Jump to content

Бензин 99+ от бензиностанции Круиз?


Recommended Posts

Колеги, не намерих тема за бензиновите горива - мнения/отзиви и реших да пусна тази.

 

Днес сипах от Круиз за 1-ви път. Колеги много хвалят дизела там, та реших да им пробвам бензина.

 

99+ е на цена 2.40, което малко ме изуми при положение, че 98 super в Лукойл е 2.62.

 

Имате ли впечатления от въпросното гориво, защото аз изминах едва 5 км. от зареждането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ това което написа

+ Това че горивото е по-устойчиво към възникването на детонации

>Позволява по агресивен аванс

>По висока степен на сгъставане

>Повече надув на турбито

 

Истината е че горивата в нас не отговарят нито количествено,нито качествено за такива каквито ни ги предлагат.

Да кажат запознатите,че вече го чувам от няколко места.100 октановия на Шел бил внос,а не Лукойл-ски + присадки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на моите мотори съм пробвал всякакви видове бензин - 95,95+,96,98,100. Пробвал съм ги на карбуратори и инжекциони...ами няма никаква разлика м/у тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко коня кола става На въпрос, защото ако е 100 коня  - разликата от 2 - 3 коня няма да се усети, ама ако е 300 - вече отиват кум 10 коня и ще се усети, пък и разликата идва нагоре в оборотите, не при каране с 70 на 5 скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз чух,че вноса на Шел бил от Гърция или Австрия. Спциално за хай-тек бенДзина.

В Гърция няма такъв и остава друго място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 95 на круиз съм доволен , винаги е няколко стотинки надолу от другите бензиностанции и с абсолютно нищо не е по-лош . Даже днеска като сипах за 20лв ми дадоха и бонус - сладолед :)

PS - Ако на капачката пише 95, и 120 октана да сипете, няма да усетите разлика.

Редактирано от dimithur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разлика се усеща само когато сипя 98 от Ромпетрол. А Шелския е пълен ташак. Само името му е гръмко. Дори с 98 от Петрол колата върви по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS - Ако на капачката пише 95, и 120 октана да сипете, няма да усетите разлика.

+1

Изключението е когато 95 не е 95.

 

Имаше епизод на 5-та предавка, в която тестваха различни автомобили на дино с различни бензини.

На един (примерно форд фиеста) регистрираха дори понижение на мощността с високооктановия. При турбо субару имаше покачване от 20кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм работил в ШЕЛ. 100 октановия е внос от ГЪРЦИЯ. ТИР идваше специално от там заради него. Всичко си беше гръдско + фактурата която беше на гръдски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гръдския е от страна извън съюза.... :steinigung:

Ам за  акЪла неам идея ....

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди като карах бензинова кола най-лошо се държеше кочината с бензина на Шел V-mega-giga-turbo-power! Доста по-скъп от обикновения им 95 е а разлика абслоютно никаква.

После установих,че и дизела им е пълен боклук и от тогава в Шел спирам само ако ми трябва да си купя малко лед за питието....  :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо ли много от правените коли се карат с V-Power Racing/Nitro +(или там както и да се казва) или 100 октана от Еко?!? Вие си чакайте на стоковиците да усетите нещо различно като сипете от "скъпия" бензин. И такъв бензин се сипва главно заради по-голямата устойчивост на детонации и от тук възможността за по-агресивен аванс при настойването, а не за да накарате да литне иначе удушената стоковица с някоя стотинка повече на литър...

Когато направите сериозна кола тогава ще усетите разликата и това за което говора или пък за да е по-евтино си карайте с 95 за да разберете колко дълго може да "чука" аванса преди да се разлети нещо и да напусне коша.

Редактирано от A.Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои правени коли и колко много от тях?

Често съм сипвал 96 на Петрол и се усещаше лека положителна промяна в сравнение с обикновения 95,сипвал съм и 100 ОМВ и на всички вериги бензиностанции восокооктановите бензини и макар и слаба,разлика е имало винаги.Единствено от МЕГА-ГИГА-В-ПАУЪР на Шел никаква разлика в сравнение с 95 от която и да е бензиностанция!

Знам много добре каква е разликата носи по-високия октан на бензина и никога не съм очаквал чудеса от скъпия бензин.

Не целя да правя антиреклама на въпросната верига,просто споделям личния си опит.

Няма да пиша колко съм ОТВРАТЕН от нафтата им,защото темата е за бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички горива идват от Лукойл България. Тези, които са преференциални имат добавка (пример : 96 на Петрол е 95 с добавка. Имам познат които работи на такава бензиностанция и ми сподели ), Shell V-Power си е 95 с добавка. Shell V-Power Nitro е друга бира, той идва от Гърция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо ли много от правените коли се карат с V-Power Racing/Nitro +(или там както и да се казва) или 100 октана от Еко?!? Вие си чакайте на стоковиците да усетите нещо различно като сипете от "скъпия" бензин. И такъв бензин се сипва главно заради по-голямата устойчивост на детонации и от тук възможността за по-агресивен аванс при настойването, а не за да накарате да литне иначе удушената стоковица с някоя стотинка повече на литър...

Когато направите сериозна кола тогава ще усетите разликата и това за което говора или пък за да е по-евтино си карайте с 95 за да разберете колко дълго може да "чука" аванса преди да се разлети нещо и да напусне коша.

Явно производителите не са го разбрали това и са залепили стикера с 95 за красота и по- йофтинко да излиза на ганя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви производители какви 5 лева?!? Случайно да видя ганя, че говора за правени коли и да прочете някъде да съм написал слагайте 100 октана, въпреки че производитела е залепил стикер с 95 за красота на удушеняка...

 

Ако не си разбрал поста ми ще ти го "сдъфкам" за по-лесно - смисъл от такова гориво има за правени(модифицирани) коли, които имат нужда от такова гориво поради ред причини, а за сток си гледайте стикерчетата с предписанията от производителя за да няма после такива изцепки с постове от сорта на "тоя бензин хем е скъп хем пък не става, понеже на умреляка не се усеща никаква разлика като сложа от него и не можа да литне"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...