Jump to content

Подгрев странични огледала и нестабилност в задницата


Swimsas

Recommended Posts

Здр на всички от няколко дена приключих членството си в мазда форума тъй като се сдобих с една чудна а3-ка 2006 година 1.9 (105)

92ca5e4bc25562cae58e782afde3ed85.jpg

И разбирасе има някои дреболии за отстраняване ,първо не мога да повярвам че колата няма подгрев на страничните огледала ,мислех че всички коли с ел.настройка на огледалата имат и подгрев ,та въпроса ми е имам някаква не изправност или просто я нямам тая екстра.

И второто е когато карам дори и по леки неравносто с над 70-80 задницата започва да се клати не естествено наляво на дясно доста е некомфортно осещането ,дали някой се е сблъсквал с това.

Също не ми работи задната чистачка ,но още не съм стигнал до нея и затова нямам никакво инфо за проблема ,дали е някой стандартен проблем или аз съм просто карък

Мерси предварително на всички

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито!

 

Мога да помогна за задната чистачка - писали сме достатъчно в тази тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=165678

 

ПС. Ако колата има книжка - може да видиш в нея и да се ориентираш по кодовете на екстрите дали имаш подгрев на огледалата за странично виждане или не.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл!!

Как разбра, че нямаш подгрев, как опита? В топло време няма как да го усетиш така или иначе. Какво е индицирано на ключа за стр. огледала?

За задницата - звучи ми съвсем като да си за нови амортисьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно подгрева на страничните огледала е включен заедно с подгрева на задния прозорец,а съм сиготен че не работи защото огледалата стояха запотени 15 мин след като съм го пуснал.

А и един друг проблем не ми бачкат и двете бели лампи които трябва да светят като вкараш задна .Трябва да разглобя стопа да ги погледна ,но ме сънмява да изгорят и двете ,така че си мисля че е датчика за задната

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задницата, ходи да ти измерят геометрията, но на място където правят и реглаж на заден мост. Може само с това да се разминеш.

А за огледалата, щом са запотени, значи е топло, а щом е топло как да се оправят с подгрев ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! И добре дошъл! :)

 

На моята A3-ка подгрева на страничните огледала се пуска от ключа за регулиране на огледалата. Когато ключа е в средна позиция, огледалата греят:

27032011956.jpg?t=1301243757

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм. Когато ключът е в средна позиция огледалата греят, но само ако е пуснат подгрева на задното стъкло!

 

Имаш ли поне символа на врътката, Swimsas?

 

petrishki - какво точно ще му регулират на задния мост? Виждал ли си заден мост на A3 8P? Лично аз не знам какво има да му се регулира. Трябва му тресачка (тест за амортисьори). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей голям съм кърък проверих лампите не са изгорели излиза че е датчика за задна скорост ,някой знае ли къде се намира .и да явно я нямам тази екстра cc2d3cdf6b71cce3cdf6db98018afaed.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, очевидно я нямваш. Което не значи, че е невъзможно да се добави ;) 

Разрови се в темата с модификациите, имам някакъв спомен, че и друг се канеше да го прави преди доста време и дискутирахме, дали окабеляването е налично или не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за датчика който отчита че си на задна ,някой знаели къде се намира и от къде да достигна до него.Поне свърших една полезна работа проверих всички бушони с мултицета

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

petrishki - какво точно ще му регулират на задния мост? Виждал ли си заден мост на A3 8P? Лично аз не знам какво има да му се регулира. Трябва му тресачка (тест за амортисьори). 

Значи, че цялата кола може да е крива от удар и прочие ... Моята беше така :) След такава случка и наместване на предницата, много хора не ходят на реглаж на заден мост и и стоят криви колите и се клатя, на легнали полицай най-вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото не съм монтьор, режлажчик и прочие. Звъниш в сервиза, казаваш какъв ти е проблема и те хората ти казват "Да, за нас е или Не, не е за нас". 

Не може ли целия мост да си стой накриво 2 санта примерно и от там вместо задното и предното колело от двата края на колата да отстояват на еднакво разстояние, те да се разминават? Което обеснява заклащането по неравности, щото фактически стъпва първо едното колела, после другото ...

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За светлината за заден ход... само дясната крушка би трябвало да свети, а не и двете. Първо погледни дали не ти е изгоряла (ако имаш FIS би трябвало, ако е изгоряла да я отчете)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За светлината за заден ход... само дясната крушка би трябвало да свети, а не и двете.

Напротив. Колегата е със Sportback. Светят и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по скоро си мислех за тампони някакви. Смених едните и сякаш има подобрение ,но забелязах че има поне още 2 двойки ако не и повече .А за амортисьорите не че го отхвърлям но не мисля че са те няма нито хлопана нито тропане а и се проявява при скорост над 70 някъде и нагоре

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Swimsas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьорите са.....по принцип при коли с пробег над 100 000 работата е яснa....но тука идва финансовият проблем....и хоп пак редовният въпрос: "стрували си да се купува кола на старо от подобен клас ?".....Аз вече съм на мнение , че оптималният вариант е нова кола на лизинг....връщаш и следващата ,и така......

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Редактирано от venomcorp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моон, не знам какво точно, но се регулира и задния мост. Аз отидох да ми правят реглаж на предницата, че малко дръпаше. Останах много изненадан, когато ми казаха, че на тази кола се прави и на двата моста реглаж. Гледах като го правеха и си пипаха по щангите нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да кажа, и на моето копче за огледалата няма символ за подгрев, но като пусна задните реотани и огледалта греят и изсушават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето копче също няма символ...но с пускането на затоплянето на задният прозорец се пуска и подгрева на страничните....А относно реглажа на задният мост - да тази кола има реглаж на преден и заден мост.....Два пъти съм я водил до сега на два различни сервиза , направиха ми реглаж на двата моста , мога да постна и снимки на стойностите "преди" и "след" ако искате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако е така ще пробвам с един реглаш,а това за подгрева на страничните огледала не знам как да проверя имам ли подгрев който не работи или просто нямам

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако махнеш стъклото на огледалото би трябвало да можеш да видиш дали отдолу има подгрев заедно със съответните кабели или не.

 

От конфигурацията на автомобила (кодовете) мисля също би трябвало да можеш да разчетеш дали го имаш като екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...