Jump to content

Размер джанти.


TiL

Recommended Posts

Колеги започвам да се оглеждам за 17" джанти за аудито за лятото, че сега е със 16" и не ми харесва как е. Новите джанти искам да са по-издадени, съответно ет ще е по-малко. Някой слагал ли е джанти 8ж ет35 и как стоят, има ли проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело, ЕТ35 8J е идеална джанта за C5, независимо дали е 17" или 18". Може да се поразтърсиш за снимки на колата на въздушния Иво, той кара лятото на 17" 8J

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 http://gumi.cars.bg/f190246Дайте си мнението. Достатъчно ли са здрави за нашите пътища, че нямам лични наблюдения, а по снимки ми се виждат "слаби"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17ки за мен са малки за ц5- 19ки или 18ки минимум. Суперлегерата е лека и хубава джанта, предполагам, че дори от сегашните 16ки разликата няма да е особено голяма в тегло, а във визията няма да има сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 17" е оптимална за тая кола и нашите пътища. То и на мен ми харесва голяма джанта с ниска гума, но условията са такива, че варианта не е разумен, ще изчакам Боко кавала да направи пътищата стъкло до края на тая четирилетка и тогава може и 20" да сложа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя от Кърджали внимавай, че преди години ми прати едни уж перфектни, а се оказаха 3 от 4 криви /иначе перфектна визия/. Тези от снимката на Дуно са страхотни в оригинален вид /много леки и здрави за ОЕМ/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 17" мисля че и става ненужно тежко и до този цолаж има някаква возия що годе добра на 18" почваш повече да се целиш от колкото да караш спокойно (поне аз съм така). Мойте 17" са 8J ЕТ35 225/45/17 тези от снимката ми ,но като цяло разликата с 16"(телефонната шайба) е доста голяма в теглото . Тези 17 на колегата по-горе са доста тежки ,но пък трудно се кривят което си е някакъв + .Мойте също са от Кърджали може и същия да е , каза че са оригинални но пише made in italy иначе са прави и тежки  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти 100%сиг съм, че суперлегера 18ка е доста по-лека от ментаци 17ки(реплики на ауди джанти). На duno са фетфайв, които наистина стоят много хубаво. Пътищата в София също са драма ама вече втора кола карам на 19ки и с малко внимание става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да скачам на суперледжера на пролет..сегашните ми ОЕМ-ки 16-ки са 9.5 кг, а Леджерата е 8.5 18-ката ако не се лъжа..ще се кара по-внимателно ама колата с по-големи обуща ще еее много арна :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой изнае ли отзиви за ОЕМ джантите, които се слагат на последните 4б и първите 4ф - тежест, здравина (моята ц5 е с такива, оставих ги с летните гуми 17'' и за зимата минах на някакви риалки 16'').

 

За тия става дума:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=134041&p=2463757

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оги, аз съм с такива през лятото. Досега(2 години) съм нямал оплаквания, но и не съм обирал големи "джакпоти". Струват ми се доста тежки, но и не съм имал досег с други 17-ки ОЕМ за сравнение. :)

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой може ли да подскаже за нас любителите на чесъна с бутилка на мястото на рез. гума, с какви параметри трябва да сe търси "патерицата", че да може да се монтира А6 Ц5? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е куатро трябва да си с пълноразмерна гума, ако е на предно гледай височината да е като на другите ти гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е диаметърът на патерицата да не се различава с повече от 4-5% от този на нормалните гуми, колкото е по-близък, толкова по-добре. Ако си куатро не е задължително да е пълноразмерна гумата, просто е хубаво външните диаметри да съвпадат, за да не хвърлиш диф, както и при предно.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...