Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Колеги, помагайте с идеи, климатроника спря да духа, май нищо не прави в момента... какво може да е? 

 

Хм. Спрях и запалих пак и се оправи. Все пак какво може да е?

Редактирано от bahkata007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Прочети ѝ грешките в контролера на климатроника, причините може да са доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26/2/2018 at 23:21, StanTanev написа:

 

Прав си по принцип :) В момента карам 4ф 2.7  quattro, въпреки многото негативни неща за този модел, за сега съм много доволен , да има си косури но.. Интересува ме главно как се държи тази кутия на това купе в 4g ? Имал съм кола с DSG , по точно пасат ЦЦ, и не съм много впечатлен, типтроника очаквах  да е по мек като смяна на предавки но и при 4ф си в грубичко.

С троника е една от наи бързо сменящи скоростите автоматик просто не се усеща.И аз съм карал ЦЦ имаме го в семеиството но да сравняваш 4G с ЦЦ нищо общо нямат.А6 4G куатро е невероятна поне един клас отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Доста изчетох темата , но не видях коментари за 4ф 2.0дизел 175 коня! Дето се казва малко инфо за сиромасите! ? Интересува ме мнения за мотора , и мнение за скоростна кутия ръчна 6 скорости , или с-троник автомат? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  не бях палил колата последните 7-8 дена и като пробвах се показаха 3 грешки така и не запали!   Не знам от къде да започна и кой да търся моля дайте съвет или номера на някой който разбира!!!   Благодаря Много!!

media-share-0-02-04-94e854fcb1d99c66280dca9ea51ff3124ef4ab28461780b785789a7de41a8656-770e2127-728a-4d4d-ac93-f23a9d756ed0.jpg

media-share-0-02-04-033bb4e98fa490337eb43ca6a79cac04ff9c636000c630df28069bac5726d21e-d414ef14-5c89-442a-92e3-f36cc9fbad88.jpg

media-share-0-02-04-eaeecb8d307c5c2bbe4494a7150d07362014ac5a1a5eccd330a08f79831d9d7d-cc168efc-cf29-4e2a-9e9b-bdc7595f0950.jpg

Редактирано от kamenkirev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

аз да питам и тук понеже не ми стана ясно за регенерацията на дпф филтъра в която колата влиза автоматично при определени суловия...

колата днес я карах 20 минути и я загазих пред офиса. 3.0 тди

перката въртеше като за световно след като слязох и я чух. постоях една минути и не спря и заминах къмн работа.

 

това ли е знака че имам проблем с ДПФ филтъра ? и някой ако може да даде съвет как да процедирам ако имам съмнения...

мерси

Редактирано от bahkata007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не значи. Това е първа степен на регенерация, която си се пуска често. Ако не й дадеш шанс да си свърши работата след около седмица може би ще премине към следващата фаза и ще

светне лампа. 

Сменяйте си превантивно датчикът за диференциално налягане на DPF филъра. Ако работи на 60-70% нито дава грешка, а филтърът се пълни. Чак като замине напълно дава грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ще продавам моя разпад и ще взимам по-нов разпад :) 2ката бензин що го няма грам по моргите...пардон по къщите, а само 3ки? Някой форумец нещо читаво ако продава да пише на лично :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.0TFSI  мисля , че  много добър вариант ако ще се разделяш с трактора :)  дават му разходи като на нашите ... ако е така ще е страхотно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, май наистина ще е или тоя мотор или тройката дизел. Ама май ще се пусна до Германия да си докарам нещо читаво или някой да ми докара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW съм карал 2.0 тфси в 4G (американка) и определено не заслужава присмех. Идва в комбинация с куатро и се премества доволно бързо.

220 кс и е много приятна за каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Аци said:

Колеги даите съвет за летни гуми на А6G4 тди куатро с размер 255/35/20. Благодаря предварително

На този размер фабрично излизат с Pirelli P Zero. Аз съм с такива, даже пише на тях AO ( Audi Optimized). Втори сезон съм с тях (35000км.)  и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой проучвал ли е опциите за чип/силов тунинг на 3.0тди?

не че знам каква е разликата :)

все пак ако някой знае нека сподели дали мотора позволява и струва ли си нещо подобно?

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/4/2018 at 10:25, Raino написа:

На този размер фабрично излизат с Pirelli P Zero. Аз съм с такива, даже пише на тях AO ( Audi Optimized). Втори сезон съм с тях (35000км.)  и съм много доволен.

Мерси за съвета Раино :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...