.5 см

по метода на "Митака" - предни 37.5 см. ; задни 36.5 см

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

PS. Само че съм Avant 00г. . И аз споделям мнението на "Mитака". 

Ти го споделяш, ама измерванията ти показват друго - че няма значение от къде го вземаш :lupe: . Също така измерванията ви показват, че аз съм "изял" 10 см от самата рулетка и утре пак трябва да меря  :hilezh:  :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,5тди  Авант Куатро 2002  с гуми 235/45/17 и окачване 1ВЕ


 


по метода на "TDI_Fan" - предни 66.0 см. ; задни 66.2 см


по метода на "Митака" - предни 35.9 см. ; задни 36.0 см


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка имаш ли нещо за смяна отзад, понеже и моята е така клекнала, а съм с 1BE окачване..в багажника си возя едни допълнителни 60-70 кг, но не би трябвало да се отразява така на твърдото окачване и се чудя кое е за смяна..амове или пружни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че като съм мерил миналия път не съм гледал и съм изял 10 см. При мен размерите са 67 см на задните и 68/68,5 на предните. Като ви гледам размерите при мен проблема е някъде отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...