Jump to content

Избор на А6 Ц5 1,9 ТДИ


Recommended Posts

Здравейте колеги.Искам да сменя 100-цата 2.5 тди с А6 Ц5 1.9 тди  2000г+, може ли да ми кажете при покупка какво да гледам.Консумативи,разход, подръжка.И кои са и слабите места.И между другото какви са ви мненията за пасат 5.5 със 1.9 тди мотора.

Редактирано от venkobreiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пасата е по-некачествено изпълнение. Шумоизолацията, оборудването и всичко му е под-качеството на аудито. Аки можеш си намери куатро с тоя двигател и ръчни скорости. Ролки и ремъци са ти между 550-750лв според това какви части ползваш, колко пари за монтаж ще ти вземат. И двете коли се обслужват по един и същи начин(разглабя се всичко отпред за да смениш ролки и ремъци). Тия двигатели от тези години са помпа-дюза и дават по-висок разход от по-старите 1.9, искат хубава нафта(малко по-капризни са) и хубави масла. Та според мен не си заслужава да се заглеждаш по пасата ако имаш пари за а6 и изпадне читав бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този мотор А6 много рядко излизат читави, просто предлагането им е малко. Пасати има доста повече, като предлагане с този двигател и може би по-лесно би се намерило нещо читаво. Отделно ако трябва да е куатро аз А6-ца 1.9 131кс не съм виждал куатро, може и да има ама сигурно е някаква бяла лястовица. Пасати със същия мотор и 4-моушън колкото искаш, даже избор има. Добре е да се знае че точно при тоя пасат 4-motion = quattro. Та аз лично ако съм на твойта дилема ще търся по-скоро пасат, не е като да няма. Примерна обява http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11454595775824921&slink=csb942

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези мотори (131 к.с.) не са никак с евтина поддръжка за годините си, а екземпляри до 150х км. трудно се намират. Лични впечатления от такава кола на мой познат. Но хубавото е, че след качествен ремап, и рециклиране на турбото тръгват доволно, а при умерено и спокойно каране на дълъг път разхода може да падне под 5/100. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пасат б5.5 няма 110 коня. На стария ми пасат ми харесваше доста повече муцуната от на сегашното ауди, борда му е много по-информативен и с повечко благинки отколкото при ауди, като си включил темпомата ти се почвява индикация на таблото, а при ауди го няма. Обаче както казах са по-зле от към шумоизолация, таблата на повече пукат/скърцат при неравност(не е нещо фрапиращо, но го има). Иначе като цяло наистина пасат ще намериш по-лесно и точно този пасат и предния(б5) са с торсени което си е куатро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално е пасата да не е на нивото на А6, все пак той е А4, в този клас фолЦваген нямат представител от тези години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е като на а4 не разбрах? Габаритите ли? Пасата определено е по-широк от а4. А4 е може би най-безсмислената кола според мен... заслужава си само ако е някоя рс-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак се почна с безмислиците... сигурно за тия дето карат голф, полото е ненужно, ако питаш тези с А8 сигурно ще кажат че всичко надолу е безсмилено :) Честно преди да пишете нещо помислете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега търси Пасат защото Ауди с такъв мотор ако намериш живо цената ще е неприлична за кола модел 1996г.Тези приказки,че тези мотори харчат под 5 на сто са на 1-1.5 литра от истината.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак се почна с безмислиците... сигурно за тия дето карат голф, полото е ненужно, ако питаш тези с А8 сигурно ще кажат че всичко надолу е безсмилено :) Честно преди да пишете нещо помислете.

 

 

Колегата ясно е писал, че търси а6 или б5.5. Къде е а4-ката, която е доста по-тясна от пасата, по некомфортна(като се сгънеш), а поддръжката е 1:1? И да колегата Passi е прав за разхора! С моето каране 1.9 131 на пасат даде 7.4 пълно пълно за 350км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и 110 коня мотора не държа на другите

Не може  а гледай  да  е  110  AFN  намират се до 2000 г включително , верно ,че напълно читава  А 6 с този двигател  бие по цена   пасат Б5.5  03-04 г но според мен си заслужава  . Помпа дюза  е граната в гащите  .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега търси Пасат защото Ауди с такъв мотор ако намериш живо цената ще е неприлична за кола модел 1996г.Тези приказки,че тези мотори харчат под 5 на сто са на 1-1.5 литра от истината.

 

Колега не търся 96г. И може и да сте прави по добре пасата 5.5 или 5 така като се позамисля :)

И дали на пасата купето е обработено против ръжди?

Редактирано от venkobreiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е като на а4 не разбрах? Габаритите ли? Пасата определено е по-широк от а4. А4 е може би най-безсмислената кола според мен... заслужава си само ако е някоя рс-ка.

 

Поинтересувай се малко какви коли са се правили през годините от VAG, какви платформи са използвани и т.н. и ела пак да се правиш на разбирач...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ясно е писал, че търси а6 или б5.5. Къде е а4-ката, която е доста по-тясна от пасата, по некомфортна(като се сгънеш), а поддръжката е 1:1? И да колегата Passi е прав за разхора! С моето каране 1.9 131 на пасат даде 7.4 пълно пълно за 350км.

 

Колега карай си бензиновата икономична кола на газ и не се занимавай с дизели.Такъв пасат да даде този разход или е счупен или ти не можеш да караш дизел.Освен това от доста отдавна разбрахме,че за масон като теб нещо по-малко е за у кофата,а дизелите са скъпи,не като евтината газ.За теб конкретно ще кача 3 снимки със среден разход в А4,но Пасата дава почти 1:1 разход.Ако искаш мога и касовите бележки да ти постна следващият път от бензиностанцията.Стига коментира неща,които само си виждал отстрани.

post-81811-0-55422000-1456684175_thumb.j

post-81811-0-44092700-1456684186_thumb.j

post-81811-0-70055700-1456684193_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така не е честно,без това А4-ката е най-безсмислената кола,да вземем тогава да лягаме и да умираме. :flehan::steinigung:

Защо ли немците продължават да я произвеждат и при Б9? :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моето каране 1.9 131 на пасат даде 7.4 пълно пълно за 350км.

С каква средна скорост ти даде този разход колата,колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...