Jump to content

Проект "Албена" - смяна ск. кутия, двигател и реставрация


Recommended Posts

Това трябваше да го направя преди много времено, но чаках да дойде време за новото стъклото. Става въпрос за корите под чистачките. Старите ле кажи-речи избелели пък и нали слагам все нови неща. Едната пластмаса я има в наличност в един сайт, докато другата трябваше да я чакам да дойде от Германия от традишън шопа заедно с трите врътки за парното

В началото си мислех, че и при седан и при кабриолет пластмасите са еднакви, оказа се че пътническата страна пластмасата е друга. Разликата е в едни там отвори..

 

Но лявата страна са еднакви - това е пластмасата

https://www.ecstuning.com/ES425276/

 

Дясната пластмаса за кабриолет

 

Дясната за седан

http://trshop.audi.de/konakart/SelectProd.do?prodId=53555&manufacturer=manufacturer&category=Structure&name=DEFLECTOR&model=0001
 

 

 
А ето ги и моите нови пластмаси
036993195-big.jpg?r=0
 

 

Горе са старите, долу новите

cleardot.gif036993191-big.jpg?r=0
 
 
После си купих и любимата ми марка чистачки - Michelin Stealth. След като ги имах преди време останах супер доволен, но профилактично ги смених с най-скъпия Бош и сгреших. Много бързо взема да стърже по стъклото а старите Мишелин-ки ги бях подарил ( все още няма стържене и чистят идеално на човека който ги дадох)
vw-t4-michelin-stealth-front-wipers-with
 
 
037074930-big.jpg?r=0
 
037074932-big.jpg?r=0
 
Ето така изглежда крайния резултат. От много отдавна си го рпедставях така.
Забелязах, че пръскалките на фаровете са ми лееко избелели и те и реших да си ги сменя, но цената от $70+ ме отказа. А свалянето е много трудно. Веднъж се опитах на старата и не можах да изключа кабела защото се свързват някъде в кухините на предния капак..както и да е..Намазах ги с един спец препарат и станаха като нови.
 
037083249-big.jpg?r=0
 
037083250-big.jpg?r=0
 
037083251-big.jpg?r=0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :) Някой ден по Пловдивските улици може да я мернеш

 

Днес си сложих и кожената ръчна спирачка. Тя е била опция за Final Edition кабриолетите, но не и за САЩ.

Та намерих си цялат ръчка, заедно с металната част отдолу, но тя е голяма играчка да се свали и затова само надянах кожата върху моята си. Има една малка подробност, че на тези кожените, бутона им за освобождаване и хромиран и доста си личи в колата, но аз не го слагам за момента да не разглобявам всичко, а и самия бутон има имперфекции..така че ме дразни :)

037087727-big.jpg?r=0

 

 

Преди много време бях взел ей тея майнички за закл/откл. на вратите. Оказаха се че са за седан, защото на кабриолета са малко по-различни, а тези имат малки грапавини... при кабриолета са с едни дълги линийки. Така че този ъпгрейд отпада

 

037087728-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имах още една малка подбробност, която е критична за автентичността - аптечка.

По закон в щатите (поне в повечето) не се изискват аптечки, нито пожарогасители. Аз също нямам нито едното, нито другото. Та реших да си взема оригинална аптечка, тъй като оригиналната я няма. Явно е минала срока на годност и са я хвърлили. Оригиналните са едни бели кутии със зелен надписа, но на колите след 96 са им слагали ей тези червените. Та ето ми новата аптечка, която си взех от дилъра - има марли, ножици и разни мазила.

Сложих я на ластичката определена за това. Също така ако след време си намеря пожарогасител ще сложа, но за сега дано не ми потрябва

:)

 

037113224-big.jpg?r=0

 

037113223-big.jpg?r=0

 

 

037113222-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колеги, след много предложения от колеги и хейтване на емериканските брони, си купих европейски брони. Това са предна и задна броня от Кабриолет Final Edition. Купих ги от Англия, тъй като е по-лесен шипинга. Характерното за предната броня е че използва мигачите и халогените от RS2. А RS2 ги използва от Porsche 933.

Задната броня също е различна от на всички други Б3/Б4 коли. Долната част е малко по-издута.

Предната броня я издирвах доста време, тъй като исках да е от супер редкия вид с пръскалки. Не исках да си запушвам системата... Та отне ми доста време да я намеря тази броня. Да допълня, че тези пръскалки не са същите като на RS2. Тези са по-високи и големи, докато RS2 са от Порше и са почти плоски върху бронята.

037076144-big.jpg?r=0

 

037076145-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди да инсталирам броните ми трябват подобаващите фарове "лупи". Имах един резервен комплект от известно време, който чакаше да бъде сложен. По принцип фаровете бяха в много добро състояние, с рефрешнат рефлектор в България до колкото знам. Стъклата бяха хубави но реших да сложа нови. Купих две стъкла от Холандия, Едното трябваше да се чака месец да го произведат ли нещо от сорта. Купих си и уплътненията от Ауди - нови. Малко трудно паснаха в началото но са ОК

 

036526424-big.jpg?r=0

 

 

Това са стъклата

036526426-big.jpg?r=0

 

036526429-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото не знаех, че при Рс2 е било така...интересно. По принцип не искам да инсталирам неща на кабриолета, които не са били опция. Единственото нещо, което наистина харесвам и си позволих да сложа е скоростния лост от Рс2. Всичко което имам по колата си е евтентично като цяло. Не бих сложил РС2 огледала или нещо от сорта което ще загрози колата и все едно я кара да бъде нещо което не е. Като един колега сериозно търси Рс2 емблема за кабриолеа си. Има къде по-важни неща да се правят по сигурността на пътя отколкото да се похарчат пари за емблема, която основно лъжеш себе си, че колата е нещо по-мощна.

 

Но такива дръжки ще потърся и ако по-натам ми се прави тунинг проект както съм замислил 20vT на седан или купе може да отиват

:) Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките безброй детайли, на които обръщаш внимание в проекта се базират на най-важното предимство според мен - комбинацията от белия цвят на купето с червения кожен салон.Това е впечатляващата основа, която осмисля целия проект и около, която се върти всичко.Ако колата беше някаква невзрачна едва ли щеше да даде идеята за такъв проект.Смятам, че си напълно прав, когато ми писа за важността на салона, че се гледа отвън и отвътре!

Видях и снимките с хардтопа, колата е супер - като audi coupe и cabriolet - 2 in 1 :).

Успех в проекта!

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да кажа каквото и да е  искам да подчертая че колкото и грозни да изглеждат на снимки, американските брони са много мъжкарски и здрави брони, докато както установих европейските брони са едни много (с извинение) гейски брони. Много меки, леки и незащитаващи колата кой знае колко при удар. Американския тип броня е изключително здраво направена част и допринася характер, самата пластмаса е супер твърда и от много странна пластмаса. Единствената грозна част на американската версия са обикновените фарове, това грози колата, не броните. Със старите брони колата изглеждаше доста по-дълга. поне по 5-6 см отпред и отзад.

 

Реших тези дни да си сложа евро броните пък каквото ще да става. По принцип си помислих, че ще стане лесно, но това не е така.

Както се оказа задната броня не се монтира по същия начи. При американската броня има 2 части - централна част с доста дебел и тежък алуминий, който е предвиден за удар с 16 мили/час без последствия за колата и периферна част, който всъщност е само пластмасова броня. Има по 2 газови амортисьора (на задната и на предната да обират удара). Та там са 3-те дупки за монтажа на американската броня. При европейската са 2 дупки и само едната е на същото място. Другата не съществува и съответно трябваше да се направи

 

Там където е точката оградено в червено трябваше да се дупчи:wall:

037175609-big.jpg

 

Ето как изглеждат отворите на европейско кабрио (английско кабрио)

037175536-big.jpg

 

 

Буферната част на американската броня

037131979-big.jpg

 

037131980-big.jpg?r=0

 

Двете части на задната броня и евро бронята в дъното

037131978-big.jpg?r=0

 

Това е без буферната част на предната броня. Това металното дето стърчи всъщност е края на газаовия амортисьор и за него се монтира буферната част

037175617-big.jpg?r=0

 

Двете части на предната броня

037175620-big.jpg?r=0

 

 

Албена без сутиен:rofl: (предна броня)

 

037175622-big.jpg?r=0

 

037175625-big.jpg?r=0

 

 

 

Това са любимите ми крушки. Страшно добре светят

 

037175628-big.jpg?r=0

 

И ето вече офицялно с RS2 фарове. Окабяляването беше много просто, Наложи се да разменя по 1-2 жички и нещата се оправиха. Благодаря на Джорданик и Коко за информацията как се свързват.

 

037175630-big.jpg?r=0

 

Малко е мръсно където е номера но забравих да го почистя. Остана ми само да боядисам и да купя халогените и да донаместя бронята

037175633-big.jpg?r=0

 

И задната броня. От едната страна пасне перфектно, но от другата се наложи малко скобите да нагласям. Сега колата изглежда малко Франкенщайн

037175640-big.jpg?r=0

 

като цяло изглежда добре. Това е последната грандиозна промяна, която правя по колата. Харесва ми и ще гледам да свикна с новата визия на Албена.

Също да не забравя - мъжкарските брони които свалих направиха колата доста по-лека мога да кажа. По-долу са теглата на броните.

 

Final edition предна броня - 9.5кг (без халогени, но с мигачи и решетки)

Final edition задна броня - 5.9кг

 

Американска предна броня

-централна буферна част част - 10.4кг

-заобикалящата пластмасова броня - 5.8кг ( с халогени, те са най много по 250 гр)

-газови амортисьри на бронята - 3кг.

Предна броня общо - 19.2кг

 

Американска задна броня

Буферна част с газови амортисьори -  16.7кг

заобикаляща пластмасова част - 3.1 кг

Задна броня общо - 19.8 кг

 

(19.2+19.8) - (9.5+5.9) = 39 - 15.4 = 23.6 кг
Това само по себе си е половин мацка на седалката :D

Мисля това е много прилично олекотяване от към динамична гледна точка. По-добро ускорение, по-бързо спиране, по-ниска консумация на гориво. Едва ли ще ги усетя кой знае колко, но пък със сигурност 23 кг е по-слаба Албена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ще стане, мн. добре си напаснал броните  :zustimm: Като им удариш боята и ще грейне. Дано успеят да я напаснат, че твоята мн. трудна за пресъздаване, ама щом хардтопа направиха би трябвало да няма проблем.
Жалко че нямате от дългите рег. номера, че да сложиш и една евро стоп бленда отзад съвсем на европейка, ще заприлича.:lol:
Инак за броните си прав тези евроброните са пълен ташак откъм защита, но за сметка на това па са скъпи, ама това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Междувременно пак поредните приключения с Албена. Снощи в иначе спокойния квартал където живея и по точно в нас долу около гаража чух шум към 12:30 през нощта. Слизам и гледам някой отворил вратата. Влизам в гаража и какво да видя : Едно пишлегарче кльощаво ми лежи пред колата и се крие. Взел ми чантичката от гаража с разни бележки и документи и рови за пари.:stupid:

Викам си ей ся ако имах оръжие в себе си стрелям на място. Щях да стана убиец и да ми тежи на душата цял живот. Даже обвинения няма да ми повдигнат ако съм си в нас. Но нямах оръжие в мен слава богу. Та тоя избяга..не можах да го хвана. Имаше преднина а и знам ли го дали не е въоръжен. Само фейса му видях. Не повече от 16-17 годишен. Има едни съседи дето децата им събират обитаците..та те са довлекли тоя сигурно.

Както и да е дойде полицията а у.. на сутринта дойдоха форензик детективите и гле'й какво става. Отпечатъци от-до. CSI Miami :D

До сега два пъти около мен се е случвало нещо престъпно и двата пъти все около Албена. Но този път целта не беше колата, Той просто се скри като влизах от задната врата

Та нали се беше подпрял на предния капак докато се криеше. За да подплатя с факти - Ето снимка от процеса. 

 

20160713_100716_1.jpg

 

20160713_100608_1.jpg

 

 

 

 

Редактирано от Georgiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно си постъпил, колега, относно това че не си поел пътя на пистолета. Като изключим моралните последствия които само ти си ги знаеш, има и доста сериозни легални такива.

 

Първо ако го беше убил със сигурност щяха да те арестуват. И въпреки че в Южна Каролина съществува така неречената „Доктрина на Крепостта“ където имаш легално право да убиеш човек в такава ситуация, пак има вероятност да ти повдигнат обвинение за убийство. Ще трябва да доказваш че си вярвал че живота ти е бил в опасност и т.н. Най-малкото щеше да ти е нужен много добър адвокат, които хич не са евтини. В крайна сметка най-вероятно нямаше да те осъдят, но стреса и напрежението на които щеше да бъдеш подложен през следващите 2-3 години щяха да са съкрушителни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве поне един бейзбол не можа ли да поиграеш с него :hilezh:... Еййй тая твоя кола привлича криминални типове  :ninja: все се въртят около нея по една или друга причина ;)

Ще го хванат тоя, ще му лъснат отпечатъците и после "за влизане с взлом" ....
Важно е че всичко е наред, но пък като знам на къде ще отиваш имай си 1-2 наум занапред :schlaumeier:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/14/2016 at 4:56 AM, Georgiiii said:

Викам си ей ся ако имах оръжие в себе си стрелям на място. Щях да стана убиец и да ми тежи на душата цял живот.

 

 

Живееш на място на което избор на оръжие дал бог и в това число достатъчно много несмъртоносно такова. Купи си една класическа помпа (12-ти калибър) Ремингтон (като на ченгетата) и сложи стоп патрони (пак от полицейските). Така риска да убиеш някого е минимален (щото от близо в главата ще го батисаш) и същевременно ще откажеш келеша да ти скокне с някой нож или малък пищов. Един изстрел в трупа от около 5-10 метра и е готов. Ако се дигне и избяга жив и здрав да е полицията ще се занимава с него. Но няма да е в състояние да те нападне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колеги, имам да съобщя една малко разчароваща новина. Налага ми се да се преместя от слънчев и приятен щат в сарото студено Чикаго... Ако някой си спомнят бях за няколко месеца там с Албена, и като видях какви студове, снегове, дупки и сол има направо ми стана жал. Та бях обещал да не карам колата на север повече. Е и така ще направя. Спазвам си на думата - оставям си Албена където и е мястото. Затворена е в гараж с огради, камери, вход с парола, определени хора могат да влизат само и още 2-3 подсигурителни неща, няма да се мокри или види каквито и да били елементи. Ще стои там незнайно колко време - докато реша какво да правя с нея. Разбира се за продажба и дума да не става. Имам си човек да ми я припалва и покарва от време на време. Антифриза ми е нов, така че реших да не го източвам, днес смених маслото (за 1700 мили това е 4-ти път който сменям маслото) Сложих си Castrol Edge 5W30 Full Synthetic. Боята съм защитил, напълних от без етаноловия бензин

Остана ми да боядисам броните и да купя халогени. По принцип много лесно и бързо ще ги свърша тези неща, но пък нарочно оставих колата незавършена, за да има какво да се желае. Някак си желанието ми се засилва да си я оправя след реме. Ако сега го свърша проекта няма да ми е интересно.

Това ми е последната снимка на колата, както и последната снимка на двете ми коли заедно. Малко тъжно но какво да се прави - пълно щастие няма! :nixweiss:

037202062-big.jpg?r=0

 

037202063-big.jpg?r=0

 

037202064-big.jpg?r=0

 

 

Между другото реших да ударя чертата и да видя колко ми е струвала колата до тука. Редно е да се направи след като приключа с брони и останали дреболии, но то този проект надявам се няма да свърши скоро. Винаги ще има какво да си донаправя.

 

 

Цените, които съм плащал за частите са почти точни (+/- долар-два) и са в долари. Ако  каквото и да съм купувал е било в различна валута, то е конвентирано в долар по тогавшния курс - точно колкото съм дал. Към някои от цените е включена цената за шипинг, защото така или иначе си я плащам. А някой части, които съм ги взимал заедно съм разделил шипинга и начислил на съответния брой части.

Също така много е важно да кажа че много (сигурно 50%) от частите съм ги търсил и намирал на драстично занижени цени..Я от ибей, я от други сайтове, които разпродават инвентара си (пазарил съм се доста), я с някакви купони за отстъпка, я от България. Доста от големите отстъпки са всъщност закупени от дилър на Ауди, тъй като никой не им купува части за тази кола и те ги пускат на безценица за да се освободят. Това че спестявам не значи че съм взел отпадъка, напротив, купувам само ОЕМ или най-добрите и качествени части, но отнема време да намериш ниска цена, Да не отворям въпроса за почти безплатния нов блок който купих и много много евтиното професионално сглобяване на мотора с кутията - само тези двете неща спестиха поне $6000, Една друга голяма част съм спестил като върша нещата сам - и се справям по-добре от повечето сервизи. Например смяната на радиаторчето на парното е между $700 и $1000 (поне 7 часа труд (по $100 на час) го изчисляват) като съм сигурен след това ще има тук пукнатина, там драснато, тук не пасва...Само ако кихна $1000+ в дилър на Ауди може да съм доволен. Та ето това са много спестени пари.
 

Ако някой се опита да направи колата със същите неща днес, крайната цена гарантирано ще е с поне 1/3та по-висока сигурно. В изчисленията по-долу съм дал и суми за части, които или съм губил по-погрешка поръчал или са ми ги откраднали, или както един път ми изчезнаха уреди с барче от германия за над 185 евро с шипинг и банкови тарифи за превод. Написал съм и консумативите като гуми и ремъци - те все пак са много важен и скъп материал за колата. Не съм включил и доста малки нещица, които съм забравил по колко струват (например боята на капаците на главите, разни скоби и болтове, поне едно 2-300 пари) и дори имах дарение от колегата Emilion. Имам помощ и от доста други хора, имам части и от esox hunter, за които съм много благодарен.

 

Цена на Колата - $2900 
Двигател Блок, ориг. Ауди - $595 (включително и шипинга)

Цилиндрова глава 1, ориг. Ауди - $599
Цилиндрова глава 2, ориг. Ауди - $599

Радиатор ориги. Ауди - $114 (закупен на разпродажба от ауди дилър с огромната отстъпка от $300)

Радиаторче за парното ОЕМ Бер - $75 (закупено от България)

Термостат ОЕМ Бер и 6 броя свещи ОЕМ NGK BKUR6ET-10 - $50 (закупени с отстъпка)

Кабели за свещи NGK - $70 

Водна помпа Geba - $60

Ремъци, Ролки и няколко Маркуча - марките Continental, INA и Audi - $214

Разширително казанче антифриз Febi - $38.88 (по-натам ще сложа оригинално казанче)

Регулатор налягане на горивото OEM Bosch - $28.22

Гарнитура на дросел - Виктор Рейнц - $1.26

Гарнитури за глави и колектор ОЕМ Виктор Рейнц - $90 (закупени с около$25 отстъпка)

Болтове за главите ОЕМ Виктор Юго - $40 (купени с поне $30 отстъпка)

Охладител на маслото OEM NRF - $40 

О-пръстен за охладител на маслото ориг. Ауди - $5.95

Инжектори Бош - $134.90 (купени с $20 купон)

Скобички за инжекторите - ориг. Ауди - 6х$2.25 = $13.50

Въздушен филтър за двигател, ориг Ауди - $20

Болтове за притискател и маховик (намерени с отстъпка) ориг. Ауди - $29.60 (закупени с отстъпка)

Slave Помпа съединител марка SASCH - $46.79

Главна Помпа съединител OEM FTE - $25 (закупена от разпродажба, намалена от $115)

Алтернатор оригинален Бош 120А - $90 (закупен на разпродажба последна бройка от $200+)

Филтър масло ОЕМ Ман - 3х$5.75= $17.25

Зелен и син кабел за двигател ОЕМ Бош - $75

Уплърнения капаци на глави, ориг. Ауди - 2х $5.39= $10.78

Маховик  ОЕМ LUK DMF 022 - $348.79 (купен с 20-30% отстъпка)

Болт пред колянов вал, ориг Ауди - $16.45

Болтчета за съединител и педален механизъм, ориг Ауди - $5.12

няколко уплътнения за скоростна кутия с номер 016311113C и 2-3 други - $17.01

Хидравлична течност Pentosin CHF 11S - $19

Масло за скоростната кутия с пробки ориг. Ауди - $93.10

Масло за разроботка на двигателя $40

Антифриз G13 Audi - 2 или 3 бутилки с остатък от предната ми туба - Около $90

Някой температурен сензор сменен не от механика, оригин. Ауди - $45

034 маунтс за скоростна кутия - улична версия - $55

034 скъсен шифтър - сглобка VAG части - $124.44

Възстановяване и преправяне на тампона на вилицата на скоростната кутия, вкл и течността против развъртане - $25 (правено от мен, засега без проблеми)

 

Кондензатор за климатика OEM Valeo - $50 (намален от около $100+ последни 3 броя)

Компресор Климатик Zexel Valeo - $303 (закупен с $100 отстъпка - последен брой)

 

Премахване на стария двигател и кутия и инсталиране на новия (тука е мега отстъпката) - $1500 +$200 бонус от мен = $1700  Правена беше от техник, който работи и е топ маханик в Audi of Hilton Head, SC (може да се провери) Той работи по смяна и работа/настройка на всички текущи модели на Ауди - от А3 до R8. Той е собственик на редица Ес-ки, както и навремето е имал 90 Б4 и е запознат с тънкостите и особеностите на 12 клапановия двигател в колата ми. Работата беше правена с оригинално оборудване и инструменти с единствената разлика, че в неговия гараж. Например динамометричния ключ, който той взе от работата си 

беше на стойност около $1500. Инструмента е идеално точен. После получих безплатно зареждане на климатика и безплатен лазарен реглаж на 4те гуми в горепосочения дилър

 

Дойде края на досадното тропане по предницата на Б3,Б4 и купе (няма кабриолет) монтажен кит за макферсон - $100- закупен от България + $50 за нови чашки от Голф/Бийтъл/А3 + монтаж $200 = $350

Полуоски оригинални за ръчната кутия, рециклирани от А1 - $167 (намерени последни бройки с незнайна отстъпка)

Солидни спирачни линии - $79.95 (ще стане дума вероятно по-натам)

Заварка Ауспух за ръчната кутия- $280

Амортесьори, ball joints TRW, и няколко други неща на които още не им е дошло времето - $150  (закупени от ентусиаст който си е продал колата и продаде целия комплетк части в кутиите, закупени са от него за над $400

 

Фарове тип RS2 - $400 (закупени от България)

Стъкла за тип RS2 фарове - Hella - $200 (закупени от Холандия)

Скоростен лост OEM от RS2 с нова естествена кожа  - $327 ( закупен от тъп Поляк в Германия)

Странички капачета на капака на гюрука - $24
Кожена ръчна спирачка, ориг. Ауди, употребявана- два броя - $150 (закупени от Англия)

Ребилдване на круз контрол модула - $55- $20 за двата доп. модула които дадох = $35

Два вакуумни клапана за круз контрола на педалите, ориг Ауди - $60.11 (намерени с $20 отстъпка)
Два безплодни опита за зумер - $20

Лостчето за чистачките и борд компа, педал за газта, стикери за бушонно табло, двете донорни топки за скоростния лост, резервен оригинален ключ - $350 (От традишън шопа в Германия)

Гума за педал на съединител 3-4 броя, ориг. Ауди - $15

Лост за мигачи/фарове, ориг. Ауди - $85 (закупен с пазарлък от ибей)

Леща трети стоп на багажника ориг. Ауди - $59

Кора за под двигателя - $40

Болтове за кората $3

Външен температурен сензор и болтчета и скобички за тук и там, ориг. Ауди - $80

Пластмаса под предно стъкло ориг. Ауди - $30.68

Пластмаса под преден прозорец - пътническа страна + 3-те врътки на парното - $78 (с шипинг от Германия от традишън шоп)
Чистачки Michelin Stealth 2 броя - $25

Лепенки Аларма ориг Ауди - 2х$3.84 = $7.68 (после купих и още 3 лепенки)

Поленов филтър, ориг Ауди - $18.23

Капачки за болт на чистачки, орги Ауди - 2х$2.48 = $4.96

Кора за под волана (панел за коленете) - $30 (счупих моята си и се наложи да намеря втора)
Втори резервен Windschott - $35

Преден номер Албена - $49 (закупен от Германия)

Задни тонколони Nokia - $90 (закупени от Англия)

Комплект окабеляване на багажник - $68 (закупен от Германия, по-натам в темата ще го обсъдя)

Аптечка, ориг. Ауди - $14 ( закупена с пазарене от $25)

Капак за бушонно табло, ориг Ауди - $25 (намерен в ибей от разпродажба на Ауди дилър от $75)

Крушки Osram Cool Blue Intense за фарове  - 2х$25 = $50

LED крушки за номера - $11

LED крушка за интериора - $5.56

Заключващ "бастун" за волана - марка Club LX - $45

 

Амортесьр преден капак ориг. Ауди - $50

Амортесьорчета заден капак ОЕМ SASCH - $40 (не помня точно колко бяха)

Механизъм за шоф. стъкло - $75

Жило за отваряне на капака ориг. Ауди - $17.82

Гумено уплътнение за антена ориг. Ауди - $21 (закупени то Англия)

Телескопична антена, ориг. Ауди - $50

Уплътнения за предни врати предна част на стъклото - $40 (закупени от Традишън шопа в Германия)

 

3-те уреда, включително и датчиците (закупени от България) за налаягане на маслото за уредите, както и загубените уреди от Германия, кактои окончателните 2-3 броя уреди, които имам - $285

 

Седалки рекаро - $627.02 ( закупени от Англия след почти дву-месечни преговори с идиот)

Шипинг Седалки Рекаро - $533.37

Допълнителна опаковка за шипинг на Рекаро - $56.22

Боядисване на Рекаро седалки - $650

Странични пластмасички за седалките Рекаро - $70 (закупени от Германия)

 

Хард топ - $1277.67 - 800 паунда (закупен от англия от нормален човек)

Шипинг Хард топ - $1074 + $60 мито = $1134

Хардтоп крик - $250 (закупен от Германия, но ще стане въпрос по-натам във времето за него)

Боя хард топ - $600

Болтове и шайби за прикачане на хардтопа, ориг. Ауди - $25

 

Джанти Болеро с подарък гуми Michelin Pilot Sport 3 - около $700 (закупени от Англия)

Шипинг за джанти Болеро - $493
Болтове Wagner за Джантите - 16 х $1.73 = $27.68

 

Волан Нарди с шипинг - $650 (закупен от Традишън шопа в Германия)

Пластмасова кутия зад волана с метален пръстен за волана Нарди - $49 почто нова, закупена от Агнлия

 

Задна броня, ориг Ауди Final edition- $93 (закупена от Англия)

Предна броня с много редките пръскалки за фаровете - $210 (закупена от Англия с много зор и пазарене)

Решетки за евро Final Edition броня - $120 (закупени от Англия)

Мигачи предна броня Final Edition - $150

Специфични жълти крушки за мигачите Osram - $5

Шипинг Брони Final Edition в Англия от продавач до доставчик - $78

Шипинг Брони Final Edition до САЩ - $856 - DHL Express

 

 

Химикали и препарати за обезмасляцане на колектора и оригинални Ауди козметични продукти - $114+$50= $164


Ново стъкло, оригин. Ауди - $0 (покрито от застраховката но струващо около $500+)
Ауди 90 б4 - $1000 - закупено заради трансмисията

LG CD плеър с инсталацията - $160 (откраднат)

Дървена топка за скоростен лост за автоматика - $30 (закупена от Германия)

Гуми Kumho за вторите 15 цолови оригнални джанти - $300

Смяна на спирачки и накладки с марка Брeмбо и Вагнер плюс спирачна течност и предни амортисьори, и слагане на Гуми Kumho 195/65/15 - $800 с частите и труда

Смяна ремъци и ролки и антифриз марка Мерцедес, от хора, които не знаят какво правят - $900 (с оправяне на незнаен проблем)

Механик да ми пренареди кабелите за да не духат перките на обратно, след като горепосочените обърнаха полюсите по някаква причина - $100 без касова бележка

 

= $25059.52

 

В крайна сметка ми излиза една солена сума..Такава е цената на една използвана А5-ца да речем или А4-ка на 2 години.. или чисто нов Golf GTI... и доста Хонди и Тойоти могат да се купят която няма да ми дават главоболия, но пък мойто си е мое и няма замяна. Нова кола се купува елементарно, а с проект "Албена" се изправих пред много предизвикателства.  Но предизвикателствата няма да спрат до тук. За вбъдеще както вече казах ще си боядисам броните - ще струва около $1000 долара. Халогените нови са около $300 за комплекта.
Искам и да си сменя мекия таван с оригинален червен такъв. Там ще идат минимум $2500. Предвидил съм смяна и на лагери, профилактично като сменям спирачките и спирачните линии. Може и да сложа нови челюсти. 

Имам още поне 5 подобрения по колата, които ще отразя по-натам. Наример за антената на радиото си е цяла тема. Там е сложно. Имам и да си инсталирам комплект кабели за багажника - профилактично преди да се прекъснат моите. Имам го комплекта, но не ми остана време

Много благодаря на всички, които подкрепят и следят проекта. Темата ще изплува надявам се един ден 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжна работа човек, като го четях това и ми стана гадно. Толкова труд, усилия и пари и сега консервация :huh: Какво да се прави понякога се налагат жертви дано поне са оправдани. Относно сумата по проекта то и аз си мислех, че към 25-26 хил. $ и явно съм познал ?

Жалко, че поне за известно време няма да чета за твоя проект- мотивираше ме, а и ми даваше стимул, като почне да ме изнервя творението на Гюнтер и Шванц :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги малко да събудя темата.

На днешния ден преди 20 години в завода на Ауди в Некарсулм е произведена Албена

Честит рожден ден на моята кола :birthday:

037817480-big.jpg

 

За рождения ден ще получи няколко големи подаръка, но те са по път все още

Имам няколко малки подобрения, които ше кача в идните дни.

 

Това е първото от нещата. Нали обичам да си сменям маслото често и обикновено се дразня докато развия пробката и след това ако я изпусна в маслото..после с магнит търся и се мацам.

Има една друга пробка. По принцип бях харесал марката Stahlbus (немска) - около $50
blister_package.jpg

 

funktion.gif

Но stahlbus-а е от алуминий или от стомана..не знам

Но намерих подобна, че ако не и по-добра пробка от времето когато Fram са били високо качествена марка..(сега са шит)

Произвеждали са се преди 10-тина и повече години и има тук там се намират в нета останали нови.
Материала е доста по-красив - една от прияините да го взема - Месинг а силиконовия маркуч е с неземно качество.

Идеята е, че пасва на мястото на старата пробка и има отвор, блокиран от съчма. Когато искам да източа маслото завивам маркуча и една жичка (телче) натиска съчмата на пробката и отваря канала. Маслото се извежда по маркуча и след това като отвия маркуча с накрайника - канала се затваря. После си завивам предпазната капачка за всеки случай. Тя е ъплътнена с О- пръстен на пробката. Ако нещо съчмата изтърве дори и капка то все още ще е херметически уплътнено.

Много съм доволен

 

037817103-big.jpg?r=0

 

037817104-big.jpg

 

037817105-big.jpg

 

037817106-big.jpg?r=0

 

037817107-big.jpg

 

037817108-big.jpg

 

037817109-big.jpg

 

037817110-big.jpg


037817116-big.jpg

 

037817111-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

За броните които имам взех халогеноте. Както знаете са същите за 993 и RS2.

Отзад имат 2 букси. Едната е за паркинг габарит но не се използва на нито едно ауди. Само при порше е. Другата букса е същата като моите оригинални щатски халогени.

037783966-big.jpg

 

037783967-big.jpg

 

037783968-big.jpg

 

037783969-big.jpg

 

 

Редактирано от Georgiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...