Jump to content

Избор на комплект носачи за Б6


bobitovn

Recommended Posts

  • Отговори 131
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Боби С Delphi си ток нищо няма да правиш скоро...

То е клас под Lem,TRW но по-добро от Monroe така че мисля предният собственик се е погрижил подобаващо не е избирал най-евтините варианти.Днес заминаха още два комплекта от Monroe хората са доволни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е колегата който продава окачване мейле.

Владо "ACE" му е ника а телефона му е +359 88 9442644

Можеш да потърсиш и " Bparts-bg във Фейсбука

Sent from Iphone 6

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби С Delphi си ток нищо няма да правиш скоро...

То е клас под Lem,TRW но по-добро от Monroe така че мисля предният собственик се е погрижил подобаващо не е избирал най-евтините варианти.Днес заминаха още два комплекта от Monroe хората са доволни :)

Правилно Мишо.Скоро говорих с Цецо и Любо от Д-Брос за различните марки окачване и те бяха на мнение, че Делфи-то е много добро.За сега ще стои и може би ще купя едно комплектче Монро, да имам резервни. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги, 

 

Малко да ъпдейтнем темата. Тъй като последното мнение в темата е от септември 2015та, има ли някаква промяна относно марките носачи? Делфи и Монро все още ли са за препоръчване? 

Вчера в сервиза ми казаха, че долните и горните ми носачи са за смяна. На този етап нищо от никъде не хлопа и тропа, нито стон! Както и да е.... От къде и какво точно трябва да си купя аз? В нета намирам това:

https://mot.bg/preden-remonten-komplekt-naprechen-nosach-delphi-mt182597-c15508

Но съм малко объркан - щом има преден комплект е логично да има и заден, но в този сайт не намирам такъв.... Колко общо са тия носачи  - 4 предни (ляв горен, долен и десен горен и долен) и още толкова отзад?? 

 

Пълен лаик съм, моля за разяснение :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 3г. карам колата и отзад не е пипана, повечето са така, затова и няма комплекти задни носачи.

А иначе отпред са общо 8 носача, по 2 долни и 2 горни за двете страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването отзад при А4/8Е/ е независимо.

Отвреме-навреме и там се прави реглаж.И не е казано,че трябва да е разбито.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нищо не тропа,не сменяй с ефтино окачване,че има голяма вероятност да се разтропа.

Редактирано от герги
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето моя опит.

Аз слагам от 350 лева комплекта и карам по около 4 години. Купувам ги тук от форума. Не ме интересува марката важно е да са нови и да са комплект. След 4-те години пак всичко долу и пак нови комплект. Такива заигравки ще сменя само единия или двата няма. Сменя се цялото. Той един тръгнал ли е...отиват си всички, колкото и да се опитвате да кърпите.

Така че за да не блъскате едни излишни пари, сменяйте всичко комплект. Това е тънкостта  в това окачване. Така по малко ще лежите под колата.

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е глупост :) Колко км им въртиш за тези 4 години? Аз за 3 години и близо 100 000км смених всички един по един, като съм сменял веднагс щом се разтропа. Е ако бях чакал от първия до последния някъде щях да си остана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да допълня към горното си мнение,че никой не ангажирам да прави точно така. Всеки сам си преценява. Аз също карам горе долу толкова, и когато сменях последните, имах разбити от всичките само 3 и то само на дясното колело. Двата горни и долния заден. Но въпреки това смених всички. Аз няма да и робувам през месец да сменям шарнири. За 300 лва не си струва хамалогията. Да уточня...сменявам си ги сам.

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Азв началото го играх със смяна само на разбити.Е да де ама първо нямам време да вися по сервизите, второ 3 носача ми излазоха колкото цял комплект Беса.С мойте 20 000км. на година с 15-ки джанти и внимателно каране, все Ше избутам 4,5 години.На парче никога повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dragotrd написа:

Така че за да не блъскате едни излишни пари, сменяйте всичко комплект. Това е тънкостта  в това окачване. Така по малко ще лежите под колата.

Щом си доволен от окачване за 350 лева,добре.:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bobitovn една и съща марка ли са купуваните по отделно и комплекта?

Не са една и съща, монтирах първо 3бр. Febi, след година махнах всичко и сложих Беса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Я да "вдигна" една стара тема.

Да ви запитам има ли разлика в носачите за нормално и спортно окачване? За пружини и амортисьори ясно, че има.

Ще трябва да смеям "кокалаците". Насочил съм се към един комплект на Делфи, но приемам и други предложения ... ако някой даде де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлика. Не знам делфи как са като комплект, аз мога да споделя че съм изключително доволен от Монро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка на B6 по-здраво ли е окачването от на  B5 или издържат еднакви километри преди да се разтропа?

 

*Разбира се говорим за една и съща марка носачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат малки разлики и като цяло мисля са по-здрави но не с много.

 

Аз миналия месец смених 1 носач и всички тампони на останалите носачи. Всичко ТРВ и 2 тампона бяха Лемф.

ще видим колко ще изкарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в окачването между B5 и B6 е само в носача към който е хванат амортисьора и биалетката.Всички други са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги използвам темата за да попитам сходен въпрос. Какво мислите за тези комплекти окачване които се въртят из форума и OLX за по 300-400 лв ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...